reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2023

reklama
Dziewczyny wkurzyłam się. Pracodawca do świadczenia chorobowego nie policzył mi dodatku funkcyjnego (skończył mi się w maju) I nagród specjalnych. Od wszystkiego miałam normalnie odprowadzane składki. Któraś ma jakiekolwiek doświadczenie i może mi cokolwiek podpowiedzieć?
Nie miałaś ani jednego dnia przerwy, masz regulamin wynagradzania? Tam może być info, że mimo iż odprowadzane są składki nie wlicza się do podstawy chorobowego
Ja miałam taką sytuację w pierwszej ciąży że mi się nie liczyła premia na przykład bo brałam sobie po dniu l4 na wizyty u lekarza (głupia ja). Musi być odstęp 3 miesiące między l4 żeby składka była na nowo policzona. Może u Ciebie to też jakiś trop?
Teraz po 62 dniach przerwy naliczana jest nowa podstawa
Hm nie rozumiem trochę :D ja byłam na l4 w grudniu bo się złe czułam. Teraz idę od lutego to już mi się nic nie wliczy bo nie mam przerwy ?:D
Dokładnie tak, musi być 62 dni przerwy
 
Nie miałaś ani jednego dnia przerwy, masz regulamin wynagradzania? Tam może być info, że mimo iż odprowadzane są składki nie wlicza się do podstawy chorobowego

Teraz po 62 dniach przerwy naliczana jest nowa podstawa

Dokładnie tak, musi być 62 dni przerwy
Czyli policzą mi 12 miesięcy wstecz od grudnia 2022 :D trudno
 
reklama
Jeśli dostalaś sporą podwyżkę, to warto trochę jeszcze popracować albo iść na urlop zamiast l4
Tak, ja miałam podwyżkę rzędu 20%, pracowałam do 8 miesiąca więc wcześniej się nie zorientowałam, a brałam sobie co miesiąc dzień l4 żeby mieć wolne w pracy w dzień kiedy jadę na badania..... Także no, trzeba znać przepisy, mądry polak po szkodzie 🙂
 
Do góry