reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2023

Kurczaki mój lekarz po prenatalnych powiedział że nifty w tym wypadku się wgl nie sprawdza a byłam wczesniej nastawiona że w razie gdyby to tylko nifty a teraz lekarze mówią że jeśli prenatalne na coś ukierunkowują to tylko amnio
Lekarza zalecają amnio jeśli ryzyko jest bardzo wysokie. Ja mam ryzyko 1:20 w czwartek miałam amnio. Samo badanie nie było bolesne... Jak wysokie masz ryzyko?
 
reklama
ja mam problem z dekoltem takie czerwone plamy jakby suche i wypukłe 😢 muszę się koniecznie wybrać do dermatologa bo nie mam pojęcia co to może być... Latem miałam coś podobnego i byłam pewna że to od słońca ale teraz odkąd jestem w ciąży wgl to nie schodzi i caly czas swędzi... Ostatni raz pojechałam w poniedziałek na badania 🙈 Jezu ile ludzi 🤦 na szczęście obowiązywał brak kolejki dla ciężarnych więc się wcisnęłam przed panami bo oczywiście kobieta która miała wchodzić nie raczyła mnie wpuścić 🤦
Ja dziś na pobraniu krwi byłam i widzę, że pielęgniarka numerek mi daje więc pytam "A w ciąży to nie bez kolejki?" (mnóstwo ludzi było plus medycyna i wchodzą na zmianę), a ona, że dużo ludzi jest, osób starszych chorych... i że niby tak, ale sama pani widzi. Wyszłam z tym numerkiem i zapytałam kto teraz bo ja w ciąży i bez kolejki wchodzę... No szok 😡
 
Ej u mnie tak samo 🤣🤣 bolą mnie gorzej niż na początku ciąży i do tego czasem tak mnie pieką sutki, że zastanawiam się czy nie nakładać na nie kefiru 🤣🤣 w ogóle czasem przyjmują taki dziwny kształt jakby trójkąta 🤣🤣
to u mnie to samo 😄 mam czasami wrażenie jakby ktoś szczypał za sutki 🤭 śluzu ostatnio raczej mniej niż było chociaż zależy od dnia.
Dziewczyny dużo macie już kg na plusie ? Lekarze ważą Was na wizytach? Mój prowadzący ani razu nie zapytał ile waże,ale jutro mam wizytę i orientacyjnie weszłam na wagę. +3 kg to chyba tragedii nie ma 🙈
 
Ja dziś na pobraniu krwi byłam i widzę, że pielęgniarka numerek mi daje więc pytam "A w ciąży to nie bez kolejki?" (mnóstwo ludzi było plus medycyna i wchodzą na zmianę), a ona, że dużo ludzi jest, osób starszych chorych... i że niby tak, ale sama pani widzi. Wyszłam z tym numerkiem i zapytałam kto teraz bo ja w ciąży i bez kolejki wchodzę... No szok 😡
Odnośnie wchodzenia bez kolejki gdziekolwiek, to póki się czuje dobrze nie czuję potrzeby wpychać się przed strasze i chore osoby. Spokojnie zawsze czekam. Później, jak już będzie wielki bęben i sił coraz mniej to moooże..
Takie moje skromne zdanie 😁
 
to u mnie to samo 😄 mam czasami wrażenie jakby ktoś szczypał za sutki 🤭 śluzu ostatnio raczej mniej niż było chociaż zależy od dnia.
Dziewczyny dużo macie już kg na plusie ? Lekarze ważą Was na wizytach? Mój prowadzący ani razu nie zapytał ile waże,ale jutro mam wizytę i orientacyjnie weszłam na wagę. +3 kg to chyba tragedii nie ma 🙈
U mnie cały czas od dwóch tygodni + 2kg :)
Ale muszę Wam powiedzieć, że cycki weszły chyba w kolejny etap wzrostu 😅😅😅 czuje, ze zaczynaja być znów pełniejsze niż były i lekko zaczęły bolec znowu od wczoraj,bardziej tkliwe
To samo zauważyłam, teraz w dzień jest w miarę ok, ale jak przychodzi 20-21 to już razem z moim zmęczeniem i pokładaniem się przychodzi większy ból piersi, dotykać się nie da i tak całą noc. Staniki już muszę kupić większe, w domu chodzę bez, bo inaczej byłoby ciężko ;p
Nawet mi się śniło, że miałam wielkie i bolące cycki, a stanik cały mokry od mleka 🤣🤭🤭
 
to u mnie to samo 😄 mam czasami wrażenie jakby ktoś szczypał za sutki 🤭 śluzu ostatnio raczej mniej niż było chociaż zależy od dnia.
Dziewczyny dużo macie już kg na plusie ? Lekarze ważą Was na wizytach? Mój prowadzący ani razu nie zapytał ile waże,ale jutro mam wizytę i orientacyjnie weszłam na wagę. +3 kg to chyba tragedii nie ma 🙈
u mnie dziś 52,5 . Dla przypomnienia było 58-59kg :( czasem mnie to trochę martwi…
 
o kurcze.. masz mdłości,wymiotujesz? Konsultowałas z lekarzem?

Apetyt mi się poprawił trochę od jakiegoś czasu, wiec jem już więcej.
Więcej miałam mdłości już wymiotów bi pierwsze 2 miesiące to codziennie prawie cały dzień mdłości, a wymioty jeśli już to zazwyczaj duża ilością śliny albo tego co się akurat napiłam. Wczoraj pierwszy raz mi się zdarzyło zwymiotować tak konkretnie, zjadłam dwie małe kromki z serkiem śmietankowym, po 5 min zwróciłam :(
Lekarz mówił, ze jak nadal coś mi dokucza to mogę zacząć tabletki, które mi przepisał (Xonvea) bo mówił ze może się to nasilić skoro jeszcze nie zniknęło… i mam dylemat czy czekać czy spróbować tych tabletek 🤷🏽‍♀️🤷🏽‍♀️
 
reklama
Apetyt mi się poprawił trochę od jakiegoś czasu, wiec jem już więcej.
Więcej miałam mdłości już wymiotów bi pierwsze 2 miesiące to codziennie prawie cały dzień mdłości, a wymioty jeśli już to zazwyczaj duża ilością śliny albo tego co się akurat napiłam. Wczoraj pierwszy raz mi się zdarzyło zwymiotować tak konkretnie, zjadłam dwie małe kromki z serkiem śmietankowym, po 5 min zwróciłam :(
Lekarz mówił, ze jak nadal coś mi dokucza to mogę zacząć tabletki, które mi przepisał (Xonvea) bo mówił ze może się to nasilić skoro jeszcze nie zniknęło… i mam dylemat czy czekać czy spróbować tych tabletek 🤷🏽‍♀️🤷🏽‍♀️
mam znajomą która też brała tabletki,u niej nie było innej opcji. Może warto spróbować
 
Do góry