reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietnióweczki 2008

Asia idx dpo lekarza bo pewnie albo ścisła rygorystyczna dieta albo nutramigen czy bebilon pepti..kurcze te skazy to cholerstwo
ja sie jej obawiam..jutro sie dowiem
Madziulka jestem umówiona na wizyte do pediarty na piątek, a w czeratek do dermatologa w związku z chrostkami, mam też namiar na alergologa - pediatre co niedaleko nas przyjmuje prywatnie :baffled:

Adus bedzie ok - trzymam kciuki
 
reklama
Aduniu spróbuj dać wit D o takiej własnie nazwie, nie vigantol czy devikap. Witamine d3. Anyżowa w smaku i nic nie zrobi złego.
Wiesz ze w Anglii nie ma zalecenia do cdziennego podawania d3 i dzieci zdrowe rosną;-)
Ja zamiast d3 daję Motylkowi tran noreweski moilersa 2 krople do dzioba:-)
 
Asia, widze ze Twoja corcia sukienusie juz nosi? :-)

Ale sobie z Pati pospalysmy... A rano tak fikała nóżkami, że z maty tyłkiem zjechała heh.

Kurde Ada, czasem mam głupie wrażenie, że Ci lekarze sami nie bardzo wiedzą, co jest dzieciom i szukają metodą prób i błędów i eksperymentują na biedactwach. A Ty mamo sobie wybierz czy Twoje dziecko ma kolkę czy refluks, wybieraj do woli ghrrr.
 
IZA chodzi o to,że jak mu pomogą na rfluks zmiana mleka to będzie kolka bo w tym mlekach AR jest mleko krowie....więc lipa ale co mi to da on po mleku takim gdzie jest mleko krowie wymiotował co mi że pomoże na refluks jak bedzie wymiotował i kolkował....mam doła że hej....nie wiem co robić i nie wiem sama peditra mi powiedział,że mam wybrać ale ja mu mleka nie zmienie nie wiem dół dół dół co wybrać....
 
No to faktycznie masz problem, tak źle i tak niedobrze... biedny ten nasz mały princesek :( Mam nadzieję, że szybciutko wyrośnie z tego refluksu... tak samo Michaś.

Czemu dzieci muszą mieć problemy zdrowotne, to nie fair, są takie malusie i bezbronne.
 
To co z tą herbatką z kopru? kiedy i ile jej dawac? bo mi pediatra powiedziala zeby bezpośrednio jej dac bo tak to ja sama pilam wczoraj, tylko ze zapomnialam jej spytac jak podawac :sorry2:
no i moja mała ulewa i też jej to przeszkadza :-(
Iwonka ja też miaŁam problem z jedzeniem dlatego przeniosłam się do mamy i się znacznie poprawiło.

Mała ma straszne gazy (ostatnio w nocy doliczyłam sie 30 w ciągu dgodziny) i non stop kupa (minimum raz na karmienie a nawet 3) dlatego bardzo uważam co jem.

Dlatego wyeliminowałam wszystko co się dało i zaczynam powoli wrpowadzać.
Śniadanko - serek kozi są w różnych postaciach plasterki, twarożki itd. (wyeliminowalam mleko i przetwory), dżemik z porzeczek lub agrestu - ja akurat mam domowy wiec bez dodatkow, listek salaty, wedlinka - pieczony schab, indyk lub piers z kurczaka - starcza mi na 4, 5 dni jak upiekę całą piers. Chleb zazwyczaj żytni bo ja mialam uczulenie na pszenicę.

Przekąski - kilka migdalow, ciastka owsiane, biszkopty ale raczej w malych ilosciach. Jablko - max. jedno, banany wyeliminowalam na razie, marchewka surowa. Kilka razy zjadlam też deserki owocowe Gerbera ;-)

Obiad - zupki krupniczki, jarzynowa nie zabielane. Sama prawie woda z warzywami ale da się zjeść. Z zupy miesko np. indyk moze byc na drugie. Ryż, makaron pelnoziarnisty ziemniaczki, salata, gotowane warzywka ale fakt że podstawa to marchewka. Mięso najczęsciej kurczak lub indyk grilowany bez tluszczu na patelni grilowej, z zupy lub gotowany. Z mięsa mielonego z indyka mozesz też zrobić sobie male pulpeciki bez bulki i do tego sosik np. koperkowy.
Na slodko ryż z jabuszkami i szczyptą cynamonu.

Kolacja tak jak śniadanko.

Pewnie będzie Ci trudno bo trzeba zrobiś odpowiednie zakupy no i sporo czasu poświecić. Moi rodzice jedzą praktycznie to co ja tylko wszystko sobie doprawiają na talerzu...
 
Iwonka - Ja nie konsultowalam jak podawac kopru ale jest w ulotce Plantex że po jedzeniu. przygotowuję 50 ml i jak Mala zdecyduje że juz nie chce to zostawiam na później i raczej podaje co drugie karmienie. Po herbatce jeszcze więcej kup wiec nie będę jej dawać po kąpieli bo tedy w nocy się budzi.

Ja piję tez herbatki laktacyjne na przemian Hipp i Bocianek bo one zawierją koper ale ostatnio sama mam wzdęcia i odstawiłam sprawdzić czy to przez nie.
 
Lene - ja też myślałam raz że mała ma biegunkę ale na telefon lekarz mi doradził ze jesli nie ma dodatkowych objawów: krzyk i płacz, gorączka itp. to malo prawdopodobne że to biegunka.

Marysia też ma takie wodniste dość często i często znajdą jakieś ujście z pieluszki i katastrofa ;-)
 
No to dla mnie ani jogurty ani serek zolty:-(
A Anglia, wit d3 i ich obyczaje to inna bajka;-):-D, oni maja jeszcze pare innych ciekawostek:-D;-)

 
reklama
Aga DZIEKUJĘ :-):-):-) pięknie wszystko rozpisałaś i już nie wygląda tak czarno :-) zaraz przepisze na kartke i jutro na zakupy :tak: a powiedz mi ser kozi to nie z mleka??? i czy smarujesz chlebek na kanapki masłem? bo mi położna powiedziała ze masło z mleka a przecież ono z tłuszczu roślinnego? :sorry2:
no ja wczoraj pilam herbatke a dziś moja panienka nieźle sra i pierdzi :rofl2: tylko że ja mam problem z nią tylko rano i neichce żeby mitak czesto w dzien kupkała :sorry2: ona w dzien raczejnie miala problemu tylko w nocy sie nie wyproznia i jej to rano przeszkadza chyba bo strasznie sie pięła jakby chciała a nie mogła, więc chce jakoś żeby jej ulżyć bo i tak sie na karmienie budzi
swoja droga tak mi dzis w nocy dala popalic - pol godziny karmienia i godzina spania i tak od 24 :dry:, nie wiem czemu, bo wczesniej pobudka okolo 1-2 i 4-5
 
Do góry