reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniówki 2010!!!

Maonka mój M. też tak ma...aż mnie to do pasji doprowadza... Ba nawet mała kropelka na majtkach skutkuje tym że zdejmuje wszytko i do kosza na pranie frrrru...

Pozałatwiałam i w aptece 180 zł zostawiłam :eek: :no: ehhh ale dobrze że to się na 3 mce rozłoży ;-) bo zapas mam :-p
 
reklama
Agnieszka strasznie delikatne te nasze dzieciaki :-D A jaki jest dramat przy tym, że zamoczyła bluzkę.
Współczuję wydatku w aptece. Też cały czas zostawiamy majątek w aptece, więc mąż się zdziwił, jak dostałam receptę na zastrzyki po cesarce i zapłacił 1,50zł za 5 zastrzyków, oczywiście był przygotowany na dużo więcej, a tu takie zaskoczenie.
 
Aga , Maonka Borys ma identycznie:-), mala kropelka na bluzce a on jest "mokly" i wszystko zdejmuje. Kiedys w decatlonie (latem) robilismy zakupy, młody pil soczek i się troszke oblał, i co...od razu zdjął koszulkę i latal z gołym torsem po sklepie, za chiny nie dal sie ubrać, i nie pomagały tłumaczenia, że ciepło jest,że zaraz wyschnie, ostatecznie poleciałam na dział dziecięcy i kupilam nową bo mi głupio było z małym golaskiem po sklepie latac:-)

Matko.....ale zmęczona jestem...niewiem jak u Was ale u mnie chlapa i breja....wwwrrr nic się nie chce:-(, słonca mi trzeba...
 
Jeju jak dobrze że nie jestem sama ;-) :-D
M. też za każdym razem woła "caly mokjy jetem" :-D

Katar mnie wykończy normalnie...jeszcze mnie głowa pobolewa w płacie czołowym więc podejrzewam zatoki... w życiu nie miałam czegoś takiego więc nie wiem...

Idę stonkę uspać
 
Witam,
Justynka wciąż kaszle, ale że niedawno byliśmy u lekarza to w ciągu dnia podaję wykrztuśny, a na noc prawoślazowy... na razie nie gorączkuje... ale Jola coś też załapała, a że w przedszkolu ospa, więc wyczekuję... za to w pracy zaczęły się zapisy do zerówki i pochody do naszej sali, więc mam kontrolne naloty rodziców z dziećmi :)

Gosienka, no to widzę, że ciężki tydzień przed Tobą, oby jednak chłopaki wyluzowali ;D
Agnieszka, zapasy mówisz zrobiłaś ;) no to oby wszystkie dni myły takie milutkie i cieplutkie jak wczoraj...
Gosia, a może to się bierze z kataru, że jej się do gardła dostaje... może jakaś maść rozgrzewająca, bo w końcu pół roczku już prawie ma... u nas Pulmex baby pomagał:tak:
Annaoj, no to widzę że dziewczyny mają podobnie... ja mam pochowane wszystkie ubrania na wiosnę, ale się spodziewam, że będzie podobnie jak je przyniosę... jak tam po badaniu???
Mamusia, to rośnie Ci miłośniczka teatru ;D ja jeszcze nie byłam z dziewczynkami...
Maonka, zdrówka dla Ali

Dopiero się zorientowałam, że jest tak późno... dziewczyny zbieram do kolacji i spania... dobrej nocy :)
 
cześć dziewczyny

dzisiaj miałam bardzo ciężki dzień. Logopeda w przedszkolu oceniła małego z mową na poziomie jednorocznego dziecka a po za tym mały w ogóle nie integruje się z grupą:no: Już nie wiem co mam robić siedzę i wyje.

