reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietnióweczki 2008

Dzień dobry kwietnióweczki!!!!
Wstałyście...???Pewnie śpicie słodko...;-):-)

ANRUSEK zaglądaj częściej w miarę możliwości:tak:;-):-) i daj znać ile dzidzia waży i jak się czujecie...

Ja dziś też idę do lekarza ale miałam tydzień temu robione usg więc na pewno mi nie zrobi :-( ale tak często nie wolno...ale m doktor nie powiedział ile ma dzidzia waży..:-(

Ja właśnie zjadłam śniadanko i ma dzidzia zaczyna brykać ostatnio jadam tylko jajka na śniadania i serki wiejskie no nie mogę sie bez tego obejść a wieczorem zjadłam 3 duże banany :szok:oprócz kolacji :szok:
A gdzie NIEBO??odzywajcie się dziewczynki tłumnie...

 
reklama
Ada Witam oczywiście w miarę mozliwości bede się odzywac tylko jak mamy za oknem brzydką pogodę to mój komputerek nie toleruje internetu i go cały czas wyłancza :-(ale narazie jest ok

Oczywiście relację z wizyty zdam i mam nadzieję ze moje maleństwo nie okaże się gigantem jakimś choć zawsze wychodzi nam o tydzień do przodu czyli na 2 kwietnia zobaczymy co bedzie jutro
co do jajek to jak jakoś nie zabardzo teraz mogę , ale nabiał i serek biały to mogłabym co drugi dzień jeść aż się boje bo też sporo mleka piję tzn jem z płatkami czasem a słyszałam ze nie powinno sie jeśc zadużo mleka żeby dzidzi potem nie miała skazy białkowej i staram się ograniczać
Renata ty też męczysz się z 8 współczuję wam bardzo wim jakie mogą być męczące a moja kuzynka musiał usunąc ząbka bo jej sie ropa zrobiła a jest w 12tyg ciązy też się musiała nacierpieć biedulka a to zabardzo leków przeciw bólowych nawet nie można
pozdrawiam wszystkich buźka
 
Ząbkujące Dziewczyny , ciężka sprawa z tymi ósemkami, wyrywania w ciąży nie polecam bo zabieg trwa od 2 min (rzadko) do 2 godzin (częściej), wymaga dużej ilości znieczulenia i wytrzymałości pacjenta, a potem przez tydzień wygląda się jak chomik. Dotyczy to najczęściej 8 dolnych. Drugi sposób pozbycia się problemu na tymczasem to antybiotyk - też nie za bardzo w ciąży chyba że jest konieczność. A samemu sobie trudno poradzić bo stan zapalny umiejscawia się w kieszonce dziąsłowej między zębem a dziąsłem, do którego samemu się trudno dostać. Dlatego najlepiej chodzić na płukanie kieszonki do dentysty który może się tam dostać za pomocą strzykawki i kaniuli bądź tępej igły i wypłukać wodą utlenioną , chlorhesydyną lub innymi środkami odkażającymi. Możecie spróbować same płukać kieszonkę wodą utlenioną w strzykawce ale będzie to na pewno trudne. Takie smarowanie z zewnątrz zazwyczaj dużo nie daje chyba że stan zapalny jest niewielki. Możecie spróbować ssać tabletki na gardło np. sebidin, chlorchinaldin itp. one maja działanie odkażające i znieczulające, tylko ze względu na ciąże nie połykać wtedy śliny tylko odpluwać. A po urodzenia brzdąca trzeba zrobić porządek z 8 -kami. Teraz mnóstwo ludzi ma problemy z 8 kami bo buzie są coraz mniejsze a zębów dużo stąd te stłoczenia itp.. Ma to pewnie jakiś związek z dietą - pokarmy są coraz bardziej przetworzone i miękkie i kości szczęk i żuchwy nie mają wystarczającego pobudzenia do wzrostu. Dlatego małym dzieciom nie powinno się np. obierać skórki od chleba, dawać twarda marchewkę a nie zawsze trzeć itp..
A tak swoją drogą to teraz będziecie mogły lepiej zrozumieć swoje dzieci podczas ząbkowania.:baffled::szok:
Zyczę szybkiego ustąpienia bólów!;-)
 
