reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietnióweczki 2008

Ada moja tez tak ma.. łapczywie amcia piers a pozniej ze trzy razy potrafi jej sie odbic.. czasami dlugo po jedzonku widze ze jeszcze cos jej tam w brzuszku lata.. łakomczuch maly.. a ile razy sie zachlystnie.. ale nauczyla sie juz ladnie odkaszliwac wiec chociaz tyle..

co do pepusia to ja smarowalam tym fioletowym i odpadl w 9 dniu. wiec szybko.. troche ubranek przy tym oczywiscie ubrudzilam ale co tam :-)

U mojej tez zauwazylam ostatnio przy kompanku takie zaczerwienienie na lapci po tej szczepionce na gruzlice.. mam nadzieje ze to normalne.. bo akurat te szczepionki odkad pamietam sie papraly. bede pytac pediatry na kolejnym szczepieniu.. na razie chyba nie ma sie czym niepokoic.. a moze powinnam???

Wczoraj jak poszlysmy w komonko o 14 to obudzilam sie dopiero po 17.. mialam nadzieje i dzisiaj zaliczyc male drzemanko po polodniu ale moja ksiezniczka postanowila przespac sie sama w lezaczku.. zabralam ja do kuchni bo slyszalam ze marudzi i poplakuje sama w pokoju a w kuchni o dziwo mimo stukotów mamusi nic jej nie przeszkadzalo :-D

 
reklama
Hejka laski napiszcie tylko szczerze ktora wrocila do paierochow palenia,bo ja dzis sie w........i se zapalilam,chociaz jest mi z tym zle,ale wlasnie kazdy pretekst jest dobry.A karmie cycem i wiem ze to nie o.k,a smak mleka chyba sie zmienia jak jest lekki zastoj.:-:)-:)-:)-:)-:)-:)-:)-:)-(.
W poniedzialek za tydzien wizyta kontrolna u ginka.
 
KATJA ja nie palę....rzuciłam 4 lata temu....

KASIAK no właśnie mój to łakomczuch odbijać nie chce bo jak go spionizuję do góry zaraz kima i budzę go i ciul....a potem mi ulewa i mu się odbija więc zawsze śpi wyżej na boczku ale on na wprost nie lubi tylko na bokach...hehehe....ale to z czasem mija słysząłam u nie których po 3 miesiącach albo pół roczku a u niektórych dopiero po 9 miesiącach kurcze położyłam małego na brzuszku a ten swoją główke takwysoko podnosi nie za szybko mi sie wygina odkręciałam go od razu bo coś za szybko chce se bujac i łbem kręcił na wsie strony....
 
cześc mamusie

widze ze wszystkei się uczymy ciągle Naszych dzieci...

My mieliśy cieżki czas ale juz jest lepiej..
Wczoraj mielismy usg bioderek i jest oki :-) w czw szczepienie i ważenie ...ciekawe ile waży nasz Dziubek

CO do odbijania.. to dzieciaczki musza mieć prosto główkę tzn nie na boki ino na prosto ...
co do łapczywosći w piciu..łoj ska to znam...

aha i unikac kłądzenie dzieci na boczku poradziła mi to bardzo odbra pani ortopeda dziecięca..bo biodrka sztywnieja
 
HEJ MADZIU...:-)

siuper,że Wam się układa....a co do boczków to ja muszę bo mój ulewa nie dużo ale zdarza mu się.... nie uśnie na plecach tak się denerwuję że szok....nie wiem czemu nie lubi normalnie....my właśnie po kąpieli i po papusianiu mały próbuję spać:baffled: ciekawe jak długo:dry: kurczę ząb mnie boli musze odwiedzić dentystę a miałam porobione wsio i znowu mnie boli muszę iść jak najszybciej....
 
nie no ulewanie to jak najbardziej byle nie długo

Aduś lepiej nei lepiej ja inaczej już podchodze do pewnych spraw..jestem nadal matka wariatka ale jest lepiej bynajmniej tak mi się zdaje.

Z zebami łoj..współczuje

Moja tez manewry niezłe... najbardziej od 5 do 8 rano..wierci się prezy harczy i ciepie nierwami
 
Hejka laski napiszcie tylko szczerze ktora wrocila do paierochow palenia,bo ja dzis sie w........i se zapalilam,chociaz jest mi z tym zle,ale wlasnie kazdy pretekst jest dobry.A karmie cycem i wiem ze to nie o.k,a smak mleka chyba sie zmienia jak jest lekki zastoj.:-:)-:)-:)-:)-:)-:)-:)-:)-(.
W poniedzialek za tydzien wizyta kontrolna u ginka.


Katja no wybacz ale chyba nie uważasz, że cię pochwalimy i przytakniemy??? nie dość, że samą siebie zatruwasz to jeszcze taką małą istotkę. Czy papieros ważniejszy od córeczki?? wiele mogę zrozumieć ale nie palenie i to jak się ma malutkie dziecko.
 
