reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietnióweczki 2008

Lady a czym przemywasz mu ten pepek i jak czesto? i gdzie twoj suwaczek bo niewiem i ile ten przyszly pudzian - Sebcio;-) juz ma dni.... bo ja przemywałam spirytusem 70% i ladnie sie zagoil i odpadl i nie ropial:tak:
co do mleka sztucznego to ja daje Bebiko 1 ale to dlatego ze takie dostawal w szpitalu i niechcialam zmieniac a popularniejsze jest Nan....
a my mamy problem:no: niewiem czy maly ma kolki czy co :baffled: wczoraj wieczorem darl sie prawie 2 godz:no: i zwymiotowal i ulewa mu sie....:no::no::no: a lekarka mowi ze to normalne bo wczoraj bylismy a i wazy juz 3900g po miesiacu .... a i wspominala cos ze to ulewanie to ze jakis zwieracz przewodu pokarmowego jest niewyksztalcony do konca i to moze dlatego a on mi sie biedak tak meczy:no: i niewiem jak mu pomoc:no::wściekła/y::baffled::baffled::baffled: bo jak lezy ze mna na lozku i maprawie plasko to widze ze sie mu podnosi i on sie wtedy denerwuje i zaczyna wymachiwac raczkami i plakac i jak wezme go tak ze pod glowka ma moja reke to mu lepiej i moze usnać..... co to moze byc??
 
reklama
WITAM się.....

Mój syneczek ładnie spał w nocy...ale papu w mordke musi byc co 2 i pół godziny bo inaczej dom rozniesie....:-):-) nie kręcił się i mam nadzieję,że go bunio w dzień nie będzie bolał....bo się tak martwię....

LADY ja akurat muszę mleko NUTRAMIGEN bo mały nie toleruje mleka....ale ogólnie mozesz dokarmiać Nanem jeżeli w rodzinie była jakaś alergia to wtedy Nan Ha albo Bebiko Ha ale te mleka nie są dla dzieci które nie toleruję mleczka jak np mój syneczek i dostaje preparat mlekozastępczy Nutramigen....jeżeli po Nan nic mu nie jesy to ok....a mój też wtrzącha 60ml....i dopajam go wodą przegotowaną...

Idę na śniadanko ogarne sie bo nie długo ma przyjść położna a poza tym to teraz mija 2 i pół godziny i zaraz synecek się zbulwersuje.....
 
MAJECZKO mój ulewał po Nanie ale jak dostał Nutramigen to mniej może jakaś kropelka....i musiałam go kłaść wyżej główka bo mi się wydawało,że mu się cały czas coś cofa.....ale wydaje mi sie że po jedzeniu nie może leżeć na płasko....ale niech tu nam się wypowiedzą doświadczone mamusie najlepiej...

kurczę mam nadzieję,że go bunio nie będzie już bolał....aha i wiecie co jak ściągam pokarm to jest taki niby biały ale przezroczysty czemu tak????Zresztą od początku taki był....

LADY pepuszek przemywaj częściej spirytusem może mu sie zamoczył??A nie którym pepuszki odpadają po tygodniu innym po dwóch a nie kiedy trzeba 4 tygodni także sie nie denerwuj tym ale zwróć uwagę na ta ropkę wydaję mi się że tak nie powinno być...zadzwoń do położnej....
 
Lady a czym przemywasz mu ten pepek i jak czesto? i gdzie twoj suwaczek bo niewiem i ile ten przyszly pudzian - Sebcio;-) juz ma dni.... bo ja przemywałam spirytusem 70% i ladnie sie zagoil i odpadl i nie ropial:tak:
co do mleka sztucznego to ja daje Bebiko 1 ale to dlatego ze takie dostawal w szpitalu i niechcialam zmieniac a popularniejsze jest Nan....
a my mamy problem:no: niewiem czy maly ma kolki czy co :baffled: wczoraj wieczorem darl sie prawie 2 godz:no: i zwymiotowal i ulewa mu sie....:no::no::no: a lekarka mowi ze to normalne bo wczoraj bylismy a i wazy juz 3900g po miesiacu .... a i wspominala cos ze to ulewanie to ze jakis zwieracz przewodu pokarmowego jest niewyksztalcony do konca i to moze dlatego a on mi sie biedak tak meczy:no: i niewiem jak mu pomoc:no::wściekła/y::baffled::baffled::baffled: bo jak lezy ze mna na lozku i maprawie plasko to widze ze sie mu podnosi i on sie wtedy denerwuje i zaczyna wymachiwac raczkami i plakac i jak wezme go tak ze pod glowka ma moja reke to mu lepiej i moze usnać..... co to moze byc??

Majeczko moj maly ma juz 15 dni..a ppek przemywam mu 2 razy dziennie rozrobionym spirytusem...i cholera nie wiem czemu tak ma.....

