reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2024

reklama
Mam pytanie kiedy w polsce poznajecie płeć? I z usg czy z krwi? Tutaj w Belgii z krwi w 12 tygodniu,dla dziewczynki mamy imię Jagoda a dla synka mój chce Łukasz ale ja stanowczo mówię nie 😜 teraz jestem wg jednej apki 5+4 a innej 5+5, wizyta za 19 dni 🙈 zazdroszczę wam że tak szybko lekarze was przyjmuja, chciałabym zobaczyć już cokolwiek aby wiedzieć że jest wszystko okej, u mnie brak objawów, oprócz bólu piersi przy chodzeniu i dotykaniu, czasami zawrotów głowy i bólu podbrzusza nic w nic, no i mam trochę problem z zaparciami 🙄
No tak niby można szybko udac się na wizytę ale to tez nie jest takie zdrowe, bo tak na prawdę do tego 12 tygodnia wszystko może się wydarzyć obojętnie kiedy czy to 5 czy 9 tydzień. Dlatego ja byłam zapisana na za 2 tygodnie w 7+4, ale ze względu na dzisiejszy incydent z plamieniem poszłam dzisiaj żeby wiedzieć na czym stoję. Ale czy to mnie uspokoiło? Nie tak do końca.
Poza tym na tak wczesnym etapie też niewiele widać, w pierwszej ciąży poszłam w 8 tc to już bylo serduszko i to dla mnie taki optymalny termin na pierwszą wizytę.
 
Mam pytanie kiedy w polsce poznajecie płeć? I z usg czy z krwi? Tutaj w Belgii z krwi w 12 tygodniu,dla dziewczynki mamy imię Jagoda a dla synka mój chce Łukasz ale ja stanowczo mówię nie 😜 teraz jestem wg jednej apki 5+4 a innej 5+5, wizyta za 19 dni 🙈 zazdroszczę wam że tak szybko lekarze was przyjmuja, chciałabym zobaczyć już cokolwiek aby wiedzieć że jest wszystko okej, u mnie brak objawów, oprócz bólu piersi przy chodzeniu i dotykaniu, czasami zawrotów głowy i bólu podbrzusza nic w nic, no i mam trochę problem z zaparciami 🙄
Dobrze ze w ogóle macie jakieś pomysły na imię bo ja będę miała chyba dziecko no name 😅
 
U nas Hania lub Mikołaj. :)
Moja Tosia jak mowila o siostrze chciała Zuzię, ale mamy psa Zuzię 😅 mnie się generalnie podoba dużo imion dla dziewczynek ale niestety większość z nich po prostu nie zgrywa się z nazwiskiem. Z corka nie miałam problemu, od razu wiedziałam że będzie Tosia I koniec. Z synem, tragedia - chyba do 8 miesiąca się miotałam. Na początku miał być Czarek, później mój mąż wymyślił ze może Wiktor, później przewinęło się jeszcze kilka imion a na koniec dalej został ten Czarek i dołączył do niego Gabrys. Koniec końców wygrał Gabriel, ale młody robi się taki uroczy ze idealnie pasowałby do Czarusia 😅
 
Moja Tosia jak mowila o siostrze chciała Zuzię, ale mamy psa Zuzię 😅 mnie się generalnie podoba dużo imion dla dziewczynek ale niestety większość z nich po prostu nie zgrywa się z nazwiskiem. Z corka nie miałam problemu, od razu wiedziałam że będzie Tosia I koniec. Z synem, tragedia - chyba do 8 miesiąca się miotałam. Na początku miał być Czarek, później mój mąż wymyślił ze może Wiktor, później przewinęło się jeszcze kilka imion a na koniec dalej został ten Czarek i dołączył do niego Gabrys. Koniec końców wygrał Gabriel, ale młody robi się taki uroczy ze idealnie pasowałby do Czarusia 😅
dla chłopców myślę o Miłoszu lub Mikołaju ewent Kornel. Ale bez przekonania.
Dla dziewczynki podobają mi się Matylda bylaby Tyśka, Róża, Roma już bez zdrobnień za którymi nie przepadam. Mamy długie i obcobrzmiace nazwisko więc dobre są krótsze imiona jednak... Ale nie mam do żadnego przekonania na sto proc. Oboje z mężem mamy imiona na M więc na tą literę byłoby fajnie.
 
dla chłopców myślę o Miłoszu lub Mikołaju ewent Kornel. Ale bez przekonania.
Dla dziewczynki podobają mi się Matylda bylaby Tyśka, Róża, Roma już bez zdrobnień za którymi nie przepadam. Mamy długie i obcobrzmiace nazwisko więc dobre są krótsze imiona jednak... Ale nie mam do żadnego przekonania na sto proc. Oboje z mężem mamy imiona na M więc na tą literę byłoby fajnie.
Jest jeszcze jakieś plus minus 7 miesięcy, coś się w końcu wybierze (mam nadzieje😂)
 
Tez mam wielki brzuch, w każdej ciazy tak mialam, luzują mi się wszystkie mięśnie i od razu mam ciążowy. 🙈🤣

U was to chyba aborcja jest legalna do 12 tc, i zdarzało się, że kobiety usuwały, jak płeć nie taka, więc nie podają przed 12 tygodniem, dobrze mi świta?
U nas na usg genetycznym zwykle widać, ja poztam pod koniec 10 tc, bo w 10+1 idę oddac krew na sanco. Wynik po 5 dniach.
Pierwsze słyszę, że zdarzało się, że usuwaly kobiety jak płeć im nie pasowała,może coś w tym jest... ale to prawda można usuwać do 12tc,
 
reklama
Pierwsze słyszę, że zdarzało się, że usuwaly kobiety jak płeć im nie pasowała,może coś w tym jest... ale to prawda można usuwać do 12tc,
Koleżanka mieszka w Holandii, i robila te testy, chciała jak najwcześniej, bo 3 ciąże wcześniejsze poroniła, i powiedzieli jej, że tak właśnie panie robia, więc jeśli chce poznać płeć, to żeby przyszla później na badanie, ona się zdecydowała bez płci, bo chciała jak najszybciej. A i tak na usg gen było widac, że chłopak, więc dowiedziała ais chwilę później.
 
Do góry