reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2021

Między mną a moim facetem jest całe 7 lat różnicy, ale nie zamieniłabym go na żadnego innego. I tak jak przy synku się cieszył, tak cieszy się na drugie i nie ukrywa, że liczy na córkę. Ale uznał, że jak będzie syn to spoko, do trzech razy sztuka 😂. No i jak syn się urodził to mimo wieku naprawdę mogłam na nim polegać.

Co do siusiania to jeśli nie piję wieczorem to wstaję TYLKO dwa razy, a jak piję to i ze cztery 😂. Kładę się z myślą, że będę musiała wstawać i to jest takie nie pocieszające.

Ja łóżeczko po synu oddałam kuzynce i się zastanawiam jakie kupić teraz. Macie jakieś fajne sprawdzone? Z tego poprzedniego byłam średnio zadowolona. Dałam chyba z 800 zł, a było dość słabe. Miał je dwa lata, na drugie urodziny dostał duże łóżko już z materacem na lata. Śmiesznie taki mały w nim na początku wyglądał 😅.
 
reklama
Pisałyście tu o spaghetti. Ja wczoraj je robiłam na dzisiaj. I jak czułam woń smażonego mięsa mielonego z indyka, to już wiedziałam, że ja nie będę tego jadła. :D w ogóle sosy pomidorowe i pomidory jakoś mo nie podchodzą, a przed ciążą pomidory mogłam jeść non stop :o
 
Jeny ja wczoraj się cieszyłam, że rano bez wymiotów i jakoś mało mdłości ale za to żołądek dokuczał. Dzisiaj już nie boli ale musiało być poranne przywitanie z muszlą i cały czas mdłości, walczę o utrzymanie śniadania🤢
Ja mam tak, że chyba czasem wolałabym zwymiotować bo potem się lepiej czuje a tak to mnie smęci na żołądku i meczy strasznie.
 
a jakie mialas dolegliwosci? 😁 Bo ja na pewno nie pięknieje 😂 jestem szara bura 😁 koleżanki mówią, ze na pierwszych prenatalnych zawsze lekarz im mówił, ze jest chłopak i widać siusiaka wiec jak nie powiedział to będzie dziewczynka 😁 dla mnie to pierwsze dziecko najwazniejsze żeby było zdrowe❤ ale dziwi mnie fakt, ze mi akurat płci nic powiedział chociażby w ileś % bo mówił każdej koleżance na pierwszych prenatalnych 😁 to nic mam nadzieje, ze na zwykłym usg za 3 tyg sie dowiemy 🥰
O matko, jakich ja nie miałam 🙈🙈🙈 od początku mdłości, zwłaszcza od 5 do 8tc, zawroty głowy, bóle podbrzusza, zero apetytu na początku, później odrzut od słodkiego na chwilę, a teraz wręcz jem głównie słodycze 🙈🙈😳 do tego mam okropną cerę, cienie pod oczami, wypryski...😭😭😭i tak staro wyglądam, a z synem wyglądałam pięknie i naprawdę kwitłam, więc wiem, że to córka 😊😊😍 też się dziwię, że Ci nie powiedział chociaż jakie są jego przypuszczenia, bo przecież jąderka pojawiają się do 9tc i powinny być widoczne na usg w 12-13tc...no chyba, że dziecko ułożone jest tak, że nie nie widać i nie chce współpracować 🙈🙈😂 mój syn był od początku bardzo bezwstydny i za każdym razem na prenatalnych witał Panią doktor swoim "interesem", także nie było wątpliwości, że to chłopiec 🙈🙈🙈🙈😂😂😂
 
Hej, co do, siusiania to ja takich problemów nie mam siku przed spaniem i dopiero jak wstanę :) co do wyprawki to ja będę miała sporo rzeczy po siostrach które urodziły w styczniu i lutym i koleżance co urodziła w czerwcu bo po moich córkach też porozdawalam. Jeszcze teściową koleżanki z pracy zasypują już różnymi ciuszkami kolyskami itd śmieje się ale stanowczo za szybko ja dopiero po połowie ciąży zacznę myśleć i powoli kompletować wyprawkę ale tak bardzo bardzo spokojnie nie ma co się spieszyć. Narazie nie myślę o wózkach wyprawce itd tylko czy dziecko się zdrowo rozwija.
 
