reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2021

Zona kuzyna ma 2 dzieci i przed każdym staraniem szukała pracy a kiedy tylko znalazła to już w pierwszym cyklu ciąża. Jak wybrała wszystkie świadczenia to nie wracała do pracy tylko się zwalniała. Zależy wiec na kogo trafisz.
zmienili przepisy, teraz jak masz przerwę w świadczeniach to masz okres karencji 90 dni ... dlatego czekam na styczeń
 
reklama
Hej dziewczyny ! Byłam dzisiaj na wizycie i mam mieszane uczucia :(
Moja ginekolog zmierzyła mi szyjkę i mam 3 cm w 17 tc.... powiedziała, że taka szyjka jest ok bardziej dla 22 tygodnia i zalecała się oszczędzać. Ja teraz poczytałam trochę o tym i jestem przerażona :( Czy któraś z Was miała może w poprzedniej ciąży skracającą się za szybko szyjkę ? Jak przechodziłyście taką ciąże dalej ? Przeraża mnie wizja leżenia do końca ciąży :(
Z takich pozytywów to u nas Pani doktor znowu widziała chłopca także będzie Janek :)
Leż i odpoczywaj, a będzie dobrze:-)
 
Cześć Dziewczynki,
wczoraj w nocy miałam plamienie, może nie przejmowałabym się tak bardzo gdyby nie to, że bardzo boli mnie brzuch 😢 Mało co spałam w nocy. Mojego gina dziś nie ma więc przyjmie mnie jakiś inny o 11:00. Tak się martwię, mam złe przeczucia 😔
Na pewno wszystko dobrze. Nie martw się. Przytulam mocno!
 
Dziewczyny ćwiczycie w czasie ciąży? Przed ciążą byłam aktywna, ale robiłam dużo tabat, treningów cardio. W 1 trymestrze odpuściłam, a teraz chciałabym znowu zacząć coś robić, bo już mnie nosi 🙈 polecacie jakieś filmiki z YT?
 
Ja pitolę, naprawdę kolejny raz utwierdzam się w przekonaniu, że nie warto chodzić na NFZ. Cała wizyta trwała 10 min 🤦 USG krócej. Ok sprawdził wszystko, wszystko ok, ale bez przesady. On tam na zywkle wizyty przyjmuje co 15 min. Chyba nawet płatne też. Grrr

No nic. Teraz dobre wiadomości. Dzidziol zdrowy, kość nosowa jest, przezierność 1,7, serce biło 157, ręce i nogi na swoim miejscu (w takim tempie to moglam zapomnieć o liczeniu palców 😂). Ma ok 6 cm. Serce, żołądek, jelita i mózg ok. Płci w tym momencie nie określi. I tyle wiem. Wyniki na @ do 2,5 tyg. A dzidzia podczas badania pomachała mi i biła sobie brawo 😍
 

Załączniki

  • 20201021_133018.jpg
    20201021_133018.jpg
    1,4 MB · Wyświetleń: 58
W badaniach do pracy - nie mozna badać bhcg to jak pytać o dzieci/ciążę.
A wiecie, że jak szukałam pracy własnie w małych biurach padało pytanie o dzieci, a nawet o mężą :)
W korpo i dużych firmach nigdy nie padło takie pytanie
Ja nie zapytałabym się czy kobieta ma w planach dzieci lub czy je posiada a już o męża to wcale ale nie chciałabym zatrudniać osoby która zataja przede mną fakt o ciąży na rozmowie rekrutacyjnej. No trudno, mam jeszcze trochę czasu to przemyślę jak to rozwiązać.
 
Hej dziewczyny ! Byłam dzisiaj na wizycie i mam mieszane uczucia :(
Moja ginekolog zmierzyła mi szyjkę i mam 3 cm w 17 tc.... powiedziała, że taka szyjka jest ok bardziej dla 22 tygodnia i zalecała się oszczędzać. Ja teraz poczytałam trochę o tym i jestem przerażona :( Czy któraś z Was miała może w poprzedniej ciąży skracającą się za szybko szyjkę ? Jak przechodziłyście taką ciąże dalej ? Przeraża mnie wizja leżenia do końca ciąży :(
Z takich pozytywów to u nas Pani doktor znowu widziała chłopca także będzie Janek :)
Ja miałam ten problem 🙂 Musiałam leżeć i brać leki do końca ciąży, ale doleżałam do 38 tc 😄 Wizja leżenia nie jest najprzyjemniejszą rzeczą jaką w ciąży można robić, ale jak mus to mus dlatego grzecznie stosuj się do zaleceń lekarza 😊
 
reklama
Kochana, podejrzewam, że możesz mieć rację bo wczoraj sporo sobie podchodziłam i podczas tego spacerku poczułam jak wypływa mi większa ilość śluzu i aż mnie zaszczypało... No a później patrzę a tam na bieliźnie niespodzianka... Aż mi się gorąco zrobiło. Brzuch bolał ale to normalnie bo rośniemy a po tej akcji zaczęło się jak na okres. A w nocy jak go dotykałam to był twardy jak kamień. Myślę że to też jest po części uwarunkowane stresem. W sensie, że przez nerwy się takie sytuacje jeszcze rozkręcają. I tak jak u Ciebie nad ranem było apogeum tego twardnienia 🙂
Mi się robi taki twardy jak się czupakabra wypycha, wtedy głaszcze i przestaje. Ale dziś mówię do 6 rano juz nie spalam, tak mi dawal jazzu..
 
Do góry