reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2024

Hej, u mnie 4.07 przewidywana data porodu według obliczeń.
Dziewczyny mam prace mocno wysilkowa, fizyczna, ciezary maszyny itp do tego lutowanie, wdychanie oparow. Do lekarza ide we wtorek. Dzis jestem jeszcze w pracy ale czuje sie tragicznie. Ostatnia miesiaczka 28.09 czyli to jakis 5 tydzien ciazy i ja nie wiem co mam zrobic zeby nie musiec dzwigac oraz wdychac tych oparow w pracy. Bardzo sie boje, pracodawca nie ma dla mnie innej pracy ani tez nie przeniesie mnie do biura :(
Watpie ze lekarz da l4 chociazby by na I trymestr.. i panikuje strasznie :(
Nie bój się, na pewno dostaniesz l4. Praca pracy nierówna, ale Twoja jest ciężka. Skoro wdychasz chemię i dzwigasz + źle się czujesz to na pewno będziesz na l4 🙂
 
reklama
Po cichutku witam przyszłe mamusie. Czytałam z ukrycia od 3 miesięcy przyszłe mamy na różne miesiące. W poniedziałek powinna być @ dzis rano i popołudniu test 10 ml/U pozytywny. Planuję poczekać do środy jeśli miesiaczka się nie pojawi to środa i piątek zrobic badanie BTHCG. Martwię się żeby wszystko było dobrze nie umiem się cieszyć z testu gdyż kiedyś jak się cieszyłam wyszła ciaza biochemiczna a bobasek jest upragniony od dłuższego czasu. Trzymajcie kciuki ;)
 
Po cichutku witam przyszłe mamusie. Czytałam z ukrycia od 3 miesięcy przyszłe mamy na różne miesiące. W poniedziałek powinna być @ dzis rano i popołudniu test 10 ml/U pozytywny. Planuję poczekać do środy jeśli miesiaczka się nie pojawi to środa i piątek zrobic badanie BTHCG. Martwię się żeby wszystko było dobrze nie umiem się cieszyć z testu gdyż kiedyś jak się cieszyłam wyszła ciaza biochemiczna a bobasek jest upragniony od dłuższego czasu. Trzymajcie kciuki ;)
skoro wyszedł Ci pozytywny to nie ma na co czekać, śmigaj na betę i sprawdzaj czy rośnie zawczasu. Gratulacje, trzymam kciuki żeby było ok!😍
 
Nie bój się, na pewno dostaniesz l4. Praca pracy nierówna, ale Twoja jest ciężka. Skoro wdychasz chemię i dzwigasz + źle się czujesz to na pewno będziesz na l4 🙂
Juz nawet nie chodzi o to, ze mi sie nie chce pracowac - bo chce, wizja siedzenia w domu tyle czasu mnie przeraza ale jednak liczy sie dla mnie dobro malenstwa w tym momencie jak wiadomo. Probowalam sie doinformowac o przeniesienie do biura ale nie ma opcji bo nie mam doswiadczenia zreszta nie potrzebuja w moim dziale 🙈

A jak wy dziewczyny zamierzacie rozwiazac sytuacje z praca? Planujecie pracowac, czy raczej u was rowniez jest wysokie ryzyko i sie boicie? :)
 
U mnie delikatny ból podbrzusza przez cały dzień, mdłości pojawiają się zazwyczaj wieczorem, no i piersi masakrycznie bolą. Pracuje na poczcie jako kurierka.Jak poszłam do kierowniczki powiedzieć o ciąży, bo ciężkie paczki często mam (20-30kg)to tak powiedziała, że nie chce mnie na drugi dzień widzieć w pracy🤪 powiedziała, że dzieciątko najważniejsze zwłaszcza, że bardzo wyczekiwane. Myślę, że inaczej też patrzyła bo sama z mężem od dłuższego czasu się stara. Także jestem już od tygodnia na L4 od lekarza rodzinnego a w poniedziałek będzie już ciażowe jeśli wszystko jest ok😁
 
Powiedzcie mi jeszcze czy was tez tak boli podbrzusze momentami jakby ktos wam tam w srodku zdrapywal skore? Taki mocny kujacy bol trwajacy moze 5-10 sekund? Oczywiscie mam bole jak na miesiaczke ale to bardziej ciagniecie, pachwiny tez ale tym kujacym bolem zaczelam sie martwic :(
 
Powiedzcie mi jeszcze czy was tez tak boli podbrzusze momentami jakby ktos wam tam w srodku zdrapywal skore? Taki mocny kujacy bol trwajacy moze 5-10 sekund? Oczywiscie mam bole jak na miesiaczke ale to bardziej ciagniecie, pachwiny tez ale tym kujacym bolem zaczelam sie martwic :(
Tak, mam bóle podobne do okresu, trochę ciągnące..dziś tez kłujące i nawet jajniki sie odezwały.
 
Tak, mam bóle podobne do okresu, trochę ciągnące..dziś tez kłujące i nawet jajniki sie odezwały.
Szczerze to az mnie wtedy zgina w pol, choc to nie jest skurcz tylko dziwne kłucie.
No i codziennie rano walcze z biegunka 🙈 Piersi u mnie to dramat, bez stanika ciezko wytrzymac, chociaz mam bardzo maly biust. No i poranne mdlosci.. do poludnia jem na sile bo co 30 min czuje glod 😂
 
reklama
Juz nawet nie chodzi o to, ze mi sie nie chce pracowac - bo chce, wizja siedzenia w domu tyle czasu mnie przeraza ale jednak liczy sie dla mnie dobro malenstwa w tym momencie jak wiadomo. Probowalam sie doinformowac o przeniesienie do biura ale nie ma opcji bo nie mam doswiadczenia zreszta nie potrzebuja w moim dziale 🙈

A jak wy dziewczyny zamierzacie rozwiazac sytuacje z praca? Planujecie pracowac, czy raczej u was rowniez jest wysokie ryzyko i sie boicie? :)
Ja w planach od początku miałam pracować do końca, ale mam zupełnie inną sytuację. Pracuję w biurze, więc ani nie męczę się fizycznie, ani nie ma w mojej pracy nic toksycznego. Dodatkowo część dni mogę być zdalnie. Mimo wszystko teraz jak już jestem w ciąży nie mam tej pewności ze będę pracować do końca. Praca nigdy nie była dla mnie stresująca, ale teraz tak emocjonalnie do wszystkiego podchodzę, że stresuję się zupełnie bezsensu
 
Do góry