reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2021

U mnie od początku o tydzień większy maluch. To samo było w pierwszej ciąży. Uważam, że owulację mam szybciej niż przyjmują to standardy naukowe, stąd rozbieżności.... Tydzień w jedną lub w drugą stronę uważam za ok, oczywiście jeżeli utrzymuje się to od początku ciąży i nie pogłębia w którąś ze stron... Ale lekarzem nie jestem....
U mnie od początku o tydzień większy maluch. To samo było w pierwszej ciąży. Uważam, że owulację mam szybciej niż przyjmują to standardy naukowe, stąd rozbieżności.... Tydzień w jedną lub w drugą stronę uważam za ok, oczywiście jeżeli utrzymuje się to od początku ciąży i nie pogłębia w którąś ze stron... Ale lekarzem nie jestem....
U mnie w pierwszej ciąży młody był zawsze większy dlatego teraz kiedy za każdym razem słyszę że jest mniejsza niż powinna to zaczynam się martwić. Lekarz powiedział że narazie nie ma powodów do zmartwień no ale oczywiście ja już się martwię
 
reklama
U mnie to samo. Facet od USG nastraszył że może być hipotrofia a gin powiedziała że różnice do 2 tyg są zupełnie normalne.
No to trochę mnie uspokoiłaś bo ja też już zaczęłam się martwić że jest coś nie tak. Tym bardziej że w pierwszej ciąży młody był zawsze większy niż powinien
 
A doktorek mówi ze to niedobrze ze jest mniejsza? Ja mam problem w druga stronę bo moja dziszia jest większa o tydzień 🤷‍♂️ Wydaje mi się , ze jest to normalne, chyba od 20 tyg już wchodzą genetyczne uwarunkowania i każde dziecko może rosnąć różnie. A może poprostu miałaś później owulacje , zagnieżdżenie zarodka i dlatego jest takie odstępstwo od OM. 🙂
Doktorek mówi że narazie nie ma się czym martwić no chyba że różnica będzie się pogłębiać to wtedy może być hipotrofia no i ja już oczywiście się martwię. Następna wizyta dopiero 4 stycznia i do tej pory będę pewnie przemyślać. W pierwszej ciąży synek był zawsze większy i wszystko było oki
 
Mi kazała gin leżeć tylko na lewym boku i brać żelazo bo zwiększa przepływy i powiedziała że się wszystko wyrówna.
Dzięki za radę. Ja dopiero dziś kupiłam żelazo za radą mojej położonej bo twierdzi że blada jestem no i w sumie hemoglobina też mi spadła do 12. Może rzeczywiście to może być przyczyną. Dzięki za podpowiedź 😘
 
W pierwszej ciąży też wszystkim się martwiłam. Teraz nie mam na to czasu, praca, dom... Na początku tej ciąży myślałam sobie, że 9 miesięcy to tak długo, teraz myślę, że 9 miesięcy to tak krótko... Omg... 😅
Ja właśnie w pierwszej ciąży się niczym nie martwiłam a teraz przybyło mi lat i się martwię. W pierwszej ciąży miałam dużo czasu i też wolniej leciał a teraz dopiero od niedawna jestem na zwolnieniu czasu brak bo i straszak czasem daje popalić a wszystkim się martwię 😂 więc chyba nie ma na to reguły
 
reklama
@Ilona1806 w pierwszej ciąży młoda miała główkę i kość udową 2 tyg do przodu , brzuch mniejszy i dlatego cały czas wymiarami była większa, a teraz dzidziol o 2-3 dni mniejszy niż z OM i też się tym czasem martwię czemu nie nadrabia, ale lekarze mi cały czas mówią, że wszystko jest super i nie ma o co się martwić :)
 
Do góry