reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2022

A pomyślcie ze nasze mamy np. w trakcie całej ciąży nie miały żadnego usg albo jedno 🙊
Ale ja Was rozumiem, bo sama się często stresuję...
To tez racja. W ogóle czytałam, ze za granica do ciąży tez się inaczej podchodzi (szczególnie w krajach północy). Dużo mniej badań, nikt tak nie chucha na ciąże i mniej leków. A statystycznie nie ma więcej poronień, czy chorych dzieciaczków.



U mnie zawsze mierzy, dokladnie ogląda nawet ostatnio spytałam czym się różni jego obraz od prenatalnego..Czy to chodzi o aparat/umiejętności.stwierdzil że sprzęt taki sam tylko lekarze maja certyfikaty i podpisana umowę z NFZ. Powiedział że nie ma czasu bo jest zastępca ordyn. I prywatnie przyjmuje... Ale że tu na Śląsku najbardziej znani lekarze uczeni byli u niego. Także uspokoił mnie , i utwierdził w przekonaniu że to dobry doktor. Nie wiem jak u Ciebie to wygląda może faktycznie stawiają na prenatalne. Z tego co czytam innym mamusiom mierzą maluchy... Ja osobiście lubię wszystko wiedzieć i mega bym była zniesmaczona gdybym płaciła za wizytę z której nie uzyskuje wszystkich odpowiedzi.😶
Ja tez lubię właśnie wszystko wiedzieć i trochę mnie dziwi, ze to usg jest takie 3minutowe. Z drugiej strony potem sobie mysle, ze No może mógłby zmierzyć, ale tak na prawdę na tym etapie i tak się nic nie zrobi, a jakby coś odbiegało delikatnie od normy to pewnie tylko znowu bym schorowala. Zapisałam się za to na prenatalne u dwóch różnych lekarzy to będę przebadana za miesiąc 🤣🤦🏽‍♀️
 
reklama
Ja byłam na wizycie ale nic konkretnego 😕 ani zdjęć nie dostałam . Lekarka nie była nawet w stanie stwierdzić co jest bo dziecko za bardzo się ruszało i skakało … powiedziała jedynie ze mam isć na prenatalne do innego lekarza i ze mi da skierowanie 🙈dodatkowo zapalenie pęcherza wyszło z moczu i moje przeziębienie ,jutro mam odebrać recepte na antybiotyk 😔 z uniklinik . Natomiast prenatalne mam 11.11 o 10:20
 
To tez racja. W ogóle czytałam, ze za granica do ciąży tez się inaczej podchodzi (szczególnie w krajach północy). Dużo mniej badań, nikt tak nie chucha na ciąże i mniej leków. A statystycznie nie ma więcej poronień, czy chorych dzieciaczków.




Ja tez lubię właśnie wszystko wiedzieć i trochę mnie dziwi, ze to usg jest takie 3minutowe. Z drugiej strony potem sobie mysle, ze No może mógłby zmierzyć, ale tak na prawdę na tym etapie i tak się nic nie zrobi, a jakby coś odbiegało delikatnie od normy to pewnie tylko znowu bym schorowala. Zapisałam się za to na prenatalne u dwóch różnych lekarzy to będę przebadana za miesiąc 🤣🤦🏽‍♀️
Pewnie najważniejsze żebyś Ty czuła się dobrze 😀 uważam że jeśli ktoś potrzebuje więcej szczegółowych wizyt takie powinien mieć. A jeśli ktoś ma mniej i nie chce Np się stresować też nie potępiam. Szanuje :) 😀... napewno u Ciebie wszystko dobrze:) a już niedługo jak bobo będzie sadzil kopniaki to już wgl nie myśli się tak panicznie 😁 choć ja jestem panikara 😅🤣 chyba to dziedziczne mam🤣🤣🤣
 