WItajcie

Adus :-) zobaczymy hihi

CO do w gi dzidziusiów to dziewczynki sa mniejsze a chłopcy więksi wiec kwietniowe ammusie będą duze ;-) zartuję rzecz jasna.. ;-)


Kachurku wąłśnei ja juz męcze sie z 8-mi 4 rok bo jak to dentysta stwierdził mogą sie przydac tym bardziej ze moje 6 są kiepskie. To siemęcze juz wyszły na światło dzienne ale nei do końca i tak sieodzywają raz najakis czas. Miałam nacinane dziąsła cuda wianki leków masa..i tak sie odzywają. Narazie płucze szałwią z wodą utlenioną też mysłałam i chyba dzis sobie to zrobię choc nie smaczna jest taka woda ;-) hihi i maz ma mi kupić bobodent moze coś da.
Bo noce mam straszne starszne straszne
 
Witam wszystkich! Ja mam termin na 15tego. To będzie podobno chłopiec! Super, bo mam już 4.5letnią córcię. Czy któraś z Was miała mdłości jeszcze w 22 tyg? To chyba niezbyt normalne?
 
Aco tu dzisiaj tak pusto?? haloo?:-)

Silko dostałaś juz pieniążki z Zusu? ja dostaje jeszcze wyplate z mojej firmy, dlatego terminowo a ona sie jakos rozlicza z zusem.... niewiem czy im zus przelewa terminowo:sorry:
dziękuje że dopisałas zmiany na liście:tak::-D

dzisiaj sie wkońcu wziełam i prawie caly dzien przesiedzialam przed kompem i wisialam na telefonie zeby znaleść sobie nowego lekarza, i udalo mi sie:-) tylko na pierwsza wizyte 18-go musze isc do Pani dr prywatnie bo na ten roku maja juz wykorzystane limity z NFZ-u:no: ale mam nadzieje ze bedzie mila i kompetentna:tak: no i pracuje w szpitalu który biore pod uwage jeśli chodzi o poród:-) a moj obecny lekarz nie dosc ze nigdzie nie pracuje w zadnym szpitalu to jeszcze leniwy i nic mu sie niechce uzupelniac, az wstyd sie przyznac ze ani jednego usg nie mam wpisanego do karty a mialam juz chyba z 5 razy:zawstydzona/y: echh.... ale czlowiek taki leniwy ze dopiero jak jest noż na gardle to decyduje sie na zmiany:tak::-) dobra juz nie marudze:-D
miłego wieczorku wszystkim mamusiom i bobaskom:-)
 
maja, dopiero jak pojdziesz na wizyte to bedziesz miala porownanie. Ja bylam wczoraj 1 raz u nowego lekarza. Z racji tego ze przeprowadzilam sie do innego miasta. I co sie okazala. Ile ja rzeczy nie wiedzialam. a moja karta ciazy... 1/3 wizyty nowy lekarz ja uzupelnial. Dopiero teraz zobaczylam ze moja lekarka wykonywala minimum i jak o cos nie dopytalam to sama od siebie nie podpowiedziala wielu rzeczy. A niby skad czlowiek ma to wiedziec jak ierwszy raz w ciazy.Teraz mam porownanie. Mam nadzieje ze dobrze trafisz. Dobry lekarz to podstawa.
Pozdrawiam.
 
hej dziewczyny! jestem tu częstym gościem ale chciałabym teraz aktywnie uczestniczyc w waszych rozmowach:-)
też spodziewam się dzidzi w kwietniu i wiem już ze to będzie chłopczyk:-)
 
reklama
Dobry wieczór dziewczynki!!!!
Ja po wizycie u gin mam anemię...i grzybicę:shocked2::eek::shocked2::eek:
dostałam globulki i mam brać 7 dni ach boże aby do kwietnia to przetrwać i będzie dobrze :-(staje się niecierpliwa ale nie wiem czy w ogóle kiedyś byłam...:sorry:

JOLCIA witaj wśród nas i zaglądaj często...no i gratuluje chłopca...

Wszystkim biednym dziewczynkom ósemkom życzę szybkiego uśmierzenia bólu...

A ja przez 10 minut próbowałam wejść na babyboom i nie mogłam jakaś blokada...:sorry:
 
Do góry