reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2021

reklama
Dzień doberek weekendowo :)
Jakie plany na dzisiaj? Lenistwo czy jakieś prace??
Ja dzisiaj czekam na dostawę warzyw i kapuchy i zacznę gotować bigos i pierogi już na święta.
W nocy o 3 się obudziłam i już tylko się kręciłam z boku na bok :( coś tam może przysnełam na chwilę ale zaraz znowu , a jak złapał sen to co budzik zadzwonił 😂
U nas standardowo- sprzątanko, ogarnianie tego, na co w tygodniu brak czasu ;)
Miałam twardnienia brzucha od 20 t.c. i wiecie, że same przeszły i praktycznie ich nie ma?
@Wolfgirl a jak wcześniejsze usg? Może źle wyliczyli datę porodu?
 
Wow, super 🥰
A jaka przezierność na prenatalnych?
Od 3,06 do 4,3.. lekarz w sumie wtedy zostawił mnie bez żadnego skierowania itp tylko dał ulotkę na Sanco i nifty. Zrobiłam Sanco wyszło ok następnie dostałam skierowanie do Poznania do poradni od mojej prowadzącej tam Pani mówiła żeby narazie amino nie robić ( i tak bym chciała urodzić) no i patrząc na zdj z pomiaru przeziernosc powiedziała ze według niej to owodnia. Ja miałam taka schize ze może Sanco się pomylił ze zrobiłam jeszcze nifty pro z ubezpieczeniem itp.. teraz jak poszłam na połówkowe do całkiem innej Pani doktor od razu patrząc na pomiar przezniernosci powiedziała mi ze to nie jest przeznierosc według niej zmierzona nawet nie zdążyłam wspomnieć wtedy o tym ze Pani z Poznania powiedziała to samo. Ogólnie mam jeszcze w poniedziałek na NFZ w Poznaniu na skierowanie połówkowe w związku z tym, ze wyszło mi na tych pierwszych ryzyko jeden lekarz dał mi skierowanie wiec skorzystam. Wole sprawdzić dwa razy i być spokojniejsza mam nadzieje, ze tam tez nic nie wynajdą i będzie wszystko tak jak wczoraj wyglądało dobrze. 🙏🏻🙏🏻
 
Tak naprawdę po tych moich pierwszych badaniach prenatalnych to miałam i chyba nadal mam miesiące wyjęte z życia codziennie tylko myśle czy testy nieinwazyjne się nie pomyliły, ze mogłam zrobić jednak amino itp. W sumie tylko nie wiem co by to zmieniło może i byłabym spokojniejsza sama nie wiem.. obiecywałam już mojemu ze po drugim teście tym nifty ze to mnie uspokoi może lekko mnie uspokoił to wtedy zaczęłam szukać innych jakiś chorób itp czytać co chwile widzę jak na fb wyświetlają się jakieś dzieci na pomagam.pl itp. Prawda jest taka ze pewnie do samego porodu będę przerażona tym wszystkim tym bardziej ze to moja pierwsza ciąża.
Teraz obiecałam sobie, ze jak juz w Poznaniu mi wyjdzie tez ok wszystko to się uspokoję (no wątpię) ale już nie ufam lekarza wole sprawdzać wszystko dwa razy..
także trzymajcie proszę za nas kciuki w poniedziałek, żeby badania wyszły jak wczorajsze :)
Tak jeszcze wracając do moich pierwszych prentalnych lekarz jak robił u mnie badanie mówił ciagle do siebie ale trudne jest u Pani to badanie itp było złe zobrazowanie kurczę bardzo żałuje ze nie poszłam sprawdzić tego u drugiego lekarza itp. Z tym ze miałam już mało czasu bo badanie miałam robione w 13+3 tc wiec ciężko dostać się gdzieś w dwa dni..
Mimo wszystko jeśli się pomylił ifaktycznie to była owodnia a nie przeziernosc z miła chęcią mu to wybaczę. Byle wszystko było dobrze ❤️
 
Kochane Czy Wam też się tak zdarza że w 21 tygodniu czujecie ruchy A na drugi dzień dzidzia jest mniej aktywna albo wcale nie czuć nie wiem dziś tak mam I się bardzo boje A jutro połówkowe...
Mi Polozna właśnie mówiła ze to normalne na początku ze czasami nawet przez tydzień można nie czuć ruchów chyba ze masz już takie mocne ale przy tych pierwszych może tak być :)
 
@Wolfgirl też myślę, że tydzień to nie jest duża różnica. Może jakos tak się dzieciątko ułożyło.

@Ewciak1007 gdzie masz badania na NFZ w Poznaniu? :)
@Wolfgirl też myślę, że tydzień to nie jest duża różnica. Może jakos tak się dzieciątko ułożyło.

@Ewciak1007 gdzie masz badania na NFZ w Poznaniu? :)

Na Polnej w poradni. Ale czytałam o nich opinie i nie maja jakiś mega dobrych dlatego tez poszła wczoraj na własna rękę prywatnie.
 
reklama
Ten sam lekarz. Od początku było 2 dni różnicy. Teraz jest 9. Poszłam na pewniaka a wyszłam telepiac się . 22tc. Waga 420. Ale wymiary na 21 tydz
Moja w 21+3 ważyła dokładnie tyle samo.
Postaraj się spać na lewym boku i nie stresuj się aż tak. Teraz dzieciaki różnie różna i może się okazać za 2 tygodnie, że nadrobiła albo jest do przodu :)
 
Do góry