reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2024

Wy tak piszecie o cukrzycy.. ja od zawsze mam cukier w okolicy 99, ale w ciąży nigdy cukrzyca mi nie wychodziła, lekarze uważają, że mam w normie. Krzywe są dobre. Jak to się stwierdza, że niektóre z Was mają po 90 cukry i mają cukrzyce? Wychodzą złe wyniki krzywej czy jak to działa? 🤷 nie do końca się w tym łapie.

U mnie jeśli chodzi o objawy to dalej tylko momentami mi niedobrze. Czasami bardziej chce mi się wymiotować i próbuje na dwa palce, bo jestem totalnie anty, jeśli chodzi o wymioty. Po prostu nie umiem, nawet jak wsadzam palce to tylko mi się "odbija" i tyle. Nie wiem, 4 ciąża i kolejny raz bez wymiotów.

@Marta_322332
Mam nadzieję, że jutro na wizycie będzie wszystko dobrze, wiem jak brak objawów może stresować, ja gdyby nie te chwilowe nudności to już w ogóle bym świrowała, bo dalej piersi nie bolą, brzuch też nie boli.
Mam tylko wzdęcia.
Czasami brak objawów nie jest niczym złym, a bywa tak, że objawy się wyciszają. U mnie się pojawiają nudności czasami. Jeden dzień mam, drugi nie. 🤷
Trzymam kciuki
w ciazy glikemia na czczo powinna byc do 90 albo do 92 (roznie mowia lekarze i laboratoria), wiec jesli Ty masz wiecej to powinnas zostac skierowana od razu na test obciazenia glukoza i w tym badaniu jesli conajmniej jeden pomiar jest zbyt wysoki to powinna zostac stwierdzona cukrzyca ciazowa
 
reklama
Hej, ja znów dziś mam mniej bolesne piersi. Żadnych objawów, nic nie czuje w brzuchu ani równiez brak mdłości. Jedynie co to zwiększony apetyt.

Jutro gin. Świruję że powie że serce już nie bije. Jak poprzednio...

Jak nie zwariować... :( To będzie wg ostatniego USG 8+3
Ja mam podobnie, mam wrażenie że wszystkie objawy minęły, nie mam już mdłości a i piersi są mniej tkliwe... Martwię się :(
O której masz wizyte?
Ja jutro o 17 mam pierwszą :)
 
w ciazy glikemia na czczo powinna byc do 90 albo do 92 (roznie mowia lekarze i laboratoria), wiec jesli Ty masz wiecej to powinnas zostac skierowana od razu na test obciazenia glukoza i w tym badaniu jesli conajmniej jeden pomiar jest zbyt wysoki to powinna zostac stwierdzona cukrzyca ciazowa
Cukry mam wysokie, ale tak jak mówiłam krzywe zawsze wychodzą mi dobre, zobaczymy jak będzie teraz, bo jeszcze żadnych badań nie robiłam.
 
Dziewczyny kurcze żałuję że nie jestem z wami na bierzaco, ale czytanie forum wzmaga mi mdłości jak kolwiek to brzmi...
Nawet nie mogę oglądać swoich ulubionych seriali bo wszystko nasila mdłości. U mnie jakiś koszmar mam takie mdłości że nie da się tego opisać dodatkowo doszły mi wymioty... Nie tylko rano.. Ale cały dzień...
Dzisiaj to mnie aż wątroba boli, co zjem to zwracam.
Trzymam za Was kciuki, żeby bobaski rosły zdrowo. Jak mi choć trochę ustąpią te dolegliwości to wrócę
 
Ja mam podobnie, mam wrażenie że wszystkie objawy minęły, nie mam już mdłości a i piersi są mniej tkliwe... Martwię się :(
O której masz wizyte?
Ja jutro o 17 mam pierwszą :)
No właśnie... ja bym się nie martwiła ale to moja 5 ciąża a dzieci nie mam... Wszystko się zawsze konćzy zle.
Jutro mam o 18:00

Będę trzymała kciuki za Twoja.
 
Cukry mam wysokie, ale tak jak mówiłam krzywe zawsze wychodzą mi dobre, zobaczymy jak będzie teraz, bo jeszcze żadnych badań nie robiłam.
no ale jak masz wysoka glikemie na czczo to w tescie obciazenia glukoza to ten pomiar tez wyjdzie Ci podwyzszony, bo pierwsze pobranie jest na czczo, drugie po 1h od spozycia 75g glukozy i trzecie po 2h. Wiec wystarczy ze ten pomiar na czczo w tescie obciazenia wychodzi podwyzszony i powinnas miec stwierdzona cukrzyce
 
Ja mam podobnie, mam wrażenie że wszystkie objawy minęły, nie mam już mdłości a i piersi są mniej tkliwe... Martwię się :(
O której masz wizyte?
Ja jutro o 17 mam pierwszą :)
ja też tam mam, mniej bola, za to rosna, odzyskałam energię, w każdej fiazy na przełomie 8 i 9 tc tak mialam.
 
no ale jak masz wysoka glikemie na czczo to w tescie obciazenia glukoza to ten pomiar tez wyjdzie Ci podwyzszony, bo pierwsze pobranie jest na czczo, drugie po 1h od spozycia 75g glukozy i trzecie po 2h. Wiec wystarczy ze ten pomiar na czczo w tescie obciazenia wychodzi podwyzszony i powinnas miec stwierdzona cukrzyce
właśnie też o tym myślę, że jak ma się na czczo za wysoko, to po co krzywa robić? Moze kwestia tego, jak bardzo będzie zla lub czy tylko na czczo jest za wysoko i w zależności od tego dobiera się postępowanie?
 
właśnie też o tym myślę, że jak ma się na czczo za wysoko, to po co krzywa robić? Moze kwestia tego, jak bardzo będzie zla lub czy tylko na czczo jest za wysoko i w zależności od tego dobiera się postępowanie?
zeby sprawdzic czy ten nieprawidlowy pomiar na czczo nie byl jednorazowy, a jesli nie byl jednorazowy to jeszcze sprawdzic czy po spozyciu pokarmu tez jest nieprawidlowa
 
reklama
no ale jak masz wysoka glikemie na czczo to w tescie obciazenia glukoza to ten pomiar tez wyjdzie Ci podwyzszony, bo pierwsze pobranie jest na czczo, drugie po 1h od spozycia 75g glukozy i trzecie po 2h. Wiec wystarczy ze ten pomiar na czczo w tescie obciazenia wychodzi podwyzszony i powinnas miec stwierdzona cukrzyce
No to dziwne, bo w żadnej ciąży nikt mi na to uwagi nie zwrócił. Jeśli chodzi o przetrawienie glukozy to właśnie później spada dobrze, no ale podpytam ginekolog na kolejnej wizycie, jeśli wciąż wszystko będzie się rozwijać.

U mnie ryzyko cukrzycy jest. W rodzinie prawie każdy ma, tato, mama od niedawna, dziadek jeden miał, drugi ma, wujek, babcia, ale nie do końca się przyznaje. Także kontroluje sobie te cukry, mama dała mi glukometr, bo tato ma 3 w domu 😂
 
Do góry