reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ładna mama po ciąży - ćwiczenia, kosmetyki, moda

dzięki dziewczyny za odzew.

Jest jednak parę "ale" które jak zwykle kręcą się wokół kasy...
do neurologa trzeba mieć skierowanie, chyba że ma się na prywatną wizytę zbędną stówę, ja nie mam. neurolodzy jakoś ogólnie w d... mają karmienie piersią, a dla mnie jest to ważne bo po prostu nie stać nas na mm, żyjemy od pierwszego do pierwszego niestety.
skierowanie na rehabilitację chętnie bym przyjęła ale wiem że mi ta trąba w przychodni nie wystawi, sama z siebie nie wiem jakie ćwiczenia wykonywać żeby sobie nie zaszkodzić.

Zastanawiam się czy jak będę chodziła z tym zdrętwiałym tyłkiem i nic z tym nie robiła, to mogą zajść jakieś nieodwracalne zmiany?

gosha, u mnie z kręgosłupem krucho też od niepamiętnych czasów, ale zawsze bolał, czasem tak że leżałam sztywna i bałam się oddychać żeby nie zabolało bardziej, ale brak czucia od kręgosłupa to dla mnie trochę abstrakcja, na chłopski rozum jak coś szwankuje to boli... Czy ja dobrze zrozumiałam tę kurację? dziennie trzeba zjeść 9 tabletek?! 27 przez trzy dni?! Mam w domu tylko 12.
 
reklama
matma tak dokładnie. Bo to jest kuracja uderzeniowa, właśnie na takie problemy. Ja pierwszy raz ją zrobiłam po ciąży z Majką, gdzie miałam właśnie atak rwy, wygięło mnie okropnie, z jednej str miałam wcięcie w talii chyba z 15cm a z drugiej płasko. Lekarka od razu mi zastrzyki przepisała, kazała przestać karmić, w tyłku miała moje zdanie że ja karmić nie przestanę. No a mam w rodzinie 3 lekarzy, tylko że nie z Krakowa, podzwoniłam czy znają jakiś ratunek i moja ciotka mi właśnie to doradziła. To jest ogromna dawka, ja wiem, ale nie zaszkodzi na pewno :) przetestowane. Ale oczywiście cudów nie ma, pomoże ci ale nie na zawsze, to doraźny sposób żeby było lepiej, a jak skończysz karmienie to i tak do lekarza trzeba się wybrać i zając się tym porządnie, bo ta kuracja tylko likwiduje stan zapalny (na ulotce tej B1 jest to napisane jak to działa)
 
gosha to fachowiec w tej sprawie i pewnie zrobiłabym jak ona radzi; a te ćwiczenia to najprostsze, raczej w pozycji leżącej i średniej, rehabilitant kazał każde ćw. robić 30 razy, np. leżąc na plecach podkurczyć kolana, rozstaw nie wykraczający za biodra, wypychać pupe do góry, a przy schodzeniu, po woli tak żeby każdy krąg stopniowo opierał się o podłogę, no i kilka sekund wytrzymać w pozycji z pupą wysoko, zaczynaliśmy od nożyc, 3 razy po 30 powtórzeń taka seria; na brzuchu to ręce i nogi na trzy cztery unosić, głowa tzn. czoło oparte o podłogę w czasie kiedy się unosi koniczyny, też 30 powtórzeń; w pozycji średniej to na kolanach, ręce w przód i siadanie od zewnętrznej strony nóg i 1 i po drugiej stronie, po każdej stronie 30 ; a najważniejsze ćw. to było, na kolana ręce oparte o podłogę, tak jak na kotka (te ćw z wypychaniem kręgosłupa i chowaniem też)ale tu chodzi o chodzenie rękoma ręka przy ręce, jak stopa za stopą, i najpierw przechodzenie w tej pozycji w lewą stronę, wracanie i w prawą stronę, tęż po 30 powtórzeń; jak sobie jeszcze przypomne co to były za ćw. to dopisze, trwały 30 min., no i trzeba codziennie ćwiczyć
 
a ja tak z innej beczki; czy któraś nadal używa hula hop z tymi wypustkami? czy daje to efekty? Zastanawiam się nad kupnem chodzi mi głównie o zgubienie boczków bo bardzo nieestetycznie wylewająmi się z dżinsów..feeee.

Możecie jakieś polecić?
 
Asia zazdraszczam brzuszka!! :szok:

U mnie najgorszy jest wylewający się brzuch z przodu, boczki o dziwo sa ok i nawet ładnie talię widać, ale co zrobić z tym brzuchem/fałdami z przodu?? ćwiczyłam brzuszki i g... to daje :angry: heeelp
 
cornelka, mój też wystaje, ostatnio nawet zupełnie załamałam się że ćwiczenia nic nie dają - ale dostałam okres i się poprawiło, może temu aż tak wystawał. nie pozostaje mi nic jak ćwiczyć dalej i wytrwale czekać na efekt, mięśnie muszą się spłaszczyć, musi się spalić cały tłuszcz i obkurczyć skóra, myślę że mój miesiąc ćwiczeń to po prostu za mało i nie tracę nadziei :)

acha, i same brzuszki nie wystarczą, żeby spalić tłuszcz musi być trening całego ciała, intensywny tak żeby podnieść tętno, przyspieszyć oddech i utrzymać taki stan przynajmniej ze 40min, niestety innej rady nie ma :p można to osiągnąć różnymi sposobami - bieganie, rower, fitness, skakanie na skakance, co kto woli :) ale nie da się krótko, szybko i bez męczenia
 
Ostatnia edycja:
dziewczyny, z innej beczki - myślę czy nie ściąć sobie taką dużą prostą grzywkę. zawsze jakby co to odrośnie, nie? będę na pewno wyglądać zupełnie inaczej. tylko ja mam na czole taki "wirek" z jednej strony, włosy mi się rozchodzą, od wielu wielu lat mam w tym miejscu przedziałek, czy te włosy w tym miejscu nie będą się rozłazić?? nie wiem co zrobić, czuję potrzebę zmian
no i wtedy nie zrobię mojego ukochanego uczesania gdzie wszystkie włosy mam zebrane do góry gładko, w wysoki ogon. no sama nie wiem

w ogóle okropnie podoba mi się fryzura tej laski
http://img002.lazygirls.info/people/yolandi_visser/yolandi_visser_yolandi10_PV9Xn7a.sized.jpg

ale to chyba niepoważne tak się ściąć :))) szkoda że nie pomyślałam o tym w pierwszej ciąży albo choć w drugiej a nie teraz jak za jakiś czas trzeba będzie wrócić do pracy
 
Ostatnia edycja:
Olga z grzywką nie doradzę bo się totalnie nie znam ale każda zmiana fajna jest i fakt odrosną włosy ;-)
a ja się wczoraj dobiłam, ubieram jeansy które już po porodzie nosiłam i co i porażka z pomocą męża zostały wciągnięte i ledwo ledwo zapięte, no oki były po praniu ale AŻ tak się nie skurczyły grrrryyy
 
Olga zrób sobie taką jak ta laska. Super jest.
Ja już nie raz byłam ogolona i zawsze włosy odrastały :-D
A prosta długa grzywka tez jest ok ale Ty masz młodą buzię z taką grzywką możesz wyglądać na 15-tkę. Ja przynajmniej tak mam :rofl2:

ta fryzura ma za...bisty pazur. Na pewno dodaje pewności siebie
 
reklama
Do góry