A jesli chodzi o Twojego maluszka to wedlug mnie to kolki...i jesli ci ulewa mocniej a bardziej to jak wymiot wyglada to czasem jak maluszki placza dra sie wierzbaja nozkami...i czesto po karmieniu to tak sie dzieje... ale jak mowisz ze tak placze i wyma****e raczkami nozkami to wszystko wskazuje na kolke te jelitowa....moze zapodaj mu herbatke jak sie kacja powtorzy ta z kopru...male masaze brzuszka...i zobaczyusz czy lepeij bedzie sie mial w kazdym badz razie obseerwowac go trzeba....

WITAM się.....

Mój syneczek ładnie spał w nocy...ale papu w mordke musi byc co 2 i pół godziny bo inaczej dom rozniesie....:-):-) nie kręcił się i mam nadzieję,że go bunio w dzień nie będzie bolał....bo się tak martwię....

LADY ja akurat muszę mleko NUTRAMIGEN bo mały nie toleruje mleka....ale ogólnie mozesz dokarmiać Nanem jeżeli w rodzinie była jakaś alergia to wtedy Nan Ha albo Bebiko Ha ale te mleka nie są dla dzieci które nie toleruję mleczka jak np mój syneczek i dostaje preparat mlekozastępczy Nutramigen....jeżeli po Nan nic mu nie jesy to ok....a mój też wtrzącha 60ml....i dopajam go wodą przegotowaną...

Idę na śniadanko ogarne sie bo nie długo ma przyjść położna a poza tym to teraz mija 2 i pół godziny i zaraz synecek się zbulwersuje.....


kurde Ada u mnie polozna jeszcze nie byla....to sie gdzies zglasza ze ma przyjsc?
 
kurcze moze sie przejde dzis do lekarza z nim bo jakis taki wokol pepka zolty kolor wydaje mi sie ze tak nie powinno wlasnie Ada byc... bo to sie lekko saczy cholera jasna musze czesciej mu przemywac a moze cholera zle ja to przemywam mu??? smarujecie po tym wysuszonym czy jeszcze pod nim?tam ?

A jesli chodzi o ulewanie to moj Maly czasem i po moim mleczku ulewa...
 
Witajcie,
Lady ja pempuszek przemywam za każdą zmianą pieluszki, co wychodzi dużo bo moja królewna ostro kupy robi, czyli czasem co 2-3 godz, Ładnie sie goi ale nie odpadł, za to jak by odchodził w kilku miescach.

:nerd:Co do leżenia na płasko po jedzeniu też sie boję mała strasznie ulewa - to materacyk podnieśliśmy dość wysoko i bez poduszki, tj 2 poduszki podtrzymują materacyk by był nierówno
 
Trzeba sie strax by maluszki po kazdym jedzonku odbekly... i klasc je na boczku....

ok ja juz mykam bo Mój Aniołek sie wierci :) miłego dnia...:-)
 
Czesc dziewczeta,napiszcie kiedy do poradni z bioderkami i cosik o tej witaminie "k".Pozdrawiam wszystkich kochane kwietnioweczki

Pierwsza wizyta to dosyć szybko jak pediatra na patrażonawej wizyce da skierowanie, my pojedziemy jednak prywatnie, podobno na kase chorych są kolejki a mąz ma czas wieczorkiem wiec skoczymy penie w nastepnym tyg. (ale do tego czasu pediatra kazała i tak szeropieluchowac)

wit K to od 2 tyg - przez 3 dni 0,5 raz dziennie później 2*0,5 i nie wieczorem (moze troche na początku boleć po tym brzuszek), ale do dotyczy tylko małaych na cycu, wit k podaje sie do 3 miesiąca
 
witam mamusie..
My już coraz bardziej się znamy z malutką.... teraz słodko śpi co jest niewiargpdne bo zawsze od 6 do 11 wojuje. Pospi ja se włoski umyje coś zrobie ..obudzi sie nakarmie i sruu na spacer..matka musi chudnąc.

Pępek..to zmora..nasz nie odpadł jeszcze :-( :-( nic się z nim nie dzieje to jedyny fakt który mnie pociesza. Jutro będzie położna pewnie go obada i pomęczy troszku.

Moja tez ulewa szczególnie wtedy gdy zje za duzo...

Aduś dobrze ze masz już to mleczko :-) teraz będzie coraz lepiej.

Lady jak pępek ropieje to trzeba do lekarza prawdopodobnie antybiotyk w masci dostanie.

Nasze oczko dalej ropieje i mamy już 3 kropelki tym razem antybiotyk..oby pomógł bo nie wiem jak to będzie z tym sondowaniem kanalików..auć...

No kochane ciężaróweczki macie 2 dni ;-) no ale jakktóras o maj zachaczy to tez jest nasza kwietniowa..w zasadzie u Nas troszkę i marcowych dzieciaczków ;-)
 
reklama
Do góry