Dziewczyny, napisałam wczoraj do @aniaslu o prywatny wątek.
Odpisała mi, że potrzebuje 2 dziewczyn, które będą moderatorkami - i tutaj ja mogę się zgłosić, bo siedzę w domu, ale potrzebujemy jeszcze jednej chętnej. :)
I listę osób, które mają mieć dostęp do działu. Ja taką listę mam z połowy września, ale od tego czasu część dziewczyn przestała się odzywać (i to mogę sprawdzić, jak ktoś się nie odzywa od ponad miesiąca to na razie bym go nie podawała, jak będzie chciał potem dołączyć to napisze do którejś z nas).
Doszły też nowe osoby, których nie ma na liście poniżej. I teraz prośba, żeby odezwały się dziewczyny, których nie ma na liście, a ja je dopiszę (lista jest alfabetyczna, żeby łatwiej się znaleźć).
Trzecia sprawa- co robimy z osobami, które się zgłoszą, a nigdy się na wątku nie odzywały, bo pewnie i takie się znajdą, które mówią, że czytają, ale nie piszą? Po to zamykamy wątek, żeby osoby postronne go nie czytały, a tam już będziemy się mogły dzielić zdjęciami czy jakimiś prywatniejszymi sprawami. Z jednej strony prawie pół ciąży już ze sobą spędziłyśmy i fajnie byłoby tę listę zamknąć jak się już trochę znamy. Z drugiej rozumiem, że ktoś może znaleźć forum w styczniu i chciałby być w jakiejś grupie wsparcia przed porodem, ale też nie mamy żadnej pewności czy to nie będzie mąż którejś z nas czy wścibska koleżanka z pracy, która nas tutaj znalazła. 😂 Co w ogóle myślicie w tym temacie? Robimy jakąś selekcję czy przyjmujemy każdego, kto powie, że chciałby być w naszym zamkniętym wątku?

agula301
ancyssko
Andromedaa
Ann81
Anuuula
Bernadkaa
Colorful92
Eewwee
Gocha 05
Hotaru
Joasia M
Karimigotka
kasza_lotek
Katarzynaaa90
Kropka29
Lady90
Leah
lepsze zycie 2021
M_imi
Marta_1991
natalaaa
natalianat
Niuniaaaa
nowalia
Ola0207
olciak19
Paolx
PatPatPat
ro_go
Rozdepka
Sandra2307
Starlights
TePati_95
XnetiX
Ja tez poproszę o dopisanie 🙂
 
A ja znowu mam dylemat jedzeniowy 😁 przez tą chorobę mało jadłam, od wczoraj wraca smak, jestem głodna jak wilk mimo posiłków i mam straszna ochotę na kebaba 🙈 zamawiamy zawsze u znajomego więc sprawdzony, zawsze można wziąć bez sosu i frytek samo mięsko z surówka 😁
ja dziś zjadłam kebaba 😁
 
ja brałam 50 na początku i mialam takie bicie serca że myślałam że mi wyskoczy i zaczęłam brać 25 i się dobrze czuje a Ty aż 100... mi by serce chyba wyskoczyło😆
Na szczęście żadnych skutków ubocznych nie odczuwam, 15 listopada mam znów wizytę u endo i muszę zrobić przed tym tsh wiec zobaczymy co dalej 🙂
 
Jak by była dziewczynka to marzy mi się Helenka po babci męża🙈 Jak będzie chłopak to nie mam pojęcia, ale też chciała bym żeby był z końca rankingu🙈 Albo nie ze środka, bo na końcu są zazwyczaj specyficzne imiona😁
Ja też chciałam Helenkę albo Antosia i baby w pracy mi powiedziały ze Helena to tragiczne imię i takie osoby w życiu dobrze nie kończą i wygłosiły mi tyrady o osobach Helenach które znają 😝😪 i jakoś mi sue tak odechciało ... I zostanie Antosia...wiadomo jednym się podoba to innym tamto...u nas w rodzinie dużo imion tych modnych zajętych bo mamy małą Anię, Zosię, Marysię, Julkę, Karolinkę, Zuzię, Maję...
 
Mnie również nie ma na liście.
Od niedzieli mamy ciężki czas. Pisałam Wam, że synek zaczął goraczkowac. Walka w noc i dzien...
Dopiero dziś od rana jest bez gorączki. Ja jestem wykończona ciaglym placzem i marudzeniem 😟
Na kolejne nieszczęście pokonaliśmy gorączkę to pojawiła się wysypka.. Jest tego coraz więcej. Lekarz twierdzi, że to taki wirus..

Ja byłam dziś u diabetologa. Ze względu na za duże cukru na czczo dostałam insuline na noc.
 
reklama
Do góry