reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2023

reklama
Ja teraz przeżywam to, że nie zmieści mi się w mieszkaniu pralko suszarka, o której marzyłam od roku, bo brakuje 10 cm 😡😡 także przynajmniej odcięło mnie to od ciążowych dywagacji, natomiast co do braku opisu łożyska na prenatalnych to może to zależy od tego kto kiedy był na prenatalnych, ja byłam jak się okazało trochę późno, bo 14+0 tc i dlatego mogłam mieć pełna ocenę łożyska i część z anatomii plodu II trymestru, jak ktoś był w 12+0 to może za wcześnie na ocenę łożyska?
Suszarka to jest mój najcenniejszy sprzęt więc rozumiem problem. Może np pralka a na górę suszarka by się zmieściło? U nas w miejscowości w ogóle jest pan handlujący sprzętem używanym z Niemiec, który naprawia (daje gwarancję i serwisuje) i kupiłam już 6 lat temu u niego suszarkę za 700zl (jak nówka) i działa jak złoto. Raz się zepsuła (była u rzeczonego pana na naprawie) to myślałam że zwiariuje, praktycznie przestałam prac 😂 btw przy niemowlaku to w ogóle złoto bo nie trzeba prasować 🙂 ja już prasuje tylko koszule 😂😂

Edit teraz sobie przypomniałam że jak mieszkaliśmy w mieszkaniu to suszarka stała w salonie za drzwiami (suszarki nie potrzebują odpływu) i też było git miałam na nią taka zasłonkę elegancką jak mieliśmy gości 😂🤷🤷
 
Dziewczyny, zaczęłam zgłębiać ten temat położnej i tak zapytam, bo kompletnie się nie znam - do takiej położnej trzeba mieć jakieś "skierowanie"? :D w sensie jeśli prowadzę ciążę u lekarza prywatnie, to czy żeby wybrać położna na nfz, też muszę mieć jakiegoś lekarza ginekologa prowadzącego ciążę na nfz? Widziałam że szkoły rodzenia też są na nfz, tylko w niektórych warunkiem jest to, że wybierasz ich położną :D

Nie jest potrzebne skierowanie. Można chodzić do lekarza prywatnie i wybrać położną na NFZ. Położną wybierasz wypełniając deklarację - albo papierową albo na IKP.
 
Suszarka to jest mój najcenniejszy sprzęt więc rozumiem problem. Może np pralka a na górę suszarka by się zmieściło? U nas w miejscowości w ogóle jest pan handlujący sprzętem używanym z Niemiec, który naprawia (daje gwarancję i serwisuje) i kupiłam już 6 lat temu u niego suszarkę za 700zl (jak nówka) i działa jak złoto. Raz się zepsuła (była u rzeczonego pana na naprawie) to myślałam że zwiariuje, praktycznie przestałam prac 😂 btw przy niemowlaku to w ogóle złoto bo nie trzeba prasować 🙂 ja już prasuje tylko koszule 😂😂

Edit teraz sobie przypomniałam że jak mieszkaliśmy w mieszkaniu to suszarka stała w salonie za drzwiami (suszarki nie potrzebują odpływu) i też było git miałam na nią taka zasłonkę elegancką jak mieliśmy gości 😂🤷🤷
No właśnie to nasz pierwszy zakup dziecięcy 😅. Suszarka... Każdy z dzieckiem nam chwali, że to złoto. I tak opowiadałam mężowi o pieluchach wielorazowych, to zdecydował się na zakup suszarki 😅. Zobaczymy jak się będzie spisywać ☺️
 
99 jest normą dla osób nie będących w ciąży ... Dla kobiet w ciąży max to 90
Do 92powyzej już źle
Suszarka to jest mój najcenniejszy sprzęt więc rozumiem problem. Może np pralka a na górę suszarka by się zmieściło? U nas w miejscowości w ogóle jest pan handlujący sprzętem używanym z Niemiec, który naprawia (daje gwarancję i serwisuje) i kupiłam już 6 lat temu u niego suszarkę za 700zl (jak nówka) i działa jak złoto. Raz się zepsuła (była u rzeczonego pana na naprawie) to myślałam że zwiariuje, praktycznie przestałam prac 😂 btw przy niemowlaku to w ogóle złoto bo nie trzeba prasować 🙂 ja już prasuje tylko koszule 😂😂

Edit teraz sobie przypomniałam że jak mieszkaliśmy w mieszkaniu to suszarka stała w salonie za drzwiami (suszarki nie potrzebują odpływu) i też było git miałam na nią taka zasłonkę elegancką jak mieliśmy gości 😂🤷🤷
Mam pralkę i suszarkę w szafie w salonie od 5 lat. Jak pralka czasem mnie wkurza tak suszarka przy niej chodzi jak myszka.
 
Jeśli chodzi o te sprawy z łożyskiem itp.... Ja jestem po CC oraz łyżeczkowaniu i od początku zdaję sobie sprawę, że mogą się pojawić jakieś problemy z bliznami, zrostami itp. Nie myślę o tym cały czas bo i tak nic nie zmienię, dopóki lekarz nic nie mówi, że jest źle to cały czas mam nadzieję, że będzie dobrze. Jedno szczęście, że chociaż laparoskopii nie miałam na macicy.

P.S. Suszarkę też mam i ona naprawdę ułatwia życie przy dziecku. Kupiłam dopiero z pół roku temu, bo wcześniej były ważniejsze wydatki, ale to był strzał w 10.
 
reklama
No właśnie to nasz pierwszy zakup dziecięcy 😅. Suszarka... Każdy z dzieckiem nam chwali, że to złoto. I tak opowiadałam mężowi o pieluchach wielorazowych, to zdecydował się na zakup suszarki 😅. Zobaczymy jak się będzie spisywać ☺️
Suszarka to złoto! Mamy od lipca i praktycznie w ogole nie prasuje a jakie miękkie są np. ręczniki 😊 polecam z całego serca, u mnie stoi na pralce, we wnęce pomiędzy salonem a łazienką więc jest widoczna ale mi to nie przeszkadza, ważne że zdaje egzamin
 
Do góry