reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2021

Miałyście w poprzednich lub w tej ciąży macie planowane zakładanie szwów okreznych???
Lekarz prow. Chce mi założyć bo poprzednią ciążę poronilam najprawdopodobniej przez niewydolność szyjki tylko nie jest to stwierdzone na 100% oczywiście lekarze zrzucają odpowiedzialność oczywiście istnieje ryzyko że odejdą wody płodowe albo dojdzie do krwawienia i skurczow przed wczesnych.
W pierwszej ciąży miałam niewydolność szyjki od 26tc. W 30tc byłam w szpitalu. Urodziłam między 38a39tc. Lekarz powiedział że w tej ciąży jeśli coś się zacznie dziać to zakładamy szew
 
reklama
Super. U mnie wyniki podobne i poród przedwczesny tez jakoś podobnie. Chyba nie będziemy się tym przejmować? ;) to i tak mniej niż 1% szans.

Nie no, nie będziemy 😉 tak się z ciekawości zastanawiałam 🙂

Może jak Maluchy nadganiają to im zaburza jakieś statystyki? W sensie jakby cały czas tak nadganialy, no to logicznie, że byłyby gotowe wcześniej.. Ale to tylko moje gdybanie 🤷‍♀️
 
Dziewczyny myslalyscie może o zakupie adaptera do pasów w aucie??? Mohlybyscie coś polecić od wczoraj szukam czegoś na allegro ale nie mam pojęcia które wybrać.
Wizyty mamy bardzo daleko i po wczorajszej wyprawie stwierdzilam że koniecznie muszę kupić bo strasznie opina brzuch.
Tez musze kupić. Kiedyś miałam taki co za każdym razem musiałam przekładać pasy przez materiał i mnie denerwowało, bo ja muszę mieć wszystko klik i już. Jakiś czas temu widziałam taki adapter, w którym zaczepia się tylko pas w kroku, taki jakby haczyk. No i nie wiem gdzie to widziałam. Jakby ktoras z was znalazła to proszę i link :-)
 
A jakim badaniem stwierdził że jest nie wy dolna? U mnie podejrzewali tylko że to mogło być przyczyna poronienia
Zaczęła się mocno skracać od tego 26tc do tego ciàgłe twardnienia brzucha. Zagrożenie porodem było w 30tc dlatego podawali mi sterydy na rozwój płucek syna. Leżąc od tego czasu i nic nie robiąc donosiłam ciąże. Teraz nie dość że szyjka już osłabiona to jeszcze dwulatek w domu więc o leżeniu raczej nie ma mowy
 
Zaczęła się mocno skracać od tego 26tc do tego ciàgłe twardnienia brzucha. Zagrożenie porodem było w 30tc dlatego podawali mi sterydy na rozwój płucek syna. Leżąc od tego czasu i nic nie robiąc donosiłam ciąże. Teraz nie dość że szyjka już osłabiona to jeszcze dwulatek w domu więc o leżeniu raczej nie ma mowy
Twój lekarz mówił cos o zakladniu w tej ciąży?
 
Zaczęła się mocno skracać od tego 26tc do tego ciàgłe twardnienia brzucha. Zagrożenie porodem było w 30tc dlatego podawali mi sterydy na rozwój płucek syna. Leżąc od tego czasu i nic nie robiąc donosiłam ciąże. Teraz nie dość że szyjka już osłabiona to jeszcze dwulatek w domu więc o leżeniu raczej nie ma mowy
U mnie szyjka skracała się w 32tyg leżałam w z tydzien w szpitalu, podali mi sterydy na płucka do tego mialam malutkie rozwarcie, nie zaproponowano mi w sumie nic, a do końca ciazy funkcjonowalam normalnie i wiecie co poród wywołany w 41 tyg i to ciężko było go nawet wywołać :) Moj lekarz mowil wtedy, że często jest tak że jak kobietom wcześniej się skraca szyjka to potem przenoszą ciążę 🤷‍♀️ wiem różnie to bywa i nie ma co porównywać ale tak chcialam opowiedzieć moja historie o szyjce 😁
 
Twój lekarz mówił cos o zakladniu w tej ciąży?
W pierwszej ciąży wogóle nie było rozmowy na ten temat. Teraz prowadzę ciàże u innego ginekologa i sam z siebie po wywiadzie powiedział że jeśli zacznie coś się dziać z szyjką to założymy szew. Myślę że wtedy będę spokojniejsza, choć oszczędzam się od poczàtku żeby za wcześnie nie zaczęła się skracać
 
reklama
Do góry