reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2019

Pielęgniarka powiedziała, że 29.01. W sumie nie wiem w jakim szpitalu realnie urodzę, można sobie coś założyć, a życie zweryfikuje, czy mnie przyjmą :) Ale nastawiam się na Kliniczną.

Dokładnie, ja próbowałam przez dwa dni dostać się na zaspę po terminie, ale nie było miejsc. Dostałam się w końcu na patologie do woj i dlatego rodziłam tam. Muszę poczytać o tej nowej klinicznej.

A co myślicie o tych planach porodu?
Mi dali tam to wypełnienia, ale się nie przydał.
 
reklama
To może na dniach założę jednak ten wątek, żeby tu nie balaganic. Napisze, co już wiem, wrzucę jakieś linki. Bo ja to chętnie podzielę się wątpliwościami itd. Bardzo bowiem chce ale nie ukrywam, ze jest to wyzwanie. A nuz do nas któraś dołączy:))))
Daj tylko znać bo ja nie obserwuję innych wątków i nie będę wiedzieć jak takowy powstanie.
Plamilam od 5 do 12 tyg i niewysali mnie. Moj gp stwierdzil ze usg nie pokazuje przyczyn a na tym etapie - "jak ma wyleciec to wyleci". Teraz w weekend doktorka to samo powiedziala, ze usg przyczyny nie pokaze, szyjka zamknieta, serduszko bije wiec tylko wziela probki na badania. No i oczywiscie powiedziala mi ze na tym etapie, nic nie moga zrobic. Wiec jedyne to odpoczywac moge. Chyba juz sie przyzwyczailam ze oni albo w jedna strone albo w druga. Nie bede przeciez siedziec i sie stresowac, tylko wierze ze bedzie dobrze.
Renisus a Ty jeszcze krwawisz?
Renisus, ano właśnie taki prezent już dostanie..
Uff skoczylam po guzki i skończyłam strój na bal karnawałowy dla moje strażakaZobacz załącznik 936166
Piękny wyszedł. Synek pewnie zadowolony będzie. Już macie karnawał? U nas dopiero w marcu na zakończenie.


Te placki też bym zjadła ale na obiad mam pomidorową. Na szczęście z godziny na godzinę czuje się lepiej. Fajnie tak zostać samej w domu. Byle do czerwca, wtedy macierzyńskie się zacznie[emoji6]
 
Robiła jedna z lipcówek. Nie pamiętam nicku.

Ja właśnie dojeżdżam do domu. Wyszłam na żądanie - polip nie nadaje się do usunięcia, bo sięga do łożyska. Chcieli mnie zatrzymać do piątku, ale wprost mi powiedziała, że tylko dla zwrotu od NFZ za pobyt, więc podpisałam oświadczenie i się zawinęłam. Dalej duphaston, oszczędny tryb życia i tyle. Ewentualnie jeśli się zdarzy, że polip się oderwie to mam go złapać i przywieźć do badania [emoji85] A może się wchłonie po prostu.
Dobrze że wyszłaś na żądanie, też bym tak zrobiła. Po co siedzieć jak i tak nic z tym nie zrobią. Oby ten polip nie stanowił żadnego zagrożenia. Odpoczywaj w domku
 
Zjedz podwojna porce za mnie. Ja juz zaczelam kontrolowac cukier, mimo ze wizyte mam jutro dopiero. Niestety ale ziemniaki tak jak w pierwszej ciazy ida do odstawki.
Nie dam rady podwójnej ;)
Jagodka piękny strój:-) jak ja bym chciała już coś uszyć. Te zyganka mnie dobijaja :-(

Za 3 dni zaczynam według bb II trymestr ale coś nie liczę na to że mi szybko przejdzie :-( powiem Wam dziewczyny że ja nie mam siły zamartwiac się ciąża tak beznadziejnie się czuje ale pewnie jak mi przejdzie to będę panikowac ze tu boli A tu kolnie. :-) póki co mam wizyty Co 4 tygodnie pod koniec będą częstsze że względu na obserwację blizny po cc. Usg Mam na każdej wizycie ale raczej takie szybkie. Lekarz coś tam sprawdzi usłyszę serce zrobi 2-3 zdjęcia i tyle. Ale mi to wystarcza i tak do porodu nic naprawdę nie wiadomo A czasem i później. Usg polowkowe jedynie jest 25-30 minut z nagraniem płyty. A tak nawiasem w którym tygodniu umawiacie się na polowkowe? U nas Panie mówią że najlepiej między 18-22 tc.
Tez myślałam, że nigdy mi nie przejdzie ale przeszło po 13 tygodniach :) bedzie lepiej ;)
 
Hej. Jest taki wątek "aminopunkcja robić czy nie " może tam poczytaj bo u nas raczej żadna nie robiła. Ja miałam propozycję ale zrobiłam testy z krwi Sanco. Jeśli można spytać to z jakiego powodu kierują Cię na amino?

W sumie nikt mnie nie kieruje, dostalam taka informacje ze MOGE zrobic ale ze mam 21 lat nie ma potrzeby.. tylko jakos zastanawiam sie czy przypadkiem nie zrobic bo to jednak wazne badanie z tym ze podobno zwieksza sie ryzyko poronienia, a ja juz po jednym jestem wiec no.. [emoji86]
 
W sumie nikt mnie nie kieruje, dostalam taka informacje ze MOGE zrobic ale ze mam 21 lat nie ma potrzeby.. tylko jakos zastanawiam sie czy przypadkiem nie zrobic bo to jednak wazne badanie z tym ze podobno zwieksza sie ryzyko poronienia, a ja juz po jednym jestem wiec no.. [emoji86]

Nikt nie kieruje ani nie zaleca amniopunkcji od tak. Wyszły Ci kiepskie wyniki Pappa czy może z usg coś nie tak. Bez dodatkowych informacji trochę trudno ocenić czy są wskazania choć jak rozumiem kieruje Cię lekarz wiec jakieś tam wskazania są. Więcej możesz poczytać na wątku o amniopunkcji.
Samo badanie nie jest jakieś straszne ale trudno ocenić ewentualne ryzyko czy korzyści jeśli nie wiadomo dokładnie o co chodzi. W grę wchodzą tez testy typu nifty czy sanco ale to głównie jeśli chodziłoby o wykluczenie trisomii.
 
Plan porodu sama pisalam w dwóch ostatnich ciążach.
U mnie też pomidorowa:)
Dzięki Dziewczyny, synek bardzo zadowolony. Bal mamy 8.02, oby wyzdrowiał.
Ajahis przejdzie zobaczysz, mnie już puściło, jak katar mam większy to się mdlosci nasilają, a tak to praktycznie już mnie puściło.
 
reklama
Dokładnie, ja próbowałam przez dwa dni dostać się na zaspę po terminie, ale nie było miejsc. Dostałam się w końcu na patologie do woj i dlatego rodziłam tam.
A co myślicie o tych planach porodu?
Mi dali tam to wypełnienia, ale się nie przydał.

A czemu próbowałaś się dostać? tzn przed akcją?

U nas plan zawsze jest omawiany z polozna już na porodowce. No chyba że przychodzisz z partymi to może nie być czasu :p
 
Do góry