reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2025

Dobra przeczytałam wszystko 🙈.
Prawie 100 stron nadrabiania.

@Bobobejbe4 @zoeva @Satniva @Mama1raz @Mloda_mama_24 @Elmo25 @Coronita @Klaudzia @mammania @obydowakacji @pinnacce @Orchidea93 @Misia914 @Ania ma Kota @Lav-Le @kahisa GRATULACJE każdej z Was życzę długiej, spokojnej i nudnej ciąży.
Jeśli kogoś nowego pominęłam to przepraszam, ale odszukać w niemal 100 stronach nowych osób trochę mi zajęło 😉.
Dlatego witam każdą nową mamusie w naszych skromnych kwietniowych progach 🤍

Sporo rozmów mnie ominęło. No, ale u mnie w 6 tygodniu pojawiły się kłopoty i szczerze nie miałam głowy do niczego. Dokładnie równo w 6 tygodniu dostałam krwawienia i byłam przekonana, że to koniec. Okazało się, że przyczyną są krwiaki podkosmówkowe i mimo tego jak źle to wyglądało serduszko bije. Później sytuacja się powtórzyła jeszcze w 7 i 8 tygodniu ciąży. Ogólnie to czuję się kiepsko. Nie tylko fizycznie, ale i psychicznie. Wygrzebałam swój stary detektor tętna i w 9 tygodniu znalazłam mojego małego wojownika. Na chwilę obecną uspokaja mnie to trochę kiedy słyszę bicie tego małego serduszka. Widziałam, że poruszałyście ten temat czy jest możliwość znalezienia tętna na tak wczesnym etapie. Ja sama wątpiłam czy dam radę. Trzeba sobie zdać sprawę, że maluch na tym etapie znajduje się bardziej pod bielizną niż na wysokości powyżej. No i szukamy małego człowieka około 2-3cm. Myślę, że nawet jeśli się na tym etapie nic nie znajdzie to raczej normalne. Teraz kiedy już wiem gdzie dokładnie mam szukać w mniej niż 5 sekund znajduje. Kilka sekund słuchania żeby upewnić się, że wszystko dobrze. Obecnie jestem w 10 tyg +2 dni. Mdłości kończą się ciągłymi wymiotami. Każde jedzenie jest złe..mimo to najgorsze, że jestem przez to po prostu głodna, a nie daję rady jeść 😕. Ostatni miesiąc praktycznie przeleżałam, ale teraz maluch najważniejszy. Czekam na wizytę kontrolną, żeby sprawdzić czy krwiaki się zmniejszyły, a najbardziej żeby zobaczyć tego małego człowieka.

Dbajcie o siebie i odpoczywajcie. Ciąża to wyjątkowy stan, a przede wszystkim bardzo trudny okres dla ciała kobiety. Jakby nie patrzeć tworzymy nowe życie. Samo w sobie brzmi to jak coś wielkiego.


Dla mnie jest to absolutnie szokujące.
Każde krwawienie w ciąży powinno być sprawdzone przez lekarza. Jest tyle możliwości przyczyn krwawienia. To jest już dość późny etap i bez późniejszej kontroli się nie obędzie.
Jak poroniłam w 13 tygodniu dosłownie w niedzielę jechałam do szpitala. Bo mając już dzieci bałam się żeby nie straciły kogoś więcej. W Anglii podejście do wczesnej ciąży jest takie samo. Jednak w tego typu sytuacjach, nie dzwonisz po lekarzach tylko jedziesz do szpitala. Jak już napisałam wcześniej. Dziecko może ich nie obchodzić, ale tu chodzi o Twoje życie. U mnie okazało się, że poroniłam w domu jedno z bliźniąt, a drugie bez akcji serca dalej było we mnie. Nie doszło do poronienia całkowitego i najpierw próbowano farmakologicznie, a potem niestety łyżeczkowanie. Po wszystkim jeszcze miałam USG kontrolne dla pewności, że nic nie zostało. Każde resztki które pozostaną w macicy mogą doprowadzić do zakażenia organizmu kobiety. Nie chce straszyć ani nic z tych rzeczy. Mając historie wielokrotnych poronień i wiedzę z czym to się może wiązać chce Cię ostrzec.

