reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kwietniowe mamy 2024

Dziewczyny mam pytanie, dziś na obiad chcieliśmy zrobić sosik z kurkami ze swojską śmietaną, ale nie pasteryzowana więc zrezygnowaliśmy, bo nie mogę, zaczęłam zgłębiać temat, czytać, bo to moja pierwsza ciąża, czego nie można jeść i pić w ciąży i chciałam zapytać jak to jest u was, bo czytałam, że np. słodyczy nie można bo cukrzyca ciążowa.. Ja przed ciąża jadłam bardzo dużo słodkiego i mogłabym tylko słodkie jeść całymi dniami, że napoje gazowane, cole zero odstawiłam bo kofeina, ale chyba nic się nie stanie jak raz dziennie czy co kilka dni zjem jakiegoś wafelka czy coś 🙊 pije bardzo dużo wody, piłam i przed ciąża, minimum dwa litry dziennie, ale raz na jakiś czas lubię się napić czegoś gazowanego, nie chce popadać w paranoje, na co wy uważacie kochane, na co powinnyśmy uważać a z czego wcale nie trzeba rezygnować?
Szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko więc jeśli nie masz stwierdzonej cukrzycy ciążowej to mały słodycz nie zaszkodzi, myślę ze jakbyś całkiem odrzuciła cukier gwałtownie to jeszcze gorzej by zadziałało, ja mogę podpowiedzieć ze jak mnie ciągnie ma gazowane to kupuje wodę gazowana i przechodzi ta chęć wypicia np. Coli. Osobiście odstawiłam kawe i tak nie smakuje i herbatę, wiadomo zero alkoholu i staram sie jeść zdrowo, wiadomo nie wolno tez surowych ryb mies, sery dojrzewające tez powinno sie unikać. Myślę wszystko z umiarem.
 
reklama
Dziewczyny mam pytanie, dziś na obiad chcieliśmy zrobić sosik z kurkami ze swojską śmietaną, ale nie pasteryzowana więc zrezygnowaliśmy, bo nie mogę, zaczęłam zgłębiać temat, czytać, bo to moja pierwsza ciąża, czego nie można jeść i pić w ciąży i chciałam zapytać jak to jest u was, bo czytałam, że np. słodyczy nie można bo cukrzyca ciążowa.. Ja przed ciąża jadłam bardzo dużo słodkiego i mogłabym tylko słodkie jeść całymi dniami, że napoje gazowane, cole zero odstawiłam bo kofeina, ale chyba nic się nie stanie jak raz dziennie czy co kilka dni zjem jakiegoś wafelka czy coś 🙊 pije bardzo dużo wody, piłam i przed ciąża, minimum dwa litry dziennie, ale raz na jakiś czas lubię się napić czegoś gazowanego, nie chce popadać w paranoje, na co wy uważacie kochane, na co powinnyśmy uważać a z czego wcale nie trzeba rezygnować?
Nie można jeść produktów surowych, jak oscypek, boczek wędzony, tatar, bi można się zarazić toksoplazmoza, tak samo owoce i warzywa musza być umyte. Po pracy w ogrodzie należy myć ręce, nie brać owoców z krzaczka do buzi itp.
Gazowane mi odpadły w ciazy, bo miałam potem kamien w brzuchu, tak mi ten gaz rozpychał flaki, a słodycze w pierwszej ciazy jadłam na potęgę, a zwykle nie jadam, bylam tak głodna całą.ciaze, że i baton jadłam, aby tylko się zapchać na chwile, w drugiej już było lepiej i nie mialam aż takiego apetytu. Jestem szczupła, nie mam żadnych problemów cukrzycowych i w ciazy nie mialam.
 
