reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2022

Hej! Mam tą samą apkę i dzisiaj ten sam widok co u ciebie, czyli 100 dni za nami!

Ja mam wciąż miliard obaw, nie umiem ich całkiem odgonić.

Czy w 15 tygodniu tak jest, ze ten brzuch to rano jest całkiem płaski, pod wieczór widzę i czuję zaokrąglenie i to ze jest twardszy?
Z piersiami tez tak mam. Do 12 tygodnia urosły o rozmiar. Potem wszystkie objawy ustąpiły i teraz są raz miękkie i mniejsze, raz większe.
Totalnie bez związku z czymkolwiek.
Ja chyba oszaleję z tymi wahaniami.
Wiem, należy się cieszyć że nie mam dokuczliwych dolegliwości.
Ale ja nie czuję się jakbym była w ciąży!
Napiszcie proszę co czujecie lub czułyście w okolicy 15 tygodnia?
Hej ja też tak mamy jak ty, tylko ja znowu widzę że macica rano jakby większa a wieczór mniejsza macica a większy brzuch 😅 ten brzuch to chyba wywala po prostu po jedzeniu bo trochę jelita się podniosły do góry, oglądałam filmik jak rośnie dziecko w brzuchu i w sumie 15 tydzień to jeszcze nie było widać za bardzo dopwiro gdzieś tak 17 tydzień 18. Zastanawiam się właśnie czy nie iść na wizytę 4 listopada bo mnie zaczyna martwić ten brzuch ale dzisiaj ma mi przyjść Doppler płodu i zobaczymy czy znajdę puls czy nie 😁 jak nie to chyba się przejdę dla świętego spokoju.
 
reklama
To super, możemy razem świętować studniówkę 😄 Powiem Ci, ze mój brzuch jest już dość spory jak na 15 tydzień i nie mam już problemu ze znalezieniem malucha na detektorze. Używam go kilka razy w tygodniu, najczęściej jak się trochę nadwyrężeniu w sprzątaniu czy obowiązkach domowych. A co do dolegliwości to u mnie jeszcze czasem występują poranne wymioty które od początku mi tak nie dokuczały. Miałam tylko okropne mdłości zawsze przed jedzeniem 😉

Ja korzystam z Preglife (ta z której wrzuciłam screena) i Ciaza+... Noe sądziłam ze tak mi to szybko zleci.. Na początku było gorzej. Każdy dzień mi się dłużył a teraz leci aż miło. Ani się nie obejrzymy a będzie koncowka marca 😍
Powiedz mi w którym miejscu znajdujesz puls dziecka w 15 tyg? Jestem ciekawa gdzie szukać a dzisiaj też ma mi przyjsc 🤪
 
No właśnie jestem na etapie szukania szpitalu w którym chciałabym rodzić, na tą chwilę biorę pod uwagę Żeromski. Mój lekarz jest z Kopernika ale tam jakoś nie chce. A Ty wybrałaś już? Jeśli chodzi o heparynę czy jest ktoś kto próbował do uda? Lekarz mi mówił, że można do uda i ramienia ale boli a ja sobie nie wyobrażam mieć większy brzuch i wbijać tam igłę 😬
Hejo ja też z Krakowa 🤞 ja raczej będę rodzic na siemieradzkiego byłam tam na wizycie u szwagierki i zachwalała, tez mój lekarz jest z Kopernika wydaje mi się że na pewno mi doradzi bo ejst bardzo dobrym lekarzem 😁
 
No i co zbadał Cię w końcu? Co za przepraszam jełop, ciężarną z krwawienie przyjmuje się z marszu
Coś Ty powiedział że jak nie przyjdę na oddział to nie da rady.. Pielęgniarka mnie przepraszala i mowi: " Może jakby Pani trafiła na innego lekarza..." ja byłam załamana bo z poprzednia ciąża plamienie miałam i serduszko nie bilo:(.... jechałam do swojego dr. Do Katowic 60km😔
 
Ja mam dokładnie tak samo. Też 15tc. Rano płasko, a później większy i twardszy pewnie przez jedzenie i picie. Zamówiłam nawet detektor tętna, ma przyjść w środę. Zobaczę czy pomoże ograniczyć stres 🙈 Wizyta dopiero 10.11. Jest nas więcej z brakiem brzucha w tym okresie, więc myślę, że to normalne ☺️
Mi znowu detektor ma przyjść dzisiaj też 15tc 😁 wiedzę że nie jestem sama a też do wizyty trochę zostało ale zastanawiam się czy nie iść 4 listopada jak tętna nei wykryje dla siwetgo spokoju
 
Wogole masz plus że tak z marszu możesz zerknąć co się dzieje 😊... Ja jak pojechałam na sor to Pan dr odmówił mi sprawdzenia mimo krwawienia, dopóki nie podpisze zgody na przyjęcie na oddział 🥺... kazałam mu napisać zaświadczenie że odmawia ale nie zrobił tego :/
U nas ciężarne z krwawieniem przyjmuje się zawsze na przydział. Taka procedura.
 
reklama
Mi znowu detektor ma przyjść dzisiaj też 15tc 😁 wiedzę że nie jestem sama a też do wizyty trochę zostało ale zastanawiam się czy nie iść 4 listopada jak tętna nei wykryje dla siwetgo spokoju
Czytalam na forum, że najpewniej szuka się ok 18tyg ale to kwestia indywidualna. Z tym że nie powinno się wpadać w panikę jak wcześniej ciężko będzie wychwycić:) tylko jak nie panikować 🤣
 
Do góry