reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniówki 2010!!!

reklama
Jasne, ze dam znac - jak tylko bede cokolwiek wiedziala. Albo sie upije ze szczesacia, albo z rozpaczy ;-)


Kiedy bylam w trakcie procesu rejestracjnego Konstancji we wszelakich miejscach, ktoras z Was wklejala link do rozpozadzenia traktujacego o tym iz kazdy obywatel polski ma zapewniona bezplatna opieke medyczna do ukonczenia 18ego roku zycia. Szukam i znalezc nie moge :no: Nie pamietam kto to wkleil, chyba aniam. Poprosze raz jeszcze
 
Zielona a tutaj masz tekst ze strony NFZu:


  1. Osoby nieubezpieczone, posiadające obywatelstwo polskie i miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, które nie ukończyły 18. roku życia lub są w okresie ciąży, porodu i połogu

    Świadczenia udzielone ww. osobom nieubezpieczonym finansowane są przez NFZ z dotacji celowej otrzymywanej z budżetu państwa
    • Dziecko do 18 roku życia niezgłoszone do ubezpieczenia jako członek rodziny osoby ubezpieczonej lub niepodlegające obowiązkowi ubezpieczenia zdrowotnego z innego tytułu, otrzymuje świadczenia zdrowotne na zasadach ogólnych, jak osoba ubezpieczona.
    • Nieubezpieczona kobieta w okresie ciąży, porodu i połogu otrzymuje świadczenia na zasadach ogólnych, jak osoba ubezpieczona; jako tytuł rozliczenia do NFZ świadczeniodawca przedstawia status: „kobieta nieubezpieczona z prawem do świadczeń, w okresie ciąży, porodu i połogu"..
I link: Zachodniopomorski Oddzia� Wojew�dzki Narodowego Funduszu Zdrowia

Pytanie, co ustawodawca rozumie przez zamieszkanie w Polsce ;-) meldunek zapewne.

Może tu zadzwoń: Rzecznik Praw Pacjenta [FONT=_Times New Roman_] infolinia 0-800-190-590[/FONT]
 
Dzieki dziewczyny, przekleje wszystko na linkowy, coby latwiej bylo znalezc.


Aniez, meldunek to jakis debilny archaizm, ktory chynie nie istnieje nigdzie indziej jak w Polsce. Bez tego badziewia nie da sie niczego zalatwic i co gorsza, aby wyrobic dziecku dokumenty i glupi PESEL (nalezny kazdemu obywatelowi bez wyjatku, nawet takiemu, ktory zyje na lawce w parku), musi ono miec staly meldunek. Mloda ma :tak:

Ze wzgledu na ograniczone srodki finansowe, ktorymi dysponuje, jeszcze raz chce sprawdzic termin u ortopedy. Moze sie zwolnil jakis w bliskiej przyszlosci.
Mam zamiar napisac odwolanie w sprawie ostatnij powiastki z UP, ale nie wiem jak sie do tego zabrac ;-)
 
Zielona- kartka+ papier i pisz. Najlepiej im wytknij bledy, nie pamietam juz jak to dokladnie bylo, ale jakby co bedziemy podpiwoadac. To jest instytucja przestepcza i nalezy z nia walczyc :-)

Na Twoim m-cu poczlapalabym do MOPSu oni tez moga Ci pomoc (czasem im sie chce), bo formalnie to Ty nie masz z czego zyc, nie pracujesz, maz w ojczyznie tysiace km stad. Nie cykaj sie, tylko dygaj.
Na stronie NFZu jest cos takiego, jak listy oczekujacych, mozesz tam poszukac najkrotszej kolejki do ortopedy w okolicy. Zarejestruj mala juz, a potem zalatwiaj papierologie zwiazana z jej ubezpieczeniem.

Skoro mloda ma meldunek, to klopotu byc nie powinno, bo spelnia kryteria.
 
Z mopsu nic mi sie nie nalezy, poniewaz do dochodu gospodarstwa domowego wliczane sa dochody wszystkich osob mieszkajacych po danym adresem. Nawet jesli zylabym w izolacji od moich starych (fosa, zasieki, 100 zamkow w stalowych drzwiach), majac wlasny dochod i nie majac pomocy z nikad, to i tak jesli w jednym domu wszyscy jestesmy zameldowani, wszedzie sumuja dochod. Kolejny kretynizm.
 
Zielona- niedługo Meksyk wyda Ci się pieknym i nieklopotliwym miejscem ;-)
Chciałoby się zanucić "Polska, mieszkam w Polsce..." niestety niektóre archaizmy już by sobie darowali, komunizm upadł jakis czas temu, a instytucje typu ZUS, NFZ, US, Poczta Polska jeszcze tego nie zauważyły... eh...

&&& żebyś jakoś sprawę ortopedy przepchnęła.

A miałam spytać, jak qupsztale Kostki? Lądują w nocniku? Bartek ponoć w żłobku robi do nocnika, co mnie dziwi, bo w domu za nic nań nie siądzie :laugh2: tylko stoi przed i siurka :cool2:
 
reklama
Zielona ja jestem zameldowana z Ola u rodzicow, B u swoich a z mopsu dostaje kase, zawsze ze skarbowki tylko nasze dochody daje,wiec to nie do konca tak, sprobuj moze uda sie z jakims zasilkiem
 
Do góry