reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2021

reklama
Dokładnie tak - co innego gdy w momencie zatrudnienia nie wiesz że jesteś w ciąży a co innego gdy specjalnie zatajasz ten fakt.
A nie orientujesz się może czy gdybym np była pracodawcą to mogę wymagać od potencjalnego pracownika badań krwi które wykona lekarz medycyny pracy??? Czy to już np jakieś naruszenie praw by było?
Nie mam pojęcia, tym bardziej że pewnie w krwi musiałoby być oznaczenie bety. A to już chyba jest trochę jak pytanie o plany ciążowe na rozmowie...
 
Dokładnie tak - co innego gdy w momencie zatrudnienia nie wiesz że jesteś w ciąży a co innego gdy specjalnie zatajasz ten fakt.
A nie orientujesz się może czy gdybym np była pracodawcą to mogę wymagać od potencjalnego pracownika badań krwi które wykona lekarz medycyny pracy??? Czy to już np jakieś naruszenie praw by było?
Też się nad tym zastanawiam, bo myślę o własnej działalności za jakiś czas i np chciałabym mieć możliwość sprawdzić, czy moja pracownica jest w ciąży, czy nie...inaczej z pracownicą, która zachodzi w ciążę po zatrudnieniu, takiej bardzo chętnie bym pomogła, bo sama miałam tak, że moja szefowa jak się dowiedziała, że jestem w ciąży to mi chciała wypowiedzieć umowę zlecenie, ale ją ubłagałam żeby tego nie robiła, bo dzięki temu miałam drugie macierzyńskie...ale no nie chciałabym zatrudniać ciężarnej i zastanawiam się, czy mogłabym wymagać badań krwi (bety)?
 
Domyslam sie, ale juz wiemy ze wszystko jest dobrze i to najważniejsze. Pewnie pękło jakies naczynko, bo teraz mamy mocno ukrwione te brożki 😘 a jeśli chodzi o ból brzucha, mnie też pobolewa, głównie o 4 nad ranem i czuje mega wypychanie malucha.. i tak dzis mialam do 6 rano 🤦‍♀️
Kochana, podejrzewam, że możesz mieć rację bo wczoraj sporo sobie podchodziłam i podczas tego spacerku poczułam jak wypływa mi większa ilość śluzu i aż mnie zaszczypało... No a później patrzę a tam na bieliźnie niespodzianka... Aż mi się gorąco zrobiło. Brzuch bolał ale to normalnie bo rośniemy a po tej akcji zaczęło się jak na okres. A w nocy jak go dotykałam to był twardy jak kamień. Myślę że to też jest po części uwarunkowane stresem. W sensie, że przez nerwy się takie sytuacje jeszcze rozkręcają. I tak jak u Ciebie nad ranem było apogeum tego twardnienia 🙂
 
Też się nad tym zastanawiam, bo myślę o własnej działalności za jakiś czas i np chciałabym mieć możliwość sprawdzić, czy moja pracownica jest w ciąży, czy nie...inaczej z pracownicą, która zachodzi w ciążę po zatrudnieniu, takiej bardzo chętnie bym pomogła, bo sama miałam tak, że moja szefowa jak się dowiedziała, że jestem w ciąży to mi chciała wypowiedzieć umowę zlecenie, ale ją ubłagałam żeby tego nie robiła, bo dzięki temu miałam drugie macierzyńskie...ale no nie chciałabym zatrudniać ciężarnej i zastanawiam się, czy mogłabym wymagać badań krwi (bety)?
Mam dokładnie te same plany i też chciałabym się zabezpieczyć, no nic chyba udam się po poradę prawną.
 
Też się nad tym zastanawiam, bo myślę o własnej działalności za jakiś czas i np chciałabym mieć możliwość sprawdzić, czy moja pracownica jest w ciąży, czy nie...inaczej z pracownicą, która zachodzi w ciążę po zatrudnieniu, takiej bardzo chętnie bym pomogła, bo sama miałam tak, że moja szefowa jak się dowiedziała, że jestem w ciąży to mi chciała wypowiedzieć umowę zlecenie, ale ją ubłagałam żeby tego nie robiła, bo dzięki temu miałam drugie macierzyńskie...ale no nie chciałabym zatrudniać ciężarnej i zastanawiam się, czy mogłabym wymagać badań krwi (bety)?
Zona kuzyna ma 2 dzieci i przed każdym staraniem szukała pracy a kiedy tylko znalazła to już w pierwszym cyklu ciąża. Jak wybrała wszystkie świadczenia to nie wracała do pracy tylko się zwalniała. Zależy wiec na kogo trafisz.
 
Nie nadążam za Wami - piszecie jak szalone - albo jest nas tak dużo - jakiś wyż wakacyjny ? :)
Jeszcze dzien piszę ale popo przechodzę na telefon i tylko podczytuje, a rano znowu kilkadziesiat stron do nadrobienia :)

@kamiśka - wiadomo co z zamknięciem watku na prywatny?


Czyli mówicie, że to musi być ktoś kto prenatalne wykonuje? Nie może być zwykły gin?
jesli potrafi, mimo braku certyfikatu to ok. Ale nie każdy ma dobry sprzęt.
np. w poniedziałek miałam prenatalne i przezierności sprawdzona itd, we wtorek wizyta na nfz - pani doktor nie widzi przeziernosci - za wczesnie ... takze sprzęt i doświadczenie ma znaczenie.

CUKRZYCOWE dziewczyny - jak ogarniacie np. 7 posiłków?
Dostałam 23 WW - nie jestem w stanie zjesc tyle posiłków. A to się pewnie przełozy na ketony w moczu
np wstałam dziś o 9:30, wziełam leki na NT, odwiozłam Starszaka do szkoły, jak zjadłam była 11:15 - zeby zjesc tyle posiłków co 2,5 godziny powinnam jesc jeszcze po północy. a wtedy już spię :(
Albo jak z chlebem - sniadanie 2 kromki chleba, pozniej mam też 2 kromki chleba, i na kolacje kromki chleba - ja od lat nie jem tyle chleba - zwykle tylko na sniadanie.
Wczoraj cukry ok, Dziś na czczo i po sniadaniu tez ok .

Co do wydatków, poszukuję juz wózka uzywanego - ceny w sklepach mnie powalają :( Łóżeczko pewnie tez uzywkę kupie jedynie materac nowy dokupię.
Zastanawiam się czy wziąc 140x70 z mozliwoscią przerobienia na łózko, czy standard 120x60. Nowy lokator będzie rezydował u Nas.
 
reklama
W badaniach do pracy - nie mozna badać bhcg to jak pytać o dzieci/ciążę.
A wiecie, że jak szukałam pracy własnie w małych biurach padało pytanie o dzieci, a nawet o mężą :)
W korpo i dużych firmach nigdy nie padło takie pytanie
 
Do góry