aniam
no to nieźle się obkupiłaś, dobrze że to tylko czujnik ( generalnie jak lampka jakakolwiek pali się na czerwono to nie wolno jechać). Niestety u nas metoda mówienia małemu że go nie rozumiemy nie zdaje egzaminu bo mały wtedy przestaje mówić albo wpada w histerię

zielona
zazdroszczę

aniez
nie można poprawić czegoś czego się nie rozumie niestety

beti
no to się nie nudzisz ja też czekam aż w końcu zaświeci na dobre nam to słoneczko. Sytuacja niestety tylko chwilowo się ociepliła bo dzisiaj znowu daje do wiwatu ale to zlewam bo mam za dużo zmartwień z małym

annaoj oj
kobito dbaj o siebie inie denerwuj się aż tak

elvi
o mało nie spadłam z krzesła Lenka po prostu cudna. testuj te 10% testuj czekamy na wyniki:-p

gosieńko
tylko pozazdrościć mi zostało. Melisę to ja już piję codziennie od dłuższego czasu

maonka
zdrówka dla Ali

gosia zdrówka dla malutkiej

mamusiu
super że małej podobało się przedstawienie
 
Witamy i my

Zaganiana jestem jak nie wiem co ale to nie tu Wam napiszę o co chodzi, Tosiek spi ja się biorę za jakaś robotę bo jutro znów jeżdżenie.

Aniam
wysyłałaś mi dzisiaj tą paczkę ?

Maonka biedna Ala, u nas znów jak alergia się zacznie to Tosia na oczy nie może patrzeć bo ma tak spuchnięte.

Annaoj Tosia tez miala tydzien na strojenie :tak: jak tam usg ?

Przepraszam, że tylko tyle i chwilę ale mam trochę do ogarnięcia i idę na zamknięty napisać Wam co mnie gryzie może będą jakieś porady.
 
Hania dziś po raz drugi usnęła sama w łóżeczku:-) cieszy mnie to, i chciałabym, żeby jej już tak zostało.
beti, u nas Pulmex baby cały czas w użyciu. Podjechałam dziś sama do mojej lekarki, ta stwierdziła, że takie charczenie może się chwilę utrzymywać. Obserwować, ale nie panikować.
basiu, przykro mi. Poleciła coś? czy zostawiła cię z tym samą:wściekła/y:
to jeszcze nie koniec świata i o niczym nie świadczy. Mojej znajomej syn był podobny. Zaczął mówić w piątym roku życia. Dziś zdrów jak ryba nastolatek, dusza towarzystwa.

gosienko, cierpliwości życzę. Helenka też się buntuje? toż to anioł wcielony.
 
Aniam Wrocek raczej tani nie jest. Moja byla fryzjerka bierze 170 zeta, u nowej 300. Koloryzacja, odzywianie, ciecie, modelowanie.

)

Ja płacę 100 zł za to wszystko a pani jedzie na gooldwelu i kolejki ma po dwa tygodnie do zapisu . Także przyjedź kiedyś do mnie . W cenie będziesz miała fryzjera , paliwo do mnie i jeszcze jakies winko u mnie wypijesz :)

Aniam najwiecej rezultatow przynosi powtorzenie w poprawnej formi wyrazu, ale co wazne w zdaniu. Nie powinno sie akcentowac braku zrozumienia, bo dziecko bedzie to zniechecalo.
Kostka ma czas. Dzieci dwujezyczne mowia pozniej. To normalne. Im jest po prostu 2 razy trudniej: 2 systemy fonetyczne, 2 systemy gramatyczne i slownictwo... takie dzieci czesto tez mieszaja np.slowka. z czasem jednak to sie stabilizuje :) mozg musi to poukladac.

Ella zaciskaj co sie da.2 kwietnia juz niedlugo :)

To też ale ogólnie nie można dziecku pozwalać mówić tylko skrótami .
Bo dzieć wie że jest rozumiany i nie ma motywacji do poprawnego mówienia .
To tak samo jak ze słynnym miganiem . Szał był uczyli dzieciaki migania , a potem mówić dzieciaki nie chciały , bo po co jak mignie i wiedzą o co kaman .
Oczywiście przypadek Kostki jest zupełnie inny .
Ja waliłam ściemę czasem , że Szymka nie rozumiem i to go skłaniało do normalnego powiedzenia danego wyrazu .


