reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2025

Dzięki za Wasze opinie dot. lekarza prowadzącego, a szpitala w którym rodzicie :) Nadal nie podjęłam żadnej decyzji 🤦‍♀️
Ale jutro mam prenatalne i narazie na tym się skupiam. Po weekendzie będę musiała już podjąć decyzję ws. lekarza.
Nie mogę być tutaj na tyle aktywna, na ile bym chciała, bo wciaz pracuję a jak nie pracuję to śpię, ale staram się być na bieżąco😀

W kwestii dodatkowej diagnostyki ja robiłam tą Panoramę, wiadomo że wynik to też tylko oszacowanie ryzyka, nie daje 100% pewności jak amnio. Jednak mnie uspokoił.
Na wyniku widzimy nazwę jednostki chorobowej, szacowane ryzyko liczone z wieku matki, i szacowane ryzyko liczone na podstawie pobranej próbki krwi. U mnie np liczby 1/180 z wieku, a 1/<10000 po badaniu krwi zadziałały uspokajająco :) na wynik czekałam 11 dni kalendarzowych.

Ktoś jeszcze jutro ma prenatalne? Ja idę na 13:40. Nie obawiałam się ich w ogóle (pod kątem tego że mogą być nieprzyjemne) dopóki nie przeczytałam o Waszych doświadczeniach, masakra :/ to ważne doświadczenie dla kobiety, często pewnie nawet pierwsze „zobaczenie” maluszka. Lekarz powinien zadbać też o komfort pacjentki, a z tego co piszecie czasem wystarczyłoby żeby ugryzł się w język.
Mam nadzieję, że trafię na delikatniejszego lekarza, chociaż idę do kobiety 😀 dotychczas większe szczęście miałam do mezczyzn, jak mi kiedyś Pani pobierała cytologie to myślałam że ucieknę z fotela 😀
Prenatalne mam dopiero 9 października, a w przyszły poniedziałek idę na pobieranie krwi do Sanco. Już zaczynam się stresować.
Przy okazji prenatalnych to idziecie lub już byłyście na tym badaniu z partnerami? Zastanawiam się nad zabraniem męża.
 
reklama
Ja dziś wizyta o 18:15
A w wtorek prenatalne też mam stres bo mam 36 lat więc wiekowo wszystko zapewne będzie w tabeli ryzyka …
Jeżeli wyjdzie coś podjerzanego to zdecyduje się na sanco,

My z mężem razem jedziemy pierwszy raz będzie widzieć swoje dziecko
 
Prenatalne mam dopiero 9 października, a w przyszły poniedziałek idę na pobieranie krwi do Sanco. Już zaczynam się stresować.
Przy okazji prenatalnych to idziecie lub już byłyście na tym badaniu z partnerami? Zastanawiam się nad zabraniem męża.
Ja mojemu niby powiedziałam żeby ze mną poszedł, ale zaczynam się wahać 😀
Pierwsze usg prenatalne zawsze jest już przez powłoki brzuszne?
 
Ja dziś wizyta o 18:15
A w wtorek prenatalne też mam stres bo mam 36 lat więc wiekowo wszystko zapewne będzie w tabeli ryzyka …
Jeżeli wyjdzie coś podjerzanego to zdecyduje się na sanco,

My z mężem razem jedziemy pierwszy raz będzie widzieć swoje dziecko
Ja właśnie mając na uwadze swoje zapędy do paniki i fakt, że to pierwsza ciąża a też mam 36 lat, uznałam że zacznę od Panoramy 😂 ale teraz troszkę spokojniejsza idę na prenatalne, więc nie żałuję że się zdecydowałam :) no i już wiem że będzie chłopak :)
 
Ja właśnie mając na uwadze swoje zapędy do paniki i fakt, że to pierwsza ciąża a też mam 36 lat, uznałam że zacznę od Panoramy 😂 ale teraz troszkę spokojniejsza idę na prenatalne, więc nie żałuję że się zdecydowałam :) no i już wiem że będzie chłopak :)
to moja 3 ciąża największe zaskoczenie i najbardziej się boję ..
 
reklama
Ja to jestem taka panikara , że chciałam dzwonić do kliniki , czy jest możliwość prenatalnych w tym tygodniu 😅 ale mówię sobie , nie rób z siebie wariatki 🤦🏻‍♀️🫣😅 więc jadę na badanie w poniedziałek do Gliwic .
 
Do góry