Jak wygląda sytuacja z krwawieniem? Masz je dalej? Boli Cię coś? Pojawiły się skrzepy?
To nie są żarty w takiej sytuacji. Musisz stawiać swoje życie na pierwszym miejscu. Jesteś pewna co z Ciebie wyszło? W 12 tygodniu to już nie zarodek, a tak dokładniej to płód. Widoczny gołym okiem zarys małego człowieka…
Super, że wróciłaś autorko kwietniówek ☺️ Współczuję przeżyć, mam nadzieję, że trudny początek wyczerpał pulę wszystkich złych zdarzeń i teraz będzie już lepiej🙂
Na ostatniej wizycie też właśnie USG wykazało u mnie krwiaka podkosmówkowego, który wyjaśnia przyczynę plamień, z którymi się zmagam od samego początku. Ale gin jakoś tak na luzie mi to wytłumaczył, powiedział że tam co się złego miało stać to już się wydarzyło i teraz spokojnie czekamy aż się wchłonie albo oczyści do końca i że nie zagraża dziecku, więc jakoś tak też spokojnie do tego podeszłam. To kiedy kolejna wizyta?
 
reklama
Cześć Dziewczyny :) przeczytałam wszystko i chciałam się przywitać.
Mam termin na 2.04 z USG, dziś 10t4d. To moja pierwsza ciaza, mam 36 lat i właściwie 2 miesiące po podjęciu decyzji o rozpoczęciu starań udało nam się zobaczyć dwie kreski na teście :)
Jestem po USG w 9t0, było serduszko i wszystko wydaje się być ok. Zrobiłam Panoramę, bo stresuje mnie mój wiek. Czekam na wyniki, powinny być w przyszłym tygodniu, a 19.09 mam USG prenatalne.
Mam takie dziwne emocje, że boję się cieszyć ta ciąża. Mam nadzieję że wyniki będą dobre i w końcu będę mogła odetchnac, bo jakoś to do mnie wszystko nie dochodzi 😀
Na ten moment o ciąży wiem tylko ja, mój Mąż i Kierownik w pracy 😂
Cześć, witamy na pokładzie ☺️
Spokojnej i nudnej ciąży życzę 😘
 
A na kiedy masz termin porodu? Ja umówiłam sie na prenatalne w prywatnej klinice, ale mają kontrakt z NFZ, więc badania na NFZ. Nawet nie pomyślałam że to może być tylko USG, z góry założyłam że komplet badań prenatalnych 😀 to może ja tam zadzwonię i to jeszcze ustalę… 😀

U mnie znajomi to pewnie będą w szoku, że się w końcu zdecydowaliśmy 😀
Ja prowadzę ciążę z pakietu jaki mamy z pracy, a dodatkowo na nfz przy szpitalu 3ref gdzie planuje rodzić.

TP mam na 12.04 wg ostatniego usg.

Ja mam już 2 😜
rodzinka się cieszy, chociaż już podzieliła się obawami jak sobie damy radę - szczególnie jak ja przejdę ten czas ciąży z moim bagażem, a partnera rodzice zastanawiają się jak partner sobie poradzi, bo "wszystko będzie na jego glowie", fakt, jest super zaangażowanym ojcem (nawet rodzicielski wzial on).

We wtorek mam poinformować brata, bo nas odwiedza i się zastanawiam nad jego reakcja, bo on ze swoją żoną starają się już z 12l (po drodze były poronienia, martwy poród dziecka z wada genetyczna), rozważają adopcję, ale nie są przekonani czy podołają i dadzą radę przejść przez procedurę.
 
@Cukinia36 Gratulacje 🙂 oby tak szybko i łatwo jak się udało zleciała Ci ta ciąża 😉. A w międzyczasie ciesz się tym stanem.

@Tinulka miejmy nadzieję, że niedługo nam to minie 🙈

Jaki masz puls maluszka ? Słyszysz serduszko czy widzisz tylko tętno ?
W okolicach 160. Widzę i słyszę. Generalnie w okolicach 8 tygodnia ciąży tętno dziecka jest o wiele szybsze od naszego własnego przez co właśnie łatwo można je rozróżnić. Niestety tutaj nie można wstawić filmiku z telefonu. Chyba, że jestem ślepa i nie widzę takiej opcji 🤔

Super, że wróciłaś autorko kwietniówek ☺️ Współczuję przeżyć, mam nadzieję, że trudny początek wyczerpał pulę wszystkich złych zdarzeń i teraz będzie już lepiej🙂
Na ostatniej wizycie też właśnie USG wykazało u mnie krwiaka podkosmówkowego, który wyjaśnia przyczynę plamień, z którymi się zmagam od samego początku. Ale gin jakoś tak na luzie mi to wytłumaczył, powiedział że tam co się złego miało stać to już się wydarzyło i teraz spokojnie czekamy aż się wchłonie albo oczyści do końca i że nie zagraża dziecku, więc jakoś tak też spokojnie do tego podeszłam. To kiedy kolejna wizyta?
Dziękuję🤍 też mam taką nadzieję, że teraz będzie już tylko dobrze.
Czyli też się najadłaś strachu 😕. Dlaczego ciąża nie może być taka kolorowa jak w reklamach? No cóż pomarzyć zawsze można 😉