Maju jak bedziesz miala chwilke to wyjasnij blizej co to ten refluks, czy to ma cos wspolnego z ulewaniami, bo my wlasnie na diecie przez nie jestesmy, i powiedz cos wiecej o objawach-jak mozesz:happy:, bo to co Wy przechodzicie z Misiem to jest straszne:szok:, ucaluj Bidulka
Refluks żołądkowo-przełykowy jest powszechną dolegliwością wśród noworodków i niemowląt, a jego objawy pojawiają się już zazwyczaj w pierwszym tygodniu życia. Niemal połowa wszystkich dzieci w tym wieku ma symptomy refluksu fizjologicznego dwa lub więcej razy dziennie. U większości niemowląt z refluksem krótko po posiłku występuje ulewanie się.
Refluks jest zwykle powodowany przez niedojrzałość dolnego zwieracza przełyku albo mięśni części wpustowej żołądka, które przepuszczają pokarm z powrotem do góry w czasie lub po jedzeniu. U niektórych dzieci treść pokarmowa szybko cofa się do żołądka, u innych zalega w przełyku, powodując uszkodzenie jego wyściółki. U innych dostaje się ona aż do ust (regurgitacja), a następnie jest znowu połykana. Gdy mięśnie stają się dojrzalsze oraz wskutek wprowadzenia zmian dot. sposobu odżywiania, objawy refluksu samoistnie ustępują (przeważnie między 6. a 9. miesiącem życia, niektórzy autorzy wspominają o 12. miesiącu jako górnej granicy wiekowej). U bardzo niewielu dzieci zjawisko to występuje w starszym wieku. Żadna z płci nie jest szczególnie predysponowana do jego wystąpienia.
wiecej info jest tutaj refluks żołądka u niemowlaków i ulewanie

Reniu nam Pani neonatolog jeszcze powiedziala ze wszystkie niemowlaki mają ten refluks tylko u niektorych nie ma wogole zadnych objawow, niektore tylko ulewaja a niektore tak jak Michalek przechodza to bardzo ciezko.....

Maju bidulek Michałek:-( trzymam kciuki za jego zdrówko!
Powiedz mi tylko czy mieliście badania robione - kontras? Moja też ulewa i sie martwie bo naprawde dużo - czasem wszystko zalane:no:, licze że przejdzie, ale moze powinnam jakiekogoś gastrologa sie spytać?? Sama nie wiem.
nie nie milismy robionego kontrastu, zadnych badan w tym kierunku pani neonatolg po samym wywiadzie i objawach odrazu wiedziala co jest:tak: ulewanie jest normalne i samo przejdzie ale jesli dziecko nie przybiera na wadze to nie mozna tego bagatelizowac, ale jesli Mala przybiera dobrze na wadze i nie ma do tego innych objawow, to poprostu z czasem minie:tak:

...dziewczyny, ale miałam wczoraj akcję!!! wykąpałam małą, nakarmiłam po wszystkim pobekała jak stary. Połozyłam ją w naszym łózko, na pleckach(dlatego, ze porządnie jej się odbiło) i po jakichs 20, 30 minutach z buzi fontanna, zwróciła 3 razy a za czwartym to az nosa jej poleciało, myślałam że oszaleją, bo zrobiła się czerwona i nie mogła złapac oddechu. na szczęscie jakoś doszła do siebie po chwili Bałam się później zasnąć. Nie chcę nawet myslec co by było, gdyby nie było mnie akurat przy niej.
lene wiem co czulas bidulko my tezmielismy taką akcje.... tylko Misio wtedy spal w lozeczku bo to bylo nad ranem i od tamtej pory spi ze mna w lozku.... ale on jest starszy i ma refluks, a moze Hani przejdzie:tak:

....czasami jak spi to mu się odbije albo wygląda tak jakby mu sie podniosło jedzonko ku górze ale nie uleje ale za to budzi się przy tym....
no u nas tak jest ze Michal sie budzi jak mu sie jedzenie dzwiga ale teraz juz mniej bo pije syrop na bol przewodu pokarmowego bo mial az tak podrazniony:baffled: i wtedy budzil sie z rykiem i ciezkogo bylo uspokoic ale teraz juz jest lepiej:tak:

Hejka laski napiszcie tylko szczerze ktora wrocila do paierochow palenia,bo ja dzis sie w........i se zapalilam,chociaz jest mi z tym zle,ale wlasnie kazdy pretekst jest dobry..
Katja ja w sobote jak juz bylam w totalnym dolku i wykonczona i nie wiedzialam co sie dzieje z Misiem i co mu jest to zapalilam jednego z mezem ale ja nie karmie....
jak karmilam to nawet jak juz sil nie mialam to nie zapalilam z nerwow zeby malemu nie zaszkodzic.
 
reklama
Do góry