reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

L4 po poronieniu pustego jaja.

Dołączył(a)
30 Lipiec 2023
Postów
3
Dziewczyny, czy któraś z Was wie co będzie widniało na l4 po wypisie ze szpitala po wczesnym poronieniu pustego jaja? Chodzi o to czy pracodowaca będzie wiedział że to było poronienie? Czyli to zwolnienie z literka B. Nie chce aby wiedzieli ze zaczęłam starania, ponieważ nadal chce kontynuowac swoje duże projekty a nie oddawać je kolegom... A tak to się skończy.
 
reklama
Możesz wziąć z kodem B a możesz bez. I wtedy nie będzie wiedział, że to zwolnienie ciążowe.
Ja tak zrobiłam po poronieniu, że poprosiłam lekarkę o normalne zwolnienie płatne 80%
 
Od momentu poronienia nie powinnaś mieć kodu B, bo on już nie przysługuje. Także przy wypisie nie dostaniesz zwolnienia z kodem B.
Jeśli zaś przed i w trakcie poronienia byłaś w szpitalu, to będzie przysługiwał kod B.
 
Od momentu poronienia nie powinnaś mieć kodu B, bo on już nie przysługuje. Także przy wypisie nie dostaniesz zwolnienia z kodem B.
Jeśli zaś przed i w trakcie poronienia byłaś w szpitalu, to będzie przysługiwał kod B.
A myślisz że jeśli poproszę aby tych dni nie uwzględnili i wezmę urlop na żądanie to mogą się nie zgodzić?
 
Po każdym 4 poronień miałam propozycje l4 z kodem B i musiałam prosić o zmiane. W szpitalu takie l4 wystawiają automatycznie dlatego musiałam zrezygnować całkiem i dogadać się z lekarka na zwykle l4
 
Od momentu poronienia nie powinnaś mieć kodu B, bo on już nie przysługuje. Także przy wypisie nie dostaniesz zwolnienia z kodem B.
Jeśli zaś przed i w trakcie poronienia byłaś w szpitalu, to będzie przysługiwał kod B.
Nieprawda. Czemu nie przysługuje? Poroniłam w lutym. Dostałam szpitalne zwolnienie na 2 tyg 100%platne.
 
reklama
Od momentu poronienia nie powinnaś mieć kodu B, bo on już nie przysługuje. Także przy wypisie nie dostaniesz zwolnienia z kodem B.
Jeśli zaś przed i w trakcie poronienia byłaś w szpitalu, to będzie przysługiwał kod B.
Zawsze tak jest? Że wpisują kod B za pobyt w szpitalu? Mi pielęgniarka w szpitalu powiedziała, że nikt się nie dowie, że żadnego kodu nie będzie. Poszłam dziś do pracy po 3 tygodniach i pierwsze co, to wezwanie na dywanik do "góry". Na szczęście moja kierowniczka jest normalna, okazała mi współczucie i wsparcie, ale jak pomyślę o swoich poprzednich pracodawcach to wiem, że już bym szukała nowej pracy 🤦
Spytałam skąd wie, to powiedziała że po kodzie 🤦 pewnie domyśliła się że skoro był kod B a potem zwolnienie 80% to ciążę straciłam. Ale nie była to dla mnie komfortowa sytuacja 🤦
 
Do góry