reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy

reklama
Cześć :happy:


Dzięki za wsparcie kochana, będę o tym pamiętać w najtrudniejszych momentach ;-):-)

Co do chwalenia się swoim dzieckiem, ja też tego za często nie robię, po prostu taki typ. Ale czasem zdarzają się sytuacje, jak ta wczoraj na bilansie dwulatka. Pediatra bada młodego i coś tam notuje w książeczce zdrowia, a ja jak ta durna baba mówię nagle do Kornela:
Ja: powiedz pani ładnie: tata jedzie
Kornel: tata jedze
Pediatra: o, jak pięknie, bravo!
Ja: a teraz: mama wstaje
Kornel: mama taje
Pediatra: no pięknie
Ja: śliiiicznie, no to jeszcze: Kornel ma picie
Kornel: Konel ma pice
I cieszę michę, jak pieprznięta. A potem nagle pytam sama siebie: ja pierdzielę, kobieto, kogo to obchodzi? :eek::ninja2::biggrin2:

:-):-):-):biggrin2::biggrin2::-)
 
a ja się właśnie wczoraj dowiedziałam, że moja przyjaciółka jest drugi raz w ciąży :-D Rety, ale się cieszę :-). No i nie powiem, trochę jej zazdroszczę.

Ja tez ja tez się dowiedziałam, ze moja kolezanka która kiedyś poroniła, potem jej sie sypało malżenstwo ...w końcu zaszła w ciażę :rofl2::rofl2::rofl2:
Ale czad!

Aaaa, junior waży 13,9 kilosa i ma 88 cm :cool2:

Gratulacjony :cool:

Mój wazy na bank powyzej 15 kg :confused2:
Bilans dwulatka przesuniety bo młodego ugryzła osa :crazy: Na szczescie juz po akcji, opuchlizna zeszła..przesunał się tylko bilans i szczepienie :tak:
 
Dla Maksia :elvis::elvis::elvis: Ja mam fobię na punkcie os, dlatego przebywanie na działce jest dla mnie męczące i raczej nie umiem tam się całkiem zrelaksować :crazy:Dzisiaj też teściowie zabrali mnie i młodego, ale non stop za nim ganiałam, żeby czegoś nie zjadł, żeby go nie ugryzła osa albo nie wpadł do wanienki z wodą :szok:

Moja kumpela też urodziła parę dni temu córeczkę- Anielkę :-) A kuzynka łosia przedwczoraj Antosię, a ma już Jasia w wieku naszych pociech :-)
 
jeeeeejciu, ale Ci zazdroszczę Kate :-) A ja siedzę w pracy przy kompie, brzuch mi zwisa już na nogi i czuję jak Jagódka kopie mnie po udach, hihih ;-)

za to po pracy zabiorę Maciejka na spacer :rofl2:
hmmm korzystaj spaceruj potem będzie trudniej z dwoma maluchami ale zimą i tak nieiwele się wychodzi, a ja znowu doceniłam moje mini podwórko uwielbiam ten stan, nie muszę się szwendać po ulicach dziecko biega prawie cały dzień z przerwami na jedzenie normalnie rewelacja :happy2:

Cześć :happy:


Dzięki za wsparcie kochana, będę o tym pamiętać w najtrudniejszych momentach ;-):-)

Co do chwalenia się swoim dzieckiem, ja też tego za często nie robię, po prostu taki typ. Ale czasem zdarzają się sytuacje, jak ta wczoraj na bilansie dwulatka. Pediatra bada młodego i coś tam notuje w książeczce zdrowia, a ja jak ta durna baba mówię nagle do Kornela:
Ja: powiedz pani ładnie: tata jedzie
Kornel: tata jedze
Pediatra: o, jak pięknie, bravo!
Ja: a teraz: mama wstaje
Kornel: mama taje
Pediatra: no pięknie
Ja: śliiiicznie, no to jeszcze: Kornel ma picie
Kornel: Konel ma pice
I cieszę michę, jak pieprznięta. A potem nagle pytam sama siebie: ja pierdzielę, kobieto, kogo to obchodzi? :eek::ninja2::biggrin2:
heheh chyba każda z nas przeżyła taką sytuację :-D:tak:

Aaaa, junior waży 13,9 kilosa i ma 88 cm :cool2:

Ja tez ja tez się dowiedziałam, ze moja kolezanka która kiedyś poroniła, potem jej sie sypało malżenstwo ...w końcu zaszła w ciażę :rofl2::rofl2::rofl2:
Ale czad!



Gratulacjony :cool:

Mój wazy na bank powyzej 15 kg :confused2:
Bilans dwulatka przesuniety bo młodego ugryzła osa :crazy: Na szczescie juz po akcji, opuchlizna zeszła..przesunał się tylko bilans i szczepienie :tak:
czym wy karmicie te dzieci mój waży najwyżej 12,5kg a wysoki jest przy tym nie wiem dokładnie ile ma cm ale go potem zmierze z ciekawości :crazy::confused2::dull:
 
a prosze bardzo:

1 κουτί Φιλαδέλφεια 400 γρ.
1 κουτί Φιλαδέλφεια 250 γρ.
3/4 του κουτιού ζαχαρούχο γάλα
2 κουταλιές χυμό λεμονιού
2 πακέτα μπισκότα DIGESTIVE
Λίγο λιγότερο από το μισό πακέτο ΒΙΤΑΜ
1 βάζο μαρμελάδα βύσσινο ή φράουλα


  1. Τρίβουμε στο multi τα μπισκότα, τα ανακατεύουμε με το βούτυρο (και λίγη κανέλα προαιρετικά) και τα στρώνουμε στο πυρέξ.
  2. Ανακατεύουμε στο multi για λίγο το τυρί με το γάλα και το χυμό λεμονιού και ρίχνουμε την κρέμα.
  3. Από πάνω στρώνουμε την μαρμελάδα (εγώ την χτυπάω στο multi για 1 δευτερόλεπτο, νομίζω ότι είναι καλύτερη).
 
reklama
no dobra Elen zartowalam;-)
  • jedno opakowanie philadelphi 400gr
  • jedno opakowanie philadelphi 250gr
  • dwie lyzeczki soku cytrynowego
  • pol
  • pol kostki masla/margaryny
  • dwie paczki herbatnikow digestive(mniemam ze pierwsze lepsze polskie tez przejda)
  • sloik marmolady wisniowej lub truskawkowej
  • zycza sobie jeszcze wanili, musisz dodac na oko bo tutaj ja sprzedaja jako skoncentrowany proszek
  1. biszkopty mielisz w multi(blenderze czy jak to tam zwal), dodajesz troche roztiopione maslo i szczypte cynamonu. przekladasz do formy.
  2. philadelphie mieszasz w blenderze ze smietana i sokiem cytrynowym. przekladasz na warstwe z biszkoptami.
  3. ostatnia warstwa jest dzem. autorka przepisu twierdzi ze jest lepszy jak go troche w blenderze "roztrzepiesz" (generlanie to na koniec mozesz ruszyc fantazje i rzucac co ci pod reczkiwpadnie)
  4. tyle
 
Do góry