reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2021

No właśnie, trochę się zdziwiłam, że aż tak dbacie o siebie że w rękawiczkach robicie. Ja je tylko zakładam jak coś chemią szoruje. Kotu sprzątam, mięso przyrządzam, jajka myję przed przyrządzaniem, owoce też. Po każdej czynności po prostu myję ręce. Po mięsie przelewam deskę wrzątkiem. To wszystko. Liczę na to, że to mój zdrowy rozsądek, ale może to już igranie z ogniem? 😉
nie, wydaje mi się ze jak myjesz to jest ok inwystarczajaca. Ja tez mam uczulenie na surowe jajka i mięso. Tzn. Jeśli mam jakaś rankę na rękach to pojawiają mi się bomble 😱 czasem mocne a wiadomo teraz to żadnej tabletki nie wezmę. Dodatkowo jak po rozbiciu jajka się zapomnę i dotknę oka to momentalnie swędzenie oka i spuchnięte. Może to tez dlatego tak pilnuje tego.
 
reklama
Ciasto marchewkowe !! mniammmm... poluję na jakiś dobry przepis na ciasto marchewkowe... podłączam się do prośby... jak macie jakiś sprawdzony to chętnie wypróbuję :D
U mnie w rodzinie hitem i ulubionym ciastem wszystkich jest od lat z jednego przepisu:
4jajka
400g brązowego cukru
300 ml oleju
400g marchewki (startej na drobnych oczkach)
100g orzechów
150g ananasa z puszki
100g wiórków kokosowych
400g mąki
Łyżeczka cynamonu
Łyżeczka sody
Łyżeczka proszku do pieczenia
Szczypta soli
Ubijasz jajka z cukrem, dodajesz olej i marchew, pokrojony drobno ananas, wiórki,mąkę proszki i bakalie i miksujesz na wolnych obrotach. Potem do piekarnika na godzinkę w 160 stopni.
I w tym przepisie hitem jest polewą, ona robi robotę:
Serek mascarpone 250g utrzeć z 50g masła i 400g cukru pudru (choć mniej też będzie ok)
Naprawdę POLECAM 😊
 
Eeee tam ja tuńczyka w puszce wcinam normalnie 😊 wiadomo, nie 5 puszek naraz ale tak to myślę,że jest ok. Niby może zawierać rtęć itd. Ale podejrzewam,że te puszkowe są pod tym kątem dokładnie przebadane, gorzej pewnie byłoby taką prosto od rybaka. Co do śledzi to w dzieciństwie często mama kupowała takie zwykłe solone i pochłaniałam je jak nie wiem 🤮 a teraz jakikolwiek śledź nie przeszedłby mi przez gardło 😁 nie wiem czy w Waszych rejonach robi się zupę śledziowa - to jest coś takiego jak śledź w śmietanie tylko w formie zimnej zupy, która ja się z ziemniakami w mundurkach. Zupę uwielbiam, zwłaszcza teraz mogłabym jeść codziennie, ale śledzia nie ruszę 🙄
Ja nie lubie ryb,jak ktos mnie zmusi to zjem ale to nie to,za to bardzo lubilam jak babcia robila sledzie w smietanie i ziemniaki w mundurkach,to jadlam te ziemniaki ze smietana,bez sledzi:)
 
U mnie w rodzinie hitem i ulubionym ciastem wszystkich jest od lat z jednego przepisu:
4jajka
400g brązowego cukru
300 ml oleju
400g marchewki (startej na drobnych oczkach)
100g orzechów
150g ananasa z puszki
100g wiórków kokosowych
400g mąki
Łyżeczka cynamonu
Łyżeczka sody
Łyżeczka proszku do pieczenia
Szczypta soli
Ubijasz jajka z cukrem, dodajesz olej i marchew, pokrojony drobno ananas, wiórki,mąkę proszki i bakalie i miksujesz na wolnych obrotach. Potem do piekarnika na godzinkę w 160 stopni.
I w tym przepisie hitem jest polewą, ona robi robotę:
Serek mascarpone 250g utrzeć z 50g masła i 400g cukru pudru (choć mniej też będzie ok)
Naprawdę POLECAM 😊

łooooł brzmi przesmacznie ! ;)
 
U mnie w rodzinie hitem i ulubionym ciastem wszystkich jest od lat z jednego przepisu:
4jajka
400g brązowego cukru
300 ml oleju
400g marchewki (startej na drobnych oczkach)
100g orzechów
150g ananasa z puszki
100g wiórków kokosowych
400g mąki
Łyżeczka cynamonu
Łyżeczka sody
Łyżeczka proszku do pieczenia
Szczypta soli
Ubijasz jajka z cukrem, dodajesz olej i marchew, pokrojony drobno ananas, wiórki,mąkę proszki i bakalie i miksujesz na wolnych obrotach. Potem do piekarnika na godzinkę w 160 stopni.
I w tym przepisie hitem jest polewą, ona robi robotę:
Serek mascarpone 250g utrzeć z 50g masła i 400g cukru pudru (choć mniej też będzie ok)
Naprawdę POLECAM 😊
Mniamo
 
@Patii_666 napisałaś marchewkowiec, a ja poczułam orzechy laskowe w czekoladzie 🤦‍♀️ myślicie, że w sklepach są jeszcze takie z milki?

@Marynia88 spokojnie może maluch zjeść takie ciasto :) Ja jedynie z orzechami uważałam.

@edey ja mam tak z jajecznicą - odrzuca mnie na samą myśl

@Loli05 ja ze śledzi w śmietanie najbardziej lubię tą śmietanę 😂
 
Kurcze dobrze,że byłam dziś umyć pomnik babci i dziadkowi, bo nie wiem czy widzialyscie od jutra do 2.11 zamykają cmentarze 🙄 pierwsze Wszystkich Świętych mojej babuni kochanej, chyba by się zapłakała, bo za życia zawsze na zapas się martwila czy na pewno ktoś ją będzie odwiedzał we Wszystkich Świętych, czy będzie mieć ładne kwiatki itd.
Często tam jestem, choć uważam,że pamięć taka w sercu jest najważniejsza ale jakoś się wkurzyłam aż mi się płakać chce (chociaż w tej ciąży to płacze czasem nawet oglądając reklamy w tv) 🙄
 
reklama
Do góry