Dziewczyny mam pytanie, dziś na obiad chcieliśmy zrobić sosik z kurkami ze swojską śmietaną, ale nie pasteryzowana więc zrezygnowaliśmy, bo nie mogę, zaczęłam zgłębiać temat, czytać, bo to moja pierwsza ciąża, czego nie można jeść i pić w ciąży i chciałam zapytać jak to jest u was, bo czytałam, że np. słodyczy nie można bo cukrzyca ciążowa.. Ja przed ciąża jadłam bardzo dużo słodkiego i mogłabym tylko słodkie jeść całymi dniami, że napoje gazowane, cole zero odstawiłam bo kofeina, ale chyba nic się nie stanie jak raz dziennie czy co kilka dni zjem jakiegoś wafelka czy coś 🙊 pije bardzo dużo wody, piłam i przed ciąża, minimum dwa litry dziennie, ale raz na jakiś czas lubię się napić czegoś gazowanego, nie chce popadać w paranoje, na co wy uważacie kochane, na co powinnyśmy uważać a z czego wcale nie trzeba rezygnować?
Ja myślę, że zdrowa, zbilansowana dieta w ciąży - jak i przed ciążą jest wskazana ;) ale bez popadania w paranoję. Na pewno surowe mięso, wędzone i niepasteryzowane sery odpadają (jak pisała poprzedniczka ❤️). Mam wątpliwości co do kofeiny - w poprzedniej ciąży zgodnie z wytycznymi pozwalałam sobie na kawę dziennie, bo chyba do 200mg kofeiny było uznane za ok. Ostatnio natknęłam się na badania sugerujące, że kofeina ogólnie niewskazana. Znajdę to podeślę źródło :)
 
Ja myślę, że zdrowa, zbilansowana dieta w ciąży - jak i przed ciążą jest wskazana ;) ale bez popadania w paranoję. Na pewno surowe mięso, wędzone i niepasteryzowane sery odpadają (jak pisała poprzedniczka ❤️). Mam wątpliwości co do kofeiny - w poprzedniej ciąży zgodnie z wytycznymi pozwalałam sobie na kawę dziennie, bo chyba do 200mg kofeiny było uznane za ok. Ostatnio natknęłam się na badania sugerujące, że kofeina ogólnie niewskazana. Znajdę to podeślę źródło :)
Ja w tej ciąży, odwrotnie niż w poprzedniej, mam tak niskie ciśnienie, że kawę jedna rano musze wypić. Chyba z umiarem nie zaszkodzi😊
 
Dziewczyny zadam głupie pytanie🙈 jak się robi zeby odpowiedzieć w jednym poście na kilka innych? Umiem tylko odpowiedzieć na jeden 😅🙈
 
Ja w tej ciąży, odwrotnie niż w poprzedniej, mam tak niskie ciśnienie, że kawę jedna rano musze wypić. Chyba z umiarem nie zaszkodzi😊
Mi w każdej ciazy cisnienie spada, a i tak mam niskie, ale kawy nie pije i nie piłam nigdy, bo mi śmierdzi. 🙈 szklanka coli, jak już zajdzie potrzeba. 😅
 
Mi w każdej ciazy cisnienie spada, a i tak mam niskie, ale kawy nie pije i nie piłam nigdy, bo mi śmierdzi. 🙈 szklanka coli, jak już zajdzie potrzeba. 😅
To ja już wolę kawę. Na szczęście nie odrzuca mnie poki co😅 ale z tym ciśnieniem to jestem w szoku bo cala poprzednia ciążę walczyłam zeby mieć niskie.
 
To ja już wolę kawę. Na szczęście nie odrzuca mnie poki co😅 ale z tym ciśnieniem to jestem w szoku bo cala poprzednia ciążę walczyłam zeby mieć niskie.
Ja mam 110/70, a w ostaynia niedzielę mialam 99/60, tętno 120, także za szybkie. Stało się to pockoszeniu trawnika, nie wiedziałam, że ciaza się we mnie rozwija, ale zasłabnięcie dało mi do myślenia. 🙈
 
reklama
Ja w tej ciąży, odwrotnie niż w poprzedniej, mam tak niskie ciśnienie, że kawę jedna rano musze wypić. Chyba z umiarem nie zaszkodzi😊
Jasne że tak! Wszystko w umiarze pewnie ok ;)
Dziewczyny zadam głupie pytanie🙈 jak się robi zeby odpowiedzieć w jednym poście na kilka innych? Umiem tylko odpowiedzieć na jeden 😅🙈
Klikasz w „odpowiedz” w interesujący Cię post, a potem normalnie przewijasz do góry i szukasz kolejnego posta, na który chciałaś odpowiedzieć - i też klikasz „odpowiedz” 😀 Ewentualnie przeglądasz i sobie klikasz „odpowiedz” w każdy post, na ktory będziesz odpowiadać, a na koniec tylko rozdzielacz w okienku i odpowiadasz. Mam nadzieję, że cokolwiek jest jasne, bo jestem kiepskim tłumaczem 🤪
 
Do góry