@Hmmmm oj trudna sytuacja. Z drugiej strony nie Twoja wina więc musisz postarać się nie denerwować kiedy będziesz przekazywała swoje wieści. Współczuje niesamowicie przejść jakie mają i podziwiam, że tyle czasu dalej próbują. A nie rozważali ciąży metodą IVF? Dzięki czemu można uniknąć ewentualnych wad genetycznych bo zarodki są przebadane. Jeśli czują, że adopcja ich przerośnie to IVF może być dla nich ogromna szansą żeby mieć dziecko.
 

Załączniki

  • IMG_7040.png
    IMG_7040.png
    778,5 KB · Wyświetleń: 35
Dziewczyny, ja przychodze sie pożegnać i życzyć Wam wszystkich szczęśliwego dotrwania do terminu! ❤️

Ja dziś w nocy dostałam skurczy i straciłam ciążę. Dziwne uczucie, tym bardziej że w 12 tygodniu, to już się powoli myśli, że wszystko musi już pójść dobrze, ale jak widać, nie zawsze… Teraz okazuje się, jak dobra decyzja było odczekanie z wiadomością o ciąży….

Pozytywnym aspektem jest fakt, że postanowiliśmy z mężem, że będziemy za jakiś czas próbować raz jeszcze - lepiej przygotowani i bardzo zmotywowani. Ten mały okruszek uświadomił nam, że jednak chcemy mieć kolejne dziecko i będziemy do tego dążyć.
Bardzo mi przykro... życzę dużo siły i powodzenia!
 
Cześć Wszystkim 😘

Przyszłam się narazie przywitać, poczytałam narazie 5 stron, a chce więcej, aby Was również poznać 🙂



U mnie: wiek 30 lat, pierwsza ciąża, 9 TC.

Sytuacja śmieszna , że tak powiem, bo okazało się , że się udaloooo❤️ po roku starań, w momencie kiedy chciałam zmienić pracę 😄 byłam u gin przed złożeniem wypowiedzenia, a miesiąc po udałam się na kolejną wizytę, bo nadwrażliwość piersi nie ustepowala- bobo było dopiero widoczne 😍



Do Was trafiłam , ponieważ szukałam info dot. nudności... U mnie brak . Poczytałam i każda ciąża przebiega inaczej, więc jestem spokojniejsza 😊



Zero doświadczenia w tych tematach mnie przeraża 😏 . No cóż postanowiłam zacząć od podstawowych badan. Zawsze chodziłam na wizyty , badania z pakietu medycznego z pracy. Natomiast teraz okazało się, że nie wszystkie zlecone badania są w pakiecie , więc zapisałam się na prowadzenie ciąży na NFZ. Wizytę mam 13.09, wiem , że lekarz zleci badania , ale jak wygląda wykonanie badań prenatalnych? Też są normalnie na NFZ czy kupujecie prywatnie? Jak zaczęłam poszukiwania w google to mam same oferty tych badań teraz 😄
 
Cześć Wszystkim 😘

Przyszłam się narazie przywitać, poczytałam narazie 5 stron, a chce więcej, aby Was również poznać 🙂



U mnie: wiek 30 lat, pierwsza ciąża, 9 TC.

Sytuacja śmieszna , że tak powiem, bo okazało się , że się udaloooo❤️ po roku starań, w momencie kiedy chciałam zmienić pracę 😄 byłam u gin przed złożeniem wypowiedzenia, a miesiąc po udałam się na kolejną wizytę, bo nadwrażliwość piersi nie ustepowala- bobo było dopiero widoczne 😍



Do Was trafiłam , ponieważ szukałam info dot. nudności... U mnie brak . Poczytałam i każda ciąża przebiega inaczej, więc jestem spokojniejsza 😊



