reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2023

reklama
Umówiłam się na amniopunkcję, położna którą mnie zapisywała uświadomiła mi że przy takim wyniku nifty 1>20 nie zdarzyło im się żeby się pomylili . I moja nadzieja umarła
 
Umówiłam się na amniopunkcję, położna którą mnie zapisywała uświadomiła mi że przy takim wyniku nifty 1>20 nie zdarzyło im się żeby się pomylili . I moja nadzieja umarła
Wiem, ze to pewnie żadne pocieszenie, ale jednak nifty nie daje 100% pewności i jednak ktoś music być w tym marginesie błędu. To nadal tylko wyliczone ryzyko. Na Twoim miejscu tez zdecydowałabym się na amnIo. Na kiedy masz termin amno? Trzymam mocno kciuki, odezwij się co u Ciebie ✊🏻✊🏻
 
Umówiłam się na amniopunkcję, położna którą mnie zapisywała uświadomiła mi że przy takim wyniku nifty 1>20 nie zdarzyło im się żeby się pomylili . I moja nadzieja umarła

A ile masz lat ? Kurcze trzymam kciuki żeby jednak okazało się że dziecko zdrowie. W takiej sytuacji też bym się zdecydowała na amniopunkcję.
 
Gonia czy masz już wyniki z nifty?
Ja otrzymałam dzisiaj i mam wynik 1>20 duże ryzyko T:21. Jestem załamana . Pappa był 1:42. Zastanawiam się nad ampiunkcją
Przykro mi bardzo ... 😔 nifty ponoć zwłaszcza w przypadku zd nie kłamie ( ale zawsze to tylko test więc trzeba zrobić dla pewności badanie inwazyjne 100%pewne). W tej sytuacji zdecydowanie zrobiłabym amino. U mnie nifty pro wyszedł super ale przezierność karkowa w górnej granicy normy więc stres jest. Czekam na pappa 😬 ile masz lat?
 
Wiem, ze to pewnie żadne pocieszenie, ale jednak nifty nie daje 100% pewności i jednak ktoś music być w tym marginesie błędu. To nadal tylko wyliczone ryzyko. Na Twoim miejscu tez zdecydowałabym się na amnIo. Na kiedy masz termin amno? Trzymam mocno kciuki, odezwij się co u Ciebie ✊🏻✊🏻
No nie do końca to tylko statystyka i ryzyko. Badane jest wolne dna dziecka - więc jest to badanie bardzo czułe . W Stanach z info od znajomej wiem, że nawet nie robią pomiarów przezierności czy pappa ( tu jest tylko od razu test nipt bo pappa jest kompletnie niemiarodajne - wystarczy wiek powyżej 35 lat i ryzyko leci do góry ). Mi lekarz kazał zrobić Pappa tylko dla innych marketów a aby określić ryzyko wady kazał mi zrobić test typu nipt ( nifty pro, sanco czy panorama). Oczywiście w sytuacji jak jest wysokie ryzyko trzeba wykonać aminopunkcje. Zdarzają się sytuacje, że łożysko ma wadę a dziecko jest zdrowe. Czytałam o takiej sytuacji 😊
 
reklama
Do góry