reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2023

Widzę, że kilka dziewczyn ma zaplanowane CC - co jest powodem, jeśli możecie się podzielić? Ja mam termin na 1 kwietnia ( Prima Aprilis 😉) i mój lekarz nie wspominał jeszcze nic na temat porodu.
 
reklama
Jak nic się nie działo złego, to te 2 USG są ok. U mnie było więcej bo na 1 jeszcze nie było serduszka i trzeba było powtórzyć po ok 2 tygodniach, potem prenatalne i dodatkowe USG kiedy miałam plamienia żeby sprawdzić czy wszystko ok.
Też miałam kilka dodatkowych przez plamienia. Znaleziono u Ciebie przyczynę? U mnie to krwiak podkosmowkowy. Mam nadzieję, że już jest lepiej 😊
 
ja byłam w ciąży z synem tu na forum, młody za miesiąc kończy 5 lat, a ja nadal mam kontakt z częścią mam (co prawda już inne kanały niż forum ale jest), nawet z niektórymi udało się osobiście poznać. Dużo mi to dało jeśli chodzi o wsparcie więc jak najbardziej polecam.
To świetnie. Naprawdę rzadko się teraz spotyka osoby, które pomimo tego że są sobie zupełnie obce wspierają się wzajemnie .
 
Widzę, że kilka dziewczyn ma zaplanowane CC - co jest powodem, jeśli możecie się podzielić? Ja mam termin na 1 kwietnia ( Prima Aprilis 😉) i mój lekarz nie wspominał jeszcze nic na temat porodu.
ja mam rozszczep kręgosłupa w odcinku lędźwiowym i wodogłowie, przez co u mnie jedyny możliwy poród, to CC w narkozie. Za pierwszym razem przepłakałam cały powrót do domu od lekarza jak się dowiedziałam, że nie ma innej opcji, mimo wszystko miałam jakąś nadzieję na choć próbę SN. Teraz już podchodzę do tego na zasadzie "no trudno", choć żal jest i jakby tylko ktoś dał szansę, to bym się długo nie zastanawiała.
 
Hej. Nie odzywałam się od początku tematu ale może któraś z was mi pomoże. Obecnie 13t4d lekarz zlecił clotrimazol dopochwowo. Stosowała któraś z was ? Wszędzie piszą ze w 1 trymestrze nie można…
 
Też miałam kilka dodatkowych przez plamienia. Znaleziono u Ciebie przyczynę? U mnie to krwiak podkosmowkowy. Mam nadzieję, że już jest lepiej 😊
u mnie nie udało się określić. Ginekolog spojrzała na wkładkę i potwierdziła plamienie i że to nie jest normą ale ani na fotelu ani na USG nic nie wyszło. Dostałam luteinę plus L4 z zaleceniem odpoczynku (dzień po wizycie złapałam na dokładkę covid, o ironio). Na szczęście po kilku dniach przeszło.
 
Hejka :-)
Ja też już po prenatalnych :-) I znów zmienił mi się termin porodu, wcześniej było że 16 kwietnia, Potem 25 kwietnia a teraz 20 kwiecień :-) ( ten 16 kwiecien wyszedl z ostatniej @ a tamte juz z usg, a ze to bylo na dwoch roznych aparatach wiec zycie pokaże) urodzę napewno coś pomiędzy :-) a połówkowe mam na 5 grudnia :) wstępnie będzie drugi chłopak :-)

A jak tam sie Kochane czujecie ? Mnie boli coś dolny odcinek kręgosłupa.. ale to raczej moje skrzywienie sie odzywa tylko zastanawiam się dlaczego akurat teraz gdy jestem w ciąży.... Hm... ciekawostka... A aktualnie z usg wychodzi mi 12t5d ciszy..
 
Jeju dziewczyny musiałam nadrobić czytanie. Nie było mnie przez dwa dni .najstarsza zlapala jelitowke w przedszkolu , przeszło jej to na młodszą poszło o i tak to .
U mnie cc z powodu choroby oczu. Nie mogę wykonywać wysilkowych rzeczy .
Kurczę, nie slyszalam żeby clotri nie można było korzystać w 1 trymestrze .
Zresztą lekarzem nie jestem .
Nalezalam kiedyś do forum z starszą córką jak byłam w ciazy to kobietki uzywaly...
Hmm myślę że jak przepisał lekarz to wie co robi.
Jak się czujecie ?
Ja od wczoraj dziwacznie..całe piersi bolą jak podczas okresu A nawet gorzej ...
Miała któras z Was tak ?
P.s Kasienka ja też mam.na 20.04
 
Hej. Nie odzywałam się od początku tematu ale może któraś z was mi pomoże. Obecnie 13t4d lekarz zlecił clotrimazol dopochwowo. Stosowała któraś z was ? Wszędzie piszą ze w 1 trymestrze nie można…
Raczej też bym zaufała lekarzowi. Wiele leków nie jest testowanych na ciężarnych stąd też informacje o tym, że w ciąży nie można ich stosować. Np Buscopan jest niezalecany ale powszechnie stosowany. Lekarz wie co Ci zalecić ,żeby pomóc a nie zaszkodzić. Na pewno będzie dobrze 😊
 
reklama
Jeju dziewczyny musiałam nadrobić czytanie. Nie było mnie przez dwa dni .najstarsza zlapala jelitowke w przedszkolu , przeszło jej to na młodszą poszło o i tak to .
U mnie cc z powodu choroby oczu. Nie mogę wykonywać wysilkowych rzeczy .
Kurczę, nie slyszalam żeby clotri nie można było korzystać w 1 trymestrze .
Zresztą lekarzem nie jestem .
Nalezalam kiedyś do forum z starszą córką jak byłam w ciazy to kobietki uzywaly...
Hmm myślę że jak przepisał lekarz to wie co robi.
Jak się czujecie ?
Ja od wczoraj dziwacznie..całe piersi bolą jak podczas okresu A nawet gorzej ...
Miała któras z Was tak ?
P.s Kasienka ja też mam.na 20.04
mnie piersią bolą od samego początku ciąży....na początek myślałam że to jak zwykle na okres.... Teraz leci już 19tc i dalej bolą;(
 
Do góry