reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe Mamy 2020r

@Lilimania zapytaj czy widok usg jest zgodny z wiekiem ciąży, czy zaleca Ci jakieś witaminy, jeśli masz jakieś dolegliwości typu skurcze lub mdłości to co na to możesz brać i w jakich dawkach, czy nie ma przeciwwskazań do współżycia itd. Wszystko co może się przydać :) ja wole się zapytać i zapomnieć co mi lekarz powiedział niż nie zapytać Wogole [emoji28]

@Adaaa witaj, jeśli wytrzymasz tyle i wszystko jest Ok to umów się na 7 tc

@limonka27 powodzenia na wizycie :)

@Lina87 czyli trzeba cierpliwie czekać... ja wczoraj wieczorem dzwoniłam jednak przyspieszyć wizytę o tydzień ale nie wiem czy to dobry pomysł

Co do porodu, to ja pierwszy miałam SN.
I drugiego takiego nie planuje, ale wiadomo każda z nas jest inna, każdy poród tez.
 
reklama
@Kasiaparasia a jesli mozna wiedziec to dlaczego?
Bedziesz sobie jakos zalatwiac cc czy masz do tego wskazania medyczne?

Ja wlasnie bede placic 180 za wizyty z USG, dwa lata temu u tej samej lekarki placilam 120 ale teraz juz ma inne ceny a ja mam do niej duze zaufanie. Na nfz nie pojde bo wiem, ze tu jestem dobrze zaopiekowana, bede miec co miesiac usg, moge w kazdej chwili napisac sms czy zadzwonic a wlasnie z nfz mam zle doswiadczenia, ale jak sie ma jakiegos sprawdzonego lekarza ktory dba o pacjentki no to czemu nie :)
 
@lola mam traumatyczne wspomnienia. W skrócie byłam 4 dni na porodówce, znajoma położna trzymała mnie twierdząc ze zaraz urodzę a w międzyczasie robiła kilka razy na dobe masaże szyjki macicy. Jak ktoś miał to kiedyś robione to wie o co chodzi ... chciała nimi wywołać wcześniej poród bo wziela kasę za poród a nie powiedziała mi ze wyjeżdża w tym czasie na wakacje... dużo by o tym pisać... znieczulenia do porodu który trwał 20h nie chcieli mi dać bo twierdzili ze postępu rozwarcia nie będzie. Jak już mi dali na koniec to nagle pełne rozwarcie nastąpiło. Później przez to wszystko miałam długo problemy z nietrzymaniem moczu. No dla mnie jak to wspominam to dramat. Dlatego teraz jak wszystko będzie dobrze to postawie na cc
 
@Kasiaparasia mozna powiedziec, ze rozumiem Cie doskonale, chociaz nigdy nie rodzilam naturalnie.
Super, ze lekarz da Ci skierowanie na cc i nie bedziesz musiala sie martwic.
Duzo kobiet ma traume po porodzie, ale wiele sie do tego tez nie przyznaje bo jakby nie bylo to sa bardzo intymne sprawy. Ja wokol siebie mam kilka kobiet ktore maja tak duza traume poporodowa ze nie zdecyduja sie na drugie dziecko. Lezalam w szpitalu z dwoma dziewczynami po cc ktore mowily ze to pieklo na ziemi a cc to przy tym nic takiego takze...
Oczywiscie sa kobiety ktore wspaniale znosza porod naturalny i maja fajne wspomnienia, ale uwazam tez, ze trzeba trafic na fajnych lekarzy i polozne bo oni rzadko kiedy dbaja, zeby rodzaca czula sie komfortowo itp. To powinno byc norma a u Nas niestety jest rzadkoscia i prawa kobiet sa lamane, nierzadko kobiety sa okradane z intymnosci i godnosci...
Ja mialam niewspolmiernosc porodowa a nawet jesli teraz miednica mi sie troszke poszerzyla to niewiele i nie wyobrazam sobie zeby mi kazali probowac rodzic sn.
Duze ryzyko, ze dziecko zaklinowaloby sie w kanale rodnym i dramat gotowy...
Juz tyle sie nasluchalam, ze nie zmienilabym zdania chocby nie wiem co :/
 
Lola ja właśnie przez mój poród dopiero zdecydowałam sie na drugie dziecko. Chciałam mieć różnice 2-3 lata a wyjdzie 6.
4 dni na porodówce - ile ja się naoglądałam porodów :) najgorsza jest ta obojętność... jedna położna to kpiąco do mnie ( gdy chciałam znieczulenie ) „No proszę, kolejna księżniczka się znalazła, dawniej kobiety w domach, na sianie rodziły i same wokół siebie robiły a teraz...”,
To co działo się przez te 4 dni to nie do opisania natomiast fakt, ze jak już urodziłam to wstałam z fotela i odrazu pod prysznic poszłam i wszędzie smigalam.
Tak, mam bardzo wyrozumiałą lekarkę :)
 
reklama
Hej dziewczyny, może macie ochotę dołączyć do tajnej grupy na FB Lipcowe Mamy 2020? Nikt z zewnatrz Was tam nie znajdzie, jest kompletnie ukryta. Tutaj nie zawsze przychodzą powiadomienia oo nowych postach.
 
Do góry