reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietnióweczki 2008

reklama
Kasiu kope lat;-):tak::-D:-D:-D
Ada Amirek slicznusi i widze ze nie tylko moj synek ma cos rozowego:-D
masiu jak tam po badaniach co powiedzial okulista i neurolog?
moj tez ma cos na bu:-Dźce i myslalam ze to potowki ale teraz sama juz nie wiem moze jutro tezwkleje fotke buzki, umnie ma na policzkach i brodzie:baffled::baffled::baffled:
my mamy pampersy i nie odparzają a przeciekna czasem jak zle zapne:baffled::-p
Lene a z Hani to juz duza dziewczynka i slodki usmieszek:tak:;-):-)
 
Kasiu nosz nie mówi teściowa wam przyjechała?? :szok::szok::baffled::angry: ale fajnie, że się odezwałaś. No a Maksiu ładnie przybiera na wadze. Wiesz Leoś ma bardzo wrażliwą skórę i nam polecili by kąpać go w Olilatum Soft i większość podrażnień zeszła i potówki które go obsypały.
Aduś pampersy mieliśmy tylko na szczęście kilka sztuk bo jak odparzyło pupkę to aż szok cała czerwona. Hagissy też odparzają choć nie bardzo mocno.

co do oczek to odpukać nie jest źle, ma wprawdzie osłabione nerwy prawdopodobnie po dużej dawce tlenu jaką dostał w szpitalu.
Gorzej, że mimo ćwiczeń nadal utrzymuje się asymetria ułożeniowa.
Z nerwów chyba mam mniej mleka, Leoś to wyczuwa i też jest pobudzony.
Zastanawiam się dlaczego noworodki nie mogą urodzić się bez problemów...
 
Witam wszystkie "cioteczki"
Powiedzcie mi cos. mojej malej wogole nie leca lezki jak placze, czy to znaczy ze moze miec zatkane kanaliki łzowe?? wasze tez tak maja?? czy po prostu moja ksiezniczka sciemnia ze płacze;-)
Pozdrawiam i spokojnej nocki wszystkim zycze :-)
 
MAJU mój też ma na brodzie i na polikach.....tylko i wyłącznie póki co ale nic nie dostaję poza NUTRAMIGENEM więc to nie uczulenie sto procent tego jestem pewna choć....Majeczko bo ja dostałam dużo różowych ciuszków....:sorry2::-)

MASIU pewnie potreba czasu żeby się unormowało....życzę dużo zdrówka dla Leosia....biedny hrabia i mamusia hrabiowa.....mam nadzieję,że Leoś szybko dojdzie do się....a ja mam krem do twarzy Oilatum i jutro mu kupie Oilatum do kąpieli....a to się kąpie codziennie czy raz na jakis czas w tym oilatum

KASIU ja też tak myślałam bo mój tak płakał na sucho ale ostatnio się rozwył i mu aż łezki dwie duzie poleciały....a ja se tak myślę,że gdyby miał zatkane to by mu ropiały a mojemu nie ropieją....ale przemywaj sola fizjologiczną....
 
kasiu noworodki tak mają, płaczą na sucho bo kanaliki łzowe muszą się odblokować. i najczęściej same się odblokują i w tedy łezki lecą Aduś gratulujemy pierwszych łez Amirka:)
a jesli byś zauważyła, że oczka ropieją, puchną, czy są czerwone wtedy trzeba się zgłosić do pediatry a czasem do okulisty. Nam się lekko zapchały dostał Leo kropelki i już też potrafi łzami zapłakać. Choć przeważnie krzyczy na sucho. Łzy mu ciekną jak głodny, albo mu niewygodnie.
 
Oilatum dodajemy do kąpieli kilka kropel wkładamy hrabiego do wanienki i go obmywamy, po tym jego ciałko jest już tak naoliwione i nawilżone, że nie musimy już niczym smarować. Tylko pupkę smaruję pielucha ubranko i spać:-)
A czy wasze dzieciaczki jak śpią to wydają jakieś dźwięki. Leo czasem przez sen pomrukuje.
 
Dzieki kobietki :-)Tak własnie czytam ze jak kanaliki zatkane to ropieja czesto.. moja ma ladne oczka ale bede obserwowac :tak:
A co do dzwieków w nocy to moja czesto mruczy.. zwlaszcza jak sie zaczyna wybudzac.. to sobie mruczy i zasypia ponownie.. no i czasem sobie przez sen posteka jak nad czyms pracuje :-D
 
Oilatum dodajemy do kąpieli kilka kropel wkładamy hrabiego do wanienki i go obmywamy, po tym jego ciałko jest już tak naoliwione i nawilżone, że nie musimy już niczym smarować. Tylko pupkę smaruję pielucha ubranko i spać:-)

U nas zdecydowanie na Oilatum jeszcze oliwka, bo mimo że skórka nawilzona to woę jeszcze oliwić, bo bez jednak za sucho.

Kobitki a syfkami na buzi sie nie martwcie, zejda same i nie wolno ich absolutnie wyciskac bo bedzie wecej. A to prawdopodobnie zmiany po Was mamusie jeszcze pamiąki z brzucha. Ja dzis tak usłyszałam na temat buiz małej:-)
 
reklama
LUCKY no właśnie też to usłyszałam dziś że pamiątka po buniach jeszcze....i że to minie ja smaruję buźkę kremem Oilatum soft....i przemywam wodą....

MASIU poleciłay mu łezki boziu ale to było straszne pierwszy raz mi tak zapłakał z takim żalem....aż mi serce pękało bo księciunio głodny był a mamusia wykąpała najpierw....a wcześniej mu nie ropiały ale mi sie wydawało,że miał spuchnięte teraz nie malutko więc póki co jest ok....ach te nasze dzieciaczki....czemu nie mają życia prostszego tylko non stop coś im jest nio....
 
Do góry