reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2024

reklama
Hej, jestem po USG prenatalnych :)
Najadłam się stresu od czwartku, w teście z krwi wyszła mi wolna Beta-HCG- 114 iU/l natomiast PAPP-A 1,61 IU/l. Oczywiście po przekopaniu pół internetu przestraszyłam się, że wartość dla beta-HCG jest znacznie za duża. Oczywiście po kalkulacji lekarza wyszło: beta - 3,22 MoM natomiast PAPP-A 0,94 MoM. Do tego USG wyszło idealne, dlatego przy takich wynikach wyszło ryzyko trisomii 21 - 1: 3385 natomiast pozostałe < 1: 20000. Teraz już mogę odetchnąć z ulgą. Powoli zaczęliśmy chwalić się ciążą :) Teraz już mamy nadzieje, że będzie bezpiecznie.
No to super! Nic tylko się cieszyć :) Ja sobie poprzeliczałam bHCG i Pappa na MoM i wyszło mi 4,06 i 0,65, ale to jeszcze lekarz musi wrzucić w program żeby dodać wagę, wiek itd. Zobaczymy co wyjdzie. Za niecałe tygodnie będę znowu w szpitalu to będę miała biopsję i okaże sie wszystko na 100%
 
No to super! Nic tylko się cieszyć :) Ja sobie poprzeliczałam bHCG i Pappa na MoM i wyszło mi 4,06 i 0,65, ale to jeszcze lekarz musi wrzucić w program żeby dodać wagę, wiek itd. Zobaczymy co wyjdzie. Za niecałe tygodnie będę znowu w szpitalu to będę miała biopsję i okaże sie wszystko na 100%
Nie przeliczaj w internecie tych danych, ja też szukałam, przeliczałam, porównywałam i wyszło całkowicie co innego! :) Poza tym mam podwyższone beta HCG a i tak ryzyko skorygowane wyszło dużo niżej niż ryzyko podstawowe. Niestety w tym przypadku trzeba czekać na lekarza i nie ma co samemu analizować danych :))
 
Cześć przyszłe mamy :) Mój termin to 3 lipca, jest to moja pierwsza ciąża. Powiedzcie mi proszę - też czujecie niepokój, jak mija już już jakiś czas od wizyty i nie wiecie co się dzieje? Mam ciąże praktycznie bezobjawową, jedynie ból piersi, póki co nic nie przytyłam (dziś 14tc6d). USG miałam w grudniu, w 12 tc… wszystko było w porządku, ale po prostu nie mogę się się pozbyć natrętnych myśli, że nie wiem czy wszystko w środku rośnie dobrze :(
 
Cześć przyszłe mamy :) Mój termin to 3 lipca, jest to moja pierwsza ciąża. Powiedzcie mi proszę - też czujecie niepokój, jak mija już już jakiś czas od wizyty i nie wiecie co się dzieje? Mam ciąże praktycznie bezobjawową, jedynie ból piersi, póki co nic nie przytyłam (dziś 14tc6d). USG miałam w grudniu, w 12 tc… wszystko było w porządku, ale po prostu nie mogę się się pozbyć natrętnych myśli, że nie wiem czy wszystko w środku rośnie dobrze :(
Strach jest cały czas, od wizyty do wizyty. Ale ja sobie mówię, że jeżeli nic niepokojącego się nie dzieje to wszystko jest dobrze. Gdyby było coś nie tak, to na pewno organizm dawałby znaki. Staram się nie myśleć negatywnie i czekać do kolejnego USG :)
 
Cześć przyszłe mamy :) Mój termin to 3 lipca, jest to moja pierwsza ciąża. Powiedzcie mi proszę - też czujecie niepokój, jak mija już już jakiś czas od wizyty i nie wiecie co się dzieje? Mam ciąże praktycznie bezobjawową, jedynie ból piersi, póki co nic nie przytyłam (dziś 14tc6d). USG miałam w grudniu, w 12 tc… wszystko było w porządku, ale po prostu nie mogę się się pozbyć natrętnych myśli, że nie wiem czy wszystko w środku rośnie dobrze :(
witaj i gratulacje :) tak, wszystkie mamy takie obawy. Ja jestem spokojna jakieś 2 tyg po wizycie a potem znowu nachodzą mnie różne myśli.. właśnie dzisiaj rano pisałam o tym na prywatnej grupie do dziewczyn 😅. Trzeba poczekać na ruchy, wtedy będzie może trochę więcej spokoju, że się rusza choć ten ciągły strach jest już chyba wpisany w macierzyństwo. Widzę że jesteś na samym początku lipcówek, ja mam na 5go więc jeszcze troszkę i będzie już coś czuć a do tego czasu chyba nawet melisa nam nie pomoże 😁
 
I jak tam wasze usg prenatalne. Mi dziś w aplikacji pokazuje 14 tydzień i 1 dzień ... ;) w czwartek na USG kontrolne przybyło mi kolejne pół kilograma przez tydzień to już 3 kg od zajścia w ciążę 😃😃 a brzuszek nadal rano słabo widoczny za to po południu Balon😂😋 wciąż czuję zmęczenie chodź nudności już odpuściły w 11 tygodniu ;) piersi nadal bolą 😋
 
reklama
I jak tam wasze usg prenatalne. Mi dziś w aplikacji pokazuje 14 tydzień i 1 dzień ... ;) w czwartek na USG kontrolne przybyło mi kolejne pół kilograma przez tydzień to już 3 kg od zajścia w ciążę 😃😃 a brzuszek nadal rano słabo widoczny za to po południu Balon😂😋 wciąż czuję zmęczenie chodź nudności już odpuściły w 11 tygodniu ;) piersi nadal bolą 😋
parę dziewczyn wraz ze mną ma USG prenatalne we czwartek więc na pewno po napisze 😉ja z brzuszkiem to mam już widoczny ale czy to przez dzieciątko czy wzdęcia to nie wiem 🤷‍♀️ 🤣 zmęczenie też odczuwam i w ogóle po sklepach chodzić nie mogę bo mi strasznie duszno się robi i ledwo wytrzymuję 10 min w nim🤦🏽‍♀️ któraś z Was też tak ma?
 
Do góry