Zero doświadczenia w tych tematach mnie przeraża 😏 . No cóż postanowiłam zacząć od podstawowych badan. Zawsze chodziłam na wizyty , badania z pakietu medycznego z pracy. Natomiast teraz okazało się, że nie wszystkie zlecone badania są w pakiecie , więc zapisałam się na prowadzenie ciąży na NFZ. Wizytę mam 13.09, wiem , że lekarz zleci badania , ale jak wygląda wykonanie badań prenatalnych? Też są normalnie na NFZ czy kupujecie prywatnie? Jak zaczęłam poszukiwania w google to mam same oferty tych badań teraz 😄
hej 🙂 pierwsze badanie prenatalne (pappa) jest na pewno na NFZ. To jest badanie pierwszego trymestru. Nie wiem jak jest z badaniem 2 i 3 trymestru. Ja robiłam tylko 1 na NFZ, resztę robiłam już prywatnie. Tym razem też tak zrobię. Do tego możesz też już w 10 tygodniu zrobić badanie z krwi nift lub nipt ale one są drogie.
 
hej 🙂 pierwsze badanie prenatalne (pappa) jest na pewno na NFZ. To jest badanie pierwszego trymestru. Nie wiem jak jest z badaniem 2 i 3 trymestru. Ja robiłam tylko 1 na NFZ, resztę robiłam już prywatnie. Tym razem też tak zrobię. Do tego możesz też już w 10 tygodniu zrobić badanie z krwi nift lub nipt ale one są drogie.
Z tego co dziewczyny tu pisały to chyba drugie badanie prenatalne też jest na nfz
 
Cześć Wszystkim 😘

Przyszłam się narazie przywitać, poczytałam narazie 5 stron, a chce więcej, aby Was również poznać 🙂



U mnie: wiek 30 lat, pierwsza ciąża, 9 TC.

Sytuacja śmieszna , że tak powiem, bo okazało się , że się udaloooo❤️ po roku starań, w momencie kiedy chciałam zmienić pracę 😄 byłam u gin przed złożeniem wypowiedzenia, a miesiąc po udałam się na kolejną wizytę, bo nadwrażliwość piersi nie ustepowala- bobo było dopiero widoczne 😍



Do Was trafiłam , ponieważ szukałam info dot. nudności... U mnie brak . Poczytałam i każda ciąża przebiega inaczej, więc jestem spokojniejsza 😊



Zero doświadczenia w tych tematach mnie przeraża 😏 . No cóż postanowiłam zacząć od podstawowych badan. Zawsze chodziłam na wizyty , badania z pakietu medycznego z pracy. Natomiast teraz okazało się, że nie wszystkie zlecone badania są w pakiecie , więc zapisałam się na prowadzenie ciąży na NFZ. Wizytę mam 13.09, wiem , że lekarz zleci badania , ale jak wygląda wykonanie badań prenatalnych? Też są normalnie na NFZ czy kupujecie prywatnie? Jak zaczęłam poszukiwania w google to mam same oferty tych badań teraz 😄
Hej ☺️ od czerwca badania prenatalne, zarówno te pierwsze jak i połówkowe są dostępne dla każdej ciężarnej na NFZ.
 

Załączniki

  • IMG_20240909_073754.jpg
    IMG_20240909_073754.jpg
    133,1 KB · Wyświetleń: 13
reklama
@Cukinia36 Gratulacje 🙂 oby tak szybko i łatwo jak się udało zleciała Ci ta ciąża 😉. A w międzyczasie ciesz się tym stanem.

@Tinulka miejmy nadzieję, że niedługo nam to minie 🙈


W okolicach 160. Widzę i słyszę. Generalnie w okolicach 8 tygodnia ciąży tętno dziecka jest o wiele szybsze od naszego własnego przez co właśnie łatwo można je rozróżnić. Niestety tutaj nie można wstawić filmiku z telefonu. Chyba, że jestem ślepa i nie widzę takiej opcji 🤔


Dziękuję🤍 też mam taką nadzieję, że teraz będzie już tylko dobrze.
Czyli też się najadłaś strachu 😕. Dlaczego ciąża nie może być taka kolorowa jak w reklamach? No cóż pomarzyć zawsze można 😉

@Hmmmm oj trudna sytuacja. Z drugiej strony nie Twoja wina więc musisz postarać się nie denerwować kiedy będziesz przekazywała swoje wieści. Współczuje niesamowicie przejść jakie mają i podziwiam, że tyle czasu dalej próbują. A nie rozważali ciąży metodą IVF? Dzięki czemu można uniknąć ewentualnych wad genetycznych bo zarodki są przebadane. Jeśli czują, że adopcja ich przerośnie to IVF może być dla nich ogromna szansą żeby mieć dziecko.
Mi pokazuje tylko w okolicach 130-140 , ale serduszka nie słyszę 🤷🏽‍♀️ no chyba ze jestem jakaś dziwna 😅 jutro mam wizytę , więc wreszcie usłyszę ❤️🥺
 
Do góry