reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2023

Gratuluję 🤗 ja ostatni raz byłam u ginekologa w poniedziałek i 1,10 cm i 159/min. Teraz idę 2 września ponieważ mam krwiaka :( i muszę go skontrolować.
Ale ja się cieszę. Zobaczę czy wszystko ok z dzidzią.
Tak samo jak ty mam ciążę bezobjawową 🥴 czasem piersi mnie bolą, ale nie codziennie i za bardzo apetytu nie mam. Szczerze to wolałabym mieć bardziej konkretne objawy 🤣 takto się zastanawiam czy wszystko okej.

Jakie to znajome! Mam dokładnie tak jak Ty z tymi objawami tylko ja jeszcze nie słyszałam serduszka 😒
 
reklama
Fajnie ze ktoś jest bezobjawowy bo mnie to meczy serio 🤣 są momenty w ciągu dnia ze zapominam o swoim stanie a jak dziewczyny mówią może piwo po pracy to jestem 1 a później muszę zastawiać się jak wymiksować się 🤣. Ja mam 31 sierpnia (na 9 tyg )jeszcze usg - takie tylko wejście wyjście. I czekam na termin na NFZ żeby rownolegle prowadzić ciaze i założyć kartę ;) bo jeszcze jej nie mam ;)
Tzn ja prawie bez objawów... bo mimo że 7 tydzień dopiero a mam za sobą rwę kulszową już byłam przykuta do łóżka przez parę dni :) już jest dużo lepiej ale jak jestem dłużej na nogach to ból krzyża powraca. Ogólnie mam wrażenie że ja jestem jakas dziwna... Mam inne objawy niż większość kobiet 🤣 inne mają mdłości wymioty, a ja rwę kulszową 🤣 czasem coś mnie zakłuje w podbrzuszu, ból piersi nie mam codziennie a jak już mam to tak dopiero pod wieczór. Na początku miałam cały czas.. potem mi minęło i byłam w strachu że coś z ciąża :o ale na szczęście wszystko dobrze było ☺️ taki mój urok najwidoczniej
 
Jakie to znajome! Mam dokładnie tak jak Ty z tymi objawami tylko ja jeszcze nie słyszałam serduszka 😒
Ja już dwa razy widziałam bicie serduszka :) bo musiałam szybciej do ginekologa się zgłosić ze względu na moje leki. Ale szczerze mogłabym nawet parę razy w tygodniu. Jak widzę że jest dobrze to bardzo mnie to uspokoja. To moja pierwsza ciąża. ( Tzn pierwsza miałam w maju ale była biochemiczna) i bardzo boje się o maleństwo. Jeszcze naczytałam się w internecie o poronieniach i teraz cały czas mam czarne myśli 🥴
 
jeśli to torbiel czynnościowo to nie ma się co nia przejmować powinna się pomału wchłonąć. Zależy te jaka jest duża.
czy czynnościowa nie wiem, doktor nie określiła jej.. 3,5 cm ale powstała w tydzien i 2 dni..
Zapisałam się na konsultację do innego lekarza.
Czy takie częste usg nie zaszkodzi dziecku ? wotrek i teraz piatek :( a nawet nie ma jeszcze serduszka.. troche sie martwię
 
czy czynnościowa nie wiem, doktor nie określiła jej.. 3,5 cm ale powstała w tydzien i 2 dni..
Zapisałam się na konsultację do innego lekarza.
Czy takie częste usg nie zaszkodzi dziecku ? wotrek i teraz piatek :( a nawet nie ma jeszcze serduszka.. troche sie martwię
samo krótkie usg nie jest niebezpieczne. Chociaż gdyby było włączane częściej szczególnie z funkcją do słuchania serca to raczej na krótko.
Torbiele czynnościowe są częste. Zdążają się po owulacji i najczęściej do następnego cyklu znikają lub zmniejszają się (skoro doktor powiedziała że jej nie niepokoi to najpewniej jest czynnosciowa) gdyby była duża mogła by uciskać macicę ale 3.5 cm to nie jest taka straszna. Myślę że możesz poczekać do następnej wizyty.
 
Cześć ja mam termin na 11.04 :) teraz jestem w 7tydz + 2 dni ciąży :) przyjmuje duhapston i heparynę. Trochę w tym tygodniu wzięło mnie przeziębienie 😢😭 to moja pierwsza ciąża i bardzo boje się o dzidzię czy przeziębienie nie zaszkodzi. Nie jestem bardzo chora, głównie doskwiera mi katar, jeden dzień miałam tylko kaszel... Ale mimo wszystko. Macie jakieś dobre sposoby na przeziębienie w ciąży?
Hej, ja w pierwszej ciąży byłam chora w pierwszym trymestrze, najprawdopodobniej covid, leczyłam się herbatą z sokiem malinowym, imbirem i cytryną, mlekiem z czosnkiem i miodem, syropem z cebuli. Warto dużo pić wody i odpoczywać..
 
stanik to najlepiej teraz takie elastyczny bo wielkość biustu będzie się zmieniać.😀
a z tym to różnie, u mnie pod koniec pierwszej ciąży zwiększył się nieznacznie obwód pod biustem ale musiałam nakupować miękkich bo strasznie mnie swędziały piersi już od drugiego trymestru i nie mogłam wytrzymać w takich zwykłych sztywniejszych. Karmiłam 15 miesięcy i generalnie piersi cały czas były takie same :)
 
reklama
Fajnie ze ktoś jest bezobjawowy bo mnie to meczy serio 🤣 są momenty w ciągu dnia ze zapominam o swoim stanie a jak dziewczyny mówią może piwo po pracy to jestem 1 a później muszę zastawiać się jak wymiksować się 🤣. Ja mam 31 sierpnia (na 9 tyg )jeszcze usg - takie tylko wejście wyjście. I czekam na termin na NFZ żeby rownolegle prowadzić ciaze i założyć kartę ;) bo jeszcze jej nie mam ;)
Ja podobnie raczej bez objawów, czasem mi się w głowie zakręci, też zapominam i nie czuje, że jestem w tej ciąży 😀
 
Do góry