reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2022

Dziękuję za odpowiedź😊 Muszę się ogarnąć i czekać spokojnie na wizytę. Mam jutro o 17:00.
To już niedlugo. Czas szybko zleci😊 Ja też jestem bezobjawową. Czasem tylko brzuch ciągnie i pobolewa, tak raz na parę dni, a tak to Zero objawów. Może dzieciaki nie chcą byśmy tak ciągle skupiały na nich uwagę, żeby mogły spokojne rosnąć. Mam taką szaloną koleżankę i ona uważa że nadmierne kirowanie myśli w stronę brzuszka może zaszkodzić bo to jest bombardowanie energią, często negatywną bo obarczoną stresem i niepokojem... W sumie to nie takie glupie🤔
 
reklama
Lex87 miałam taką samą sytuację w grudniu 2020. Bardzo chciałam zrobić badanie genetyczne trofoblastu po poronieniu, więc przygotowali mi materiał po poronieniu w szpitalu. To była najlepsza decyzja jaką mogłam podjąć. Wyszła duża wada genetyczna. I ten wynik po pierwsze oczyścił moje myśli, po drugie wpłynął na dalsze kroki. Jak będziesz chciała o coś zapytać to śmiało.

Ja również cieszę się, że gdy poprzednia ciąża okazała się być umarłą, poszłam do szpitala na zabieg - i też poprosiłam o materiał do badania. Mnie to bardzo uspokoiło, bo wada okazała się być losowa (triploidia) - inaczej pewnie rozmyślałabym długo, a to rzeczywiście może ukierunkowac dalszą diagnostykę. Minusem niestety jest cena :(
 
A z innej beczki. Wiem, że niektóre z Was walczą tutaj z problemami z pęcherzem. Ja miałam liczne bakterie w moczu i ketony, do tego doszedł mega ból przy sikaniu i nawet kropelki krwi z cewki. Lekarz przepisał mi FEMISTINA. Jest w pełni bezpieczny, mogą go brać kobiety w ciąży. Oczywiście nie bierzcie nic na własną rękę, ale zawsze możecie podpytać lekarza o taki suple, bo mnie na urlopie uratował! :)
 
To już niedlugo. Czas szybko zleci😊 Ja też jestem bezobjawową. Czasem tylko brzuch ciągnie i pobolewa, tak raz na parę dni, a tak to Zero objawów. Może dzieciaki nie chcą byśmy tak ciągle skupiały na nich uwagę, żeby mogły spokojne rosnąć. Mam taką szaloną koleżankę i ona uważa że nadmierne kirowanie myśli w stronę brzuszka może zaszkodzić bo to jest bombardowanie energią, często negatywną bo obarczoną stresem i niepokojem... W sumie to nie takie glupie🤔
Dobrze napisane ☺️ Muszę się trzymać tej teorii 😃
 
Cześć dziewczyny,
Okropnie się stresuję. Mam od kilku dni coraz mniejsze objawy ciąży. Mniej tkliwe piersi, brak mdłości. Czuje się jak „nie w ciąży”. Jutro wizyta i to będzie 9+1. Na ostatniej wszystko było w porządku, serduszko i wielkość zarodka. Najgorsze jest to, że naczytałam się już tyle, że mam dość. Człowiek jest taki głupi.
Ostatnio miałam puste jajo, zatrzymało się na 6tc. Wtedy objawy były do czasu diagnozy, także już sama nie wiem czy się tym sugerować 🙈 Jak u Was z objawami?
Mi objawy przeszły koło 10tc też się martwiłam a kilka dni później miałam wizytę i wszystko było ok😊
Cześć Dziewczyny!
Czy w 9-10 tyg będę miała usg już przez powłoki brzuszne? Dodam, ze jestem bardzo szczupła.
Dzisiaj o 16tej wizyta..... pól nocy nie mogłam spać, tak nie mogę się doczekać. Mam nadzieję, że wszystko ok 🙏 🌺
To zależy od lekarza, ale myślę że jak jesteś szczupłą to zrobi już przez brzuch🤔
 
Cześć Dziewczyny!
Czy w 9-10 tyg będę miała usg już przez powłoki brzuszne? Dodam, ze jestem bardzo szczupła.
Dzisiaj o 16tej wizyta..... pól nocy nie mogłam spać, tak nie mogę się doczekać. Mam nadzieję, że wszystko ok 🙏 🌺
Mój lekarz robi usg przez brzuch dopiero po 12-13 tygodniu i to tez zależy, bo przy tylozgieciu macicy może być i później.
 
Cześć Dziewczyny!
Czy w 9-10 tyg będę miała usg już przez powłoki brzuszne? Dodam, ze jestem bardzo szczupła.
Dzisiaj o 16tej wizyta..... pól nocy nie mogłam spać, tak nie mogę się doczekać. Mam nadzieję, że wszystko ok 🙏 🌺
Ja w piątek byłam na wizycie, wg usg 9+5 i miałam dopochwowe. Też jestem szczupła :)
 
reklama
Cześć dziewczyny,
Okropnie się stresuję. Mam od kilku dni coraz mniejsze objawy ciąży. Mniej tkliwe piersi, brak mdłości. Czuje się jak „nie w ciąży”. Jutro wizyta i to będzie 9+1. Na ostatniej wszystko było w porządku, serduszko i wielkość zarodka. Najgorsze jest to, że naczytałam się już tyle, że mam dość. Człowiek jest taki głupi.
Ostatnio miałam puste jajo, zatrzymało się na 6tc. Wtedy objawy były do czasu diagnozy, także już sama nie wiem czy się tym sugerować 🙈 Jak u Was z objawami?
Spokojnie, Kochana! Oczywiście, że to stresuję, ale trzeba być dobrej myśli 😊 U mnie mdłości i tkliwość piersi ustały właśnie w 9 tygodniu, jeszcze przed pierwszym USG, na którym okazało się, że jest wszystko DOBRZE ❤️❤️❤️ Później od czasu do czasu pojawiły się znowu mdłości i inne objawy, ale już nie z taką siłą, jak na początku ciąży. Dziś 11+1, wczoraj miałam wizytę i USG, Maluch rośnie i wszystko w porządku. Za tydzień w środę prenatalne 🤗
 
Do góry