reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2023

reklama
Czy ktoś wie o co tu chodzi 😏 zmieniłam laboratorium i teraz żałuje prędzej mi pisało czy Ok czy nie a tego nie kumam 🤣🤣
Miałam w normalnym badaniu moczy jakieś Ziarniaki ++ ale nie czuje żadnego zapalenia czy coś.. moja Pani doktor kazała zrobić posiew moczu i jak będzie zły zadzwonić a tu taki wynik
Zobacz załącznik 1486809
Ja nie pomogę bo zupełnie nie znam się na wynikach 🙈 zawsze cierpliwie czekam do wizyty
U mnie dzisiaj kiepsko... boli mnie brzuch jak na okres I mega mnie to męczy, zastanawiam się czy to normalne? ponieważ, od 3 dni boli mnie mocniej, wcześniej to prawie wgl nie miałam takich problemów. Macie też tak?
Ja mam czasem takie ciągnięcie ale raczej nie jak na okres 🤔 ale kiedyś dziewczyny pisały że mają takie bóle okresowe
 
U mnie dzisiaj kiepsko... boli mnie brzuch jak na okres I mega mnie to męczy, zastanawiam się czy to normalne? ponieważ, od 3 dni boli mnie mocniej, wcześniej to prawie wgl nie miałam takich problemów. Macie też tak?
Zadzwoń do lekarza.. zazwyczaj brzuszek boli ale to raczej po bokach pachwiny itp bo się wszystko rozciąga.. zle mi się kojarzy ból jak na okres w dodatku w ciąży.. 😏
 
Zadzwoń do lekarza.. zazwyczaj brzuszek boli ale to raczej po bokach pachwiny itp bo się wszystko rozciąga.. zle mi się kojarzy ból jak na okres w dodatku w ciąży.. 😏
Internety mówią że w 2 trymestrze to normalne i zwiastuje rozciąganie macicy... teraz już wgl mnie nie boli, ale przez 2 godziny po południu dosyć mocno.
 
Internety mówią że w 2 trymestrze to normalne i zwiastuje rozciąganie macicy... teraz już wgl mnie nie boli, ale przez 2 godziny po południu dosyć mocno.
nie tez oattanio tak pobolewal tylko lzej 🙃 a tak to mi sie nawet mavica potrafi jhz stawiac ale gin pwoiedziak ze mize to iść od blizny po cc 😉
 
Wróciłam do pracy od 27 grudnia :D już byłam obecna w ten dzien

Tak, ja miałam podwyżkę rzędu 20%, pracowałam do 8 miesiąca więc wcześniej się nie zorientowałam, a brałam sobie co miesiąc dzień l4 żeby mieć wolne w pracy w dzień kiedy jadę na badania..... Także no, trzeba znać przepisy, mądry polak po szkodzie 🙂
Jeśli masz umowę o pracę i jesteś w ciąży to na wizyty lekarskie nie musisz brać L4 tylko informujesz pracodawce (nie którzy chcą informacje od lekarza że w tym dniu miałaś wizytę) i normalnie jesteś zwolniona z obowiązku świadczenia pracy na czas wizyty u lekarza z zachowaniem prawa do wynagrodzenia
Kurczę to może przetrzymam do marca faktycznie, obliczy mi się wtedy na nowo. Mam prace tak czy tak w domu, bezstresowa wiec muszę to policzyć dobrze :D
W takim razie poczekalabym i poszłabym na L4 od 1.03
Nie miałam ani jednego dnia przerwy. Nie mam regulaminu wynagrodzenia. Dopytam, pewnie istnieje.
To jeszcze jeśli tam to było uznaniowe to się nie wlicza
 
Jeśli masz umowę o pracę i jesteś w ciąży to na wizyty lekarskie nie musisz brać L4 tylko informujesz pracodawce (nie którzy chcą informacje od lekarza że w tym dniu miałaś wizytę) i normalnie jesteś zwolniona z obowiązku świadczenia pracy na czas wizyty u lekarza z zachowaniem prawa do wynagrodzenia

W takim razie poczekalabym i poszłabym na L4 od 1.03

To jeszcze jeśli tam to było uznaniowe to się nie wlicza
Zobaczymy czy jest jakikolwiek zapis.
 
Internety mówią że w 2 trymestrze to normalne i zwiastuje rozciąganie macicy... teraz już wgl mnie nie boli, ale przez 2 godziny po południu dosyć mocno.
Ja mam bóle jak na okres od samego początku, lekkie, ale są i na razie wszystko jest okej (oby tak zostało 🙏). Raz doskwierał mi dość bolesny ból, a że miałam wieczorną wizytę u lekarki, to sobie ją przyspieszyłam. Na usg z dzieckiem było w porządku, dostałam 3xmagnez i nospe w razie potrzeby i usłyszałam, że może tak być. Teraz jest lepiej, choć zdarza się, że mam chwilowy ból okresowy. Podobno jak kobieta miała bolesne miesiączki, to może intensywniej przeżywać ten proces rozciągania się macicy. Ja przy pcos umierałam 😉
 
reklama
Jeśli masz umowę o pracę i jesteś w ciąży to na wizyty lekarskie nie musisz brać L4 tylko informujesz pracodawce (nie którzy chcą informacje od lekarza że w tym dniu miałaś wizytę) i normalnie jesteś zwolniona z obowiązku świadczenia pracy na czas wizyty u lekarza z zachowaniem prawa do wynagrodzenia

W takim razie poczekalabym i poszłabym na L4 od 1.03

To jeszcze jeśli tam to było uznaniowe to się nie wlicza

Wiem że na wizyty można wychodzic, co smieszniejsze -wtedy też o tym wiedziałam ale jakoś tak mi wygodnie było mieć cały dzien wolny... No i bardzo dużo mnie ten jeden dzień w miesiącu kosztował 😅
 
Do góry