reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

L4

Caro666

Fanka BB :)
Dołączył(a)
21 Grudzień 2020
Postów
1 462
Jestem na wychowawczym do końca czerwca i od 1 lipca prawdopodobnie będę na l4 od psychiatry/psychologa do pół roku . staram się o dziecko , moje pytanie co jeśli zajdę w ciążę np za 2-3 miesiące jak to wychodzi później z l4 ?
 
reklama
Średnia sprzed wychowawczego (i l4 jeśli byłaś w poprzedniej ciąży) - tzn. podstawa będzie taka jak miałaś na macierzyńskim.
 
Średnia sprzed wychowawczego (i l4 jeśli byłaś w poprzedniej ciąży) - tzn. podstawa będzie taka jak miałaś na macierzyńskim.
Nie chodzi mi i pieniądze , tylko o l4 czy będę mogła dłużej mieć bo podobno można l4 mieć pół roku a jak np będę miała od psychologa l4 pół roku a zajdę w ciążę czy będę mogła dalej być dodatkowo 9 msc na l4?
 
Nie chodzi mi i pieniądze , tylko o l4 czy będę mogła dłużej mieć bo podobno można l4 mieć pół roku a jak np będę miała od psychologa l4 pół roku a zajdę w ciążę czy będę mogła dalej być dodatkowo 9 msc na l4?
Być możesz ale po 270 dniach przestajesz dostawać wypłatę i musisz wnioskować o jakieś dodatkowe świadczenie chorobowe dość niskie z tego co wiem.
 
Jeżeli zajdziesz w ciążę podczas chorobowego to Twój okres zasiłkowy i tak będzie wynosił 270 dni. Wlicza się w to niezdolność do pracy, która powstała przed ciążą. Więc nie będziesz mogła pobierać przez cały okres zasiłku. Jeżeli minie 270 a Ty nie będziesz zdolna wrócić do pracy to możesz starać się o świadczenie rehabilitacyjne. Wniosek składasz do ZUS. Ale czy je.otrzymasz to już inna sprawa.
 
Jeżeli zajdziesz w ciążę podczas chorobowego to Twój okres zasiłkowy i tak będzie wynosił 270 dni. Wlicza się w to niezdolność do pracy, która powstała przed ciążą. Więc nie będziesz mogła pobierać przez cały okres zasiłku. Jeżeli minie 270 a Ty nie będziesz zdolna wrócić do pracy to możesz starać się o świadczenie rehabilitacyjne. Wniosek składasz do ZUS. Ale czy je.otrzymasz to już inna sprawa.
Rozumiem , chodź nie chodzi mi o pieniądze tylko żeby utrzymać pracę i iść później na macierzyński jeśli się uda zajść w ciążę bo możliwe że nie . Bynajmniej nawet jak nie dostanę tego zasiłku a nie mogę wrócić pod koniec ciąży do pracy to co wtedy mogę iść na urlop bezpłatny do porodu ? Czy poprostu będę na l4 ale bez pieniędzy a po urodzeniu idę na macierzyński tak ?
 
reklama
Jestem na wychowawczym do końca czerwca i od 1 lipca prawdopodobnie będę na l4 od psychiatry/psychologa do pół roku . staram się o dziecko , moje pytanie co jeśli zajdę w ciążę np za 2-3 miesiące jak to wychodzi później z l4 ?
Na L4 od psychiatry możesz być do pół roku. Natomiast ciąża jest już inną jednostką chorobową, więc musisz się jeszcze dopytać czy to faktycznie tak działa, ale z tego co wiem to pójście do pracy chociaż na jeden dzień (czyli na przykład dzień badań jest już dniem w pracy) przerywa Ci w tej sytuacji okres zasiłkowy i okres zasiłkowy na L4 ciążowym jest liczony od początku. Jeśli natomiast nie będzie żadnej przerwy między tymi zwolnieniami, to okres 270 dni liczony jest normalnie od zwolnienia które wystawił psychiatra.
 
Do góry