reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniówki u lekarza

Przez 8 miesiecy na youtube ogladalam filmy z porodow ale sn... No i tak sie z tym juz oswilam.
Teraz jednak czeka mnie cc, wiec wczoraj wieczorem zaczelam ogladac. Bylam sama w pokoju. Jak trafilam na filmik, gdzie wszystko bylo pokazane od strony lekarzy , jak tna warstwa po warstwie tak zaczelam stekac i Ł przylecial bo myslal, ze rodze. Matko jak to potwornie wyglada! A jak przecieli pecherz plodowy i wody trysnely do gory jak fontanna to juz wogole wymieklam... Potem ledwie po schodach na gore weszlam, cale podbrzusze bolalo na maxa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
dlatego ja wogole wole takich filmow nie ogladac...:no:
 
reklama
elvie najprawdopodobniej już się nie przekręci...ale głowy nie dam bo te nasze dzeci to artyści ...lekarze twierdzą że jak się dziecię odwróci po 30 tygodniu główką w dół to już się nie odkręci... tyle teorii...

Elma super, że córcia przybrała na wadze :-)
 
Iza -




Wszystkim tym co martwia sie waga swoich dzieciakow i przybieraniem na wadze... WLasnie doczytalam, ze ta lutowka co urodzila Sn 5200 dziecko, to w 36 tyg na usg mila 3060 gram w brzuszku. I prognozowali do porodu okolo 4 kg... Nikt sie nie spodziewal, ze w miesiac dziecko urosnie ponad 2 kg:sorry2::sorry2::sorry2:

hehee o rany... ciekawe ile ma ten klocek z mojego brzucha ;-)
 
Ja po wizycie, w świetnym humorze:tak: Melissa przybrała coś pomiędzy 200 a 300 gram i ma teraz niecałe 2 kg (1800-1900) więc ginka mówi ze chyba taka jej uroda (choć teraz mojego męża spytała czy palę więc chyba mi nie wierzyła:dry:), następna kontrola za tydzień:biggrin2: badania krwi są o.k. moczu ujdą w tłumie, zapisała mi żuravit. Pytałam o te przepływy i mówi że na razie nie widzi takiej konieczności ew. jak by co by to w tej przychodni gdzie ona przyjmuje mogę to zrobić koszt 250zł. Chyba nie potrzebnie mnie nastraszyła na poprzedniej wizycie baba jedna. No i moja Kluseczka cały czas łebkiem w górę... Oby się okręciła...


Super że mała ślicznie przybrała na wadze:-)
Moja Helenka też z tych mniejszych;-) widać taka uroda tych naszych Wielkopolskich dziewczyn:-D no i też ułożona pośladkowo:tak:
 
Super wiesci Elma, oby tak dalej!
Malutka ma swoje indywidualne tempo i sobie resnie a noz urodzi sie rowniez z 5 kg?
Hihihihih
Pozdrawiam..
Kwiatuszek to chyba ni powod do zmartwien ja tez mialam sladowe ilosci przy ostatnim badaniau.
Pozdrawiam i lece na ostatnie juz badanka.Robie morfologie, posiew z moczu i czynnik Coombsa.
 
mm&sm dzięki za info. Tyle że faktycznie, jak tam pracujesz, masz lepiej bo ubezpieczona tam jesteś...
ale z tym ortodontą też nieźle...trzeba to przemyśleć.....

ja wczoraj byłam u mojego gina, jak zwykle się wyczekałam na wizytę :wściekła/y:, bo choć się człowiek umawia z nim na godzinę, to zawsze wchodzi min. 1h później....no ale fachowiec jest dobry, więc daję radę...
powiedział mi ze cc będę mieć w okolicach 39 tygodnia (czyli celuję 14-15/04 - oby po Wielkanocy, bo kolacji o godz. 15 w szpitalu, jak czytałam wcześniejsze wpisy, to nie zdzierżę :tak:) jeśli nic wcześniej się nie wydarzy - taka ponoć zasada....dodatkowo obowiązkowo od 37 tygodnia mam się stawiać w przychodni na KTG, jest to ponoć odpłatne (ok. 20 pln), położna ma zrobić, sprawdzic wynik, jeśli coś nie tak, to do lekarza...taką mój gin wyznaje zasadę....
a i mam być spokojna i sie nie stresować - hahaha - zalecenie lekarza ......
 
Elma....super ,że z Melisską wszystko ok:tak:

No ja tez już po wizycie i tak: to co mnie boli to nie spojenie łonowe (ufff), a mały jest na tyle nisko głowką,że tam po prostu napiera:szok:. Szyjka już skrocona ale zamknięta:tak:, lekarz powiedział,że będzie się szybko rozwierac . Byłoby super bo oznacza to szybki porod :tak: i najlpesze...mój syncio w miesiąc przybrał 1300g i waży już 2968g. Doktor prognozuje ,że bedzie powyżej 4kg:sorry2:. Borys jest juz dzieckiem donoszonym i starszym o 2 tyg, termin (teoretycznie) przesunął mi sie na 31.03. Dostalam nastepne zwolnienie do 08.04, ale doktor powiedzial,że to na pewno ostatnie zwolnienie i ,że do tego czasu urodze:-D. Następna wizyta 30.03. (o ile zdążę:-D)
 
Elma....super ,że z Melisską wszystko ok:tak:

No ja tez już po wizycie i tak: to co mnie boli to nie spojenie łonowe (ufff), a mały jest na tyle nisko głowką,że tam po prostu napiera:szok:. Szyjka już skrocona ale zamknięta:tak:, lekarz powiedział,że będzie się szybko rozwierac . Byłoby super bo oznacza to szybki porod :tak: i najlpesze...mój syncio w miesiąc przybrał 1300g i waży już 2968g. Doktor prognozuje ,że bedzie powyżej 4kg:sorry2:. Borys jest juz dzieckiem donoszonym i starszym o 2 tyg, termin (teoretycznie) przesunął mi sie na 31.03. Dostalam nastepne zwolnienie do 08.04, ale doktor powiedzial,że to na pewno ostatnie zwolnienie i ,że do tego czasu urodze:-D. Następna wizyta 30.03. (o ile zdążę:-D)

u mnie tak samo z przewidywaniami porodowymi :-) i takie samo zwolnienie i termin kolejnej wizyty :-) choc pewnie waga juz ponad 3000:-)
 
reklama
Do góry