Basia - ja bym poszła do dobrego psychologa dziecięcego .
Mam koleżankę która ma taki problem z synkiem , robili nawet badania pod kontem autyzmu u młodego . Okazało się że synek odbiega od reszty , ma jakieś tam problemy , ale niewielkim nakładem pracy można je skorygować . Też nie mówi . Ale musisz trafić na dobrego specjalistę który was pokieruje .
Jak coś to mów spytam o namiary , bo znajoma z wawki jest . Jej syn też nie za bardzo się z grupą integrował z tego co pamiętam . Po krótkim czasie są mega postępy . A czym szybciej tym lepiej



Witamy i my

Zaganiana jestem jak nie wiem co ale to nie tu Wam napiszę o co chodzi, Tosiek spi ja się biorę za jakaś robotę bo jutro znów jeżdżenie.

Aniam
wysyłałaś mi dzisiaj tą paczkę ?

Maonka biedna Ala, u nas znów jak alergia się zacznie to Tosia na oczy nie może patrzeć bo ma tak spuchnięte.

Annaoj Tosia tez miala tydzien na strojenie :tak: jak tam usg ?

Przepraszam, że tylko tyle i chwilę ale mam trochę do ogarnięcia i idę na zamknięty napisać Wam co mnie gryzie może będą jakieś porady.

Paczka z rańca - bo dziś dentysta był z rańca .


Elvie ja właśnie dziś luksusowo wydałam 350 zeta na zęby i zapisałam się na ściaganie kamienia :-D:-D


Auto nabyte :-D Jak już jechaliśmy to wiedzieliśmy że je kupimy , bo było przetrzepane na milion możliwych sposobów więc wiedzieliśmy po co jedziemy . Facet był akurat w wawie . J się przejechał kilka ulic , zostawiliśmy zaliczkę i pojechaliśmy do domu na obiad . Potem kolega nas odtransportował do wawki .
Z wawki z tym facetem i jego bratem pojechaliśmy do Jarosławia . Miałam więc jazdę testową przez 320 km , bo ja prowadziłam :-D Na miejscu spakowaliśmy koła , wzięliśmy drugi kluczyk , papierzyska i do domku .
Oczywiście mądry J twierdził że w rzeszowie jest taka stacja jaka mu pasi , więc jechaliśmy 10 km na kreskach , bo już nawet km nie pokazywało :no: Myślałam że mu urwę łeb przy samej d.. bo już miałam wizję stania na jakimś zadupiu a godzina 21 już . Nie pierwszy raz już taki numer wyciął . Takie tankowanie na styk :no:
Okazało się jednak że auto ma całkiem dobrą rezerwę rezerwy i jakoś na jakiś tam Lotos dojechaliśmy . Już nie mędził , że nie ta stacja i tankował co było . Potem jeszcze mandacik w radomiu w wyskości 100 zł ( J nie ja :-D) i w okolicy 24tej zajechaliśmy do domku :tak:
Auto póki co będzie na rzeszowskiej rejestracji , bo facet go przepisał na syna jako darwiznę , a 3 miechy ten sprzedać nie może , więc jakieś jeszcze 2 tyg trzeba z rejestracją poczekać . :tak:
 
reklama
Witam,
poczytałam ale za dużo nie napiszę Urobiona jestem po pachy - początek katalogu mam gorący.
Poza tym pożarłam się z M. bo nerwowa się zrobiłam, chyba mi hormony szaleją po odstawieniu tabsów, bo sama siebie nie znoszę. Jak się Lis skończy to idę się z M. godzić;-) A teraz wracam do oglądania i robienia wysyłki.
Spokojnej nocki!

maonka - zdrówka dla Alicji!
annaoj kce - tak, układałam sama już i nadal zadowolona jestem:tak:
aniez - a Ty gdzie chodzisz do fryza?
aniam - fryza masz tańszego to za stomatologa bulisz
gosienka - fajne to Wasze tańcowanie, ja tez chcę się zapisać i to zrobię jak moja doba zacznie więcej godzin mieć;-)
 
Do góry