Cześć dziewczyny. U mnie przeziębienie pomalu odpuszcza 😊 uff
Wczoraj przyszła moja poduszka do spania typu C i nie wiem jakim cudem w pierwszej ciazy jej nie kupilam 😝 mega sie z nia spalo mimo ze brzuszka jeszcze nie ma

Co do sikania to ja chodze czesto. Zdarza sie tak ze zrobie siku a za 5min musze znowu isc mimo ze tylko pare kropelek poleci 😝
 
Pisałyście tu o spaghetti. Ja wczoraj je robiłam na dzisiaj. I jak czułam woń smażonego mięsa mielonego z indyka, to już wiedziałam, że ja nie będę tego jadła. :D w ogóle sosy pomidorowe i pomidory jakoś mo nie podchodzą, a przed ciążą pomidory mogłam jeść non stop :o
Ja nawet kuchennych rewolucji w tym sezonie nie oglądam bo mnie odpycha jak widzę jedzenie w tv 😂
 
reklama
Dzień dobry,
Piękny dziś dzień mamy 😊
Cukry mam w normie, więc jest super 😁


Bzdura. Znajdź mi łupinę z isofix 😂 ADAC jest bardzo istotny a Test Plus przechodzą tylko foteliki RWF, do tego jest to test nieobowiązkowy. Chcesz, to woź noworodka w takim, którego nie możesz wyciągnąć z samochodu. Chyba zapomniałaś jak bardzo delikatne są takie dzieci? Fotelik 0-18 np Klippan nie są polecane dla najmniejszych dzieci. No i ten nie kosztuje poniżej 1000 zł 😂


@Majjka. Axkid Minikid świetny, drugi fotelik.

@amely88 nam się nie sprawdził. Córeczka wybudzała się jak jej w nocy chciałam skontrolawac temperaturę. Ale był moim pierwszym wyborem 😊

@Dzidziu wal jak w dym 😄

@PałkaZapałka swietny pomysł z tą jazda próbną. Będzie mniej stresu. A i ten plan z odkładaniem też. Na same szczepienia do roku wydaliśmy już prawie 2000 zł. Do tego wizyty pediatry. Od marca do lipca tylko domowe w razie potrzeby. A taki lekarz nie życzy sobie 100 zł.

@alpine mam ten sam dylemat z samochodem. Niby auto mam duże, ale nie jestem pewna czy wejdą 3 foteliki w drugim rzędzie siedzen. Starszaka nie przeniosę ani do przodu ani do 3 rzędu siedzen, bo uważam, że jest to niebezpieczne. Tym bardziej z tylu- przecież to strefa zgniotu! Jak już się trochę lepiej będę czuła podjadę do sklepu, poprzymierzam. Spać przez to nie mogę.

Zmykam walczyć że śniadaniem.

Klippan kiss II jak dobrze pamiętam nazwę jako jeden z niewielu, może być uzywany od narodzin, bo ma fotelik łupine w sobie. Kuzynka go kupiła dla starszego dziecka, urodziła drugie i jej facet zamiast wziąć maxi cosi, to wziął ten i powiem Wam, że to dziecko naprawdę super leżało w tym foteliku. Ja nie chce kupować klippana kiss II ale podoba mi się ta łupina i zastanawiam się czy klippan dinofix jest taki sam.

Ja tez bym nie chciała wyciągać takiego noworodka z auta, ale u mnie to inna pogoda, więc tez patrzę pod innym kątem na to.


Tez mnie samochód stresuje. Mój to normalny hatchback i idealny dla 2 dzieci. Trójki już bezpiecznie nie wsadzę. Trzech rzędów siedzeń tez nie chce bo dziecka do ostatniego rzędu nie dam. Tu często karambole są i nie, nie, nie. Duży terenowiec by dał radę i możemy zamienić auta z mężem ale ja jestem sierota w parkowaniu 😁 a im większy samochód tym gorzej. Chcialabym mały ale żeby pomieścił wszystko 😂

Mój mąż zamarzył sobie żeby w przyszłym roku zmienić auto, na takie co ma osobne fotele, w drugim rzedzie są tylko dwa i reszta z tyłu. Wybiłam mu go chyba z głowy, bo powiedziałam, że nie będzie żadne dziecko jeździło w bagażniku kosztem "lepszego" auta.
 
Do góry