reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2021

reklama
Ja mam identyczne [emoji6] na każdej wizycie mam USG , jutro jedyny plus amnio , że też pewnie kątem oka zerkne w monitor a za tydzień wizyta u mojego prowadzącego i jak to powiedział na ostatniej " pobawimy się w płeć" [emoji3590][emoji3590][emoji3590]
Będę trzymać kciuki ✊✊✊ za jutrzejsze badanie! 😊😊😊😊😍
 
Doczytałam chociaż łatwo nie było 🙈🙈🙈😂 co do porodu wywoływanego to ja trochę też rozumiem kobiety, które już np są ponad tydzień po terminie, a tu dalej nic nie rusza i są już zmęczone ciążą...jak lekazalam na obserwacji w 38tc to leżała ze mną dziewczyna, która była w 42tc i nadal nic u niej nie zapowiadało, że urodzi na dniach i ja jej się nie dziwiłam, że już miała dość i wręcz błagała lekarza o wywołanie...
Co do tortu to ja robię tak jak tutaj jedna z koleżanek kremy na bazie śmietany kremówki i serka mascarpone, bo one są najprostsze, najsmaczniejsze i można robić z takiej bazy różne smaki dodając zblendowane owoce :) robiłam tak krem bananowy, malinowy, czekoladowy i jagodowy, a także truflowy :) biszkopt najlepszy z Akademii tortu 👌👍 mają na stronie taki kalkulator, który przelicza ile mąki i cukru potrzeba na daną ilość jajek 😊😉 co do tynku to ja robię zawsze ganache czekoladowy, bo ani ja ani moja rodzinie nie lubimy mas maślanych ani na mleku skondensowanym, ale taki też można zrobić 😉😊 dla dzieci nie robiłam jeszcze tortów, teraz czeka mnie wyzwanie w tej kwestii, ale robiłam dla mam na dzień matki i dla męża na urodziny + tort Pavlova co też jest fajną alternatywą zamiast standardowego tortu 😉😁😊
U mnie dzisiaj 16+6 i czuję dość często ruchy córki 😍😍😍 wczoraj dosłownie czułam jakby się pleckami ocierała o ścianki przekręcając się 😍😍❤❤ cudowne uczucie ❤❤ ...a co do spania to jest dramat, wierce się czasem po 2-3h zanim zasnę, bo w żadnej pozycji nie jest mi wygodnie, a do tego ostatnio zdarza mi się taki ból całej prawej strony od brzucha po biodro i wtedy to ani na plecach nie mogę się położyć ani na prawym boku 😳😳🙄🙄
wooowww aleee torty tu wystawiacie 🤗 a ja wcześniej wstawiłam mój link z biednym tortem budyniowym 🤦‍♀️ ale za to tez jest pyszny 😁
A co do bólu biodra to dobrze wiedzieć ze tęsknota tak ma. Bo już pare razy tak mnie złapało właśnie jak się wierciłem w nocy nie mogąc zasnąć i pozycji fajnej znaleźć do spania
 
Niby usg takie szkodliwe a tyle kobiet ma co wizyte i dzieci rodzą się zdrowe tak samo słuchanie serca,sprzęty też mają coraz to lepsze więc ja aż w takie paranoje nie popadam ,jest cała masa innych rzeczy które mogą zaszkodzić dziecku choćby to co jemy co z czym łączymy ma ogromny wplyw , co później przeklada się na nasze samopoczucie i powoduje choroby 🙁
 
Będę trzymać kciuki [emoji110][emoji110][emoji110] za jutrzejsze badanie! [emoji4][emoji4][emoji4][emoji4][emoji7][emoji173]
Dzieeeeki [emoji173]️[emoji173]️[emoji8][emoji8][emoji8] tyle kciuków , że to " Wszystko" to powinna być tylko formalność [emoji123][emoji8]
 
OMG przecież to tyle wiedzy i non stop zmieniających się przepisów [emoji1751][emoji1751] podziwiam. U nas kadry i księgowość to osobna komórka [emoji6]
No i dzieki temu wiedzę miałam ze ulala tylko jakim kosztem 😔 Teraz i tak pozapominałam wiele z plac i kadr. Nie przełożyło sie to tez na rozwoj kariery bo teraz to za bezcen by ksiegowe zatrudniali. Smutne to ale cóż 😊
 
wooowww aleee torty tu wystawiacie 🤗 a ja wcześniej wstawiłam mój link z biednym tortem budyniowym 🤦‍♀️ ale za to tez jest pyszny 😁
A co do bólu biodra to dobrze wiedzieć ze tęsknota tak ma. Bo już pare razy tak mnie złapało właśnie jak się wierciłem w nocy nie mogąc zasnąć i pozycji fajnej znaleźć do spania
słuchaj, w torcie najważniejszy jest smak, bo co z tego, że ładny jak w smaku taki sobie albo wręcz niejadalny? 🤔🤔😉😉 niektóre z cukierni takie są, wygląd super, a smak mocno przeciętny 😳😳🙄 ...budyniowy brzmi super!.😋😋😋😍😍 niedawno robiłam takie ciasto, które miało jedną masę budyniową miętową na bazie budyniu waniliowego i landrynek miętowych i było rewelacyjne w smaku 😋😋👌😍😍
 
reklama
Czy któraś z Was robi sobie prywatnie dodatkowe usg, tak dla świętego spokoju, bo nie macie na wizytach robione?

Dzisiaj byłam na wizycie kontrolnej i myślałam, że będę mieć usg i poznam płeć..
Jak się zapytałam o usg to lekarz powiedział, że nie ma takiej potrzeby, by robić częściej, bo ciąża rozwija się prawidłowo i, że wystawia skierowanie na połówkowe..
A wiadomo, że połówkowe to za jakiś miesiąc, półtora conajmniej, bo dopiero jest w 15+0.
I zastanawiam się, czy dla świętego spokoju nie iść prywatnie na dodatkowe usg [emoji848]
mój lekarz robi zawsze co trzy tygodnie na wizycie. Raz byłam u niego pare dni po prenatalanych to powiedział ze dziś nie ale go poprosiłam i zrobił :) na Twoim miejscu bym poszła - będziesz spokojna. Na początku ciąży jak miałam lekkie plamienie to tez byłam u innego bo mój akurat na urlopie był. Byłam z nim w kontakcie i w sumie nie kazał iść tylko duphaston brać i obserwować ale poszłam dla spokojności
 
Do góry