reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2021

reklama
Zona kuzyna ma 2 dzieci i przed każdym staraniem szukała pracy a kiedy tylko znalazła to już w pierwszym cyklu ciąża. Jak wybrała wszystkie świadczenia to nie wracała do pracy tylko się zwalniała. Zależy wiec na kogo trafisz.
to miała farta, że tak szybko jej się udawało zajść w ciążę...ja uważam, że to bardzo nie fair wobec pracodawcy...nie potrafiłabym iść do pracy z myślą, że zaraz zajdę w ciążę i pójdę w długą...poza tym w Pl jest tak teraz, że dostajesz najpierw umowę na okres próbny i jest to w 99% przypadków zlecenie na 2-3 msc i nie wiadomo, czy Ci ją przedłużą, a do tego musisz mieć 3 msc opłacane składki chorobowe, bo inaczej nie masz płatnego L4, a przy zleceniu nawet macierzyńskiego, bo składki są dobrowolne i myślę, że pracodawca mógłby się zainteresować tym, że chce się mieć opłacane dobrowolne składki, ja dodatek jak umowa kończy Ci się przed 12tc to mogą jej nie przedłużyć, więc jeśli żona kuzyna jest w Pl to miała sporo szczęścia, że jej się tak udało...ale nadal uważam, że to nie fair...
 
Moim zdaniem jeżeli lekarzowi nie udało się zrobić badanie kompleksowo to powinien zaproponować powtórkę. Najlepiej powiedzieć nie widać to nie trudno [emoji1751][emoji1751] ja bym tego tak nie zostawiła , to nie jest tanie badanie [emoji1745] jak zachodzisz do sklepu i płacisz za całą bułkę to dostajesz całą a nie kawałek [emoji1751] to samo się tyczy badania a kość nosowa jest jedynym z najważniejszych parametrów USG prenatalnego.
Zgadzam się, to bardzo dziwne podejście.
U mnie jak na początku Dzidzia była źle ułożona i nie mógł zmierzyć najważniejszych parametrów to kazał mi odczekać jakiś czas i weszłam ponownie po kolejnej pacjentce i już Dzidzia była prawidłowo ułożona i mógł wszystko zmierzyć.
I tak właśnie słyszałam już nie raz od siostry czy koleżanek, że często się zdarza, że dziecko jest źle ułożone i wtedy albo przepuszczają inne pacjentki i czekają, albo inny termin ale już normalnie nieodpłatnie.
🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️
 
Też tak próbowałam przez kilka dni i cukier na czczo miałam jeszcze wyższy niż bez jedzenia 2 kolacji [emoji1751][emoji1751] także się poddaje 28.10 mam wizytę u diabetolog i jestem ciekawa co wymyślili bo na czczo powyżej normy a po śniadaniu w normie [emoji1745] Nie wiem może muszę z 20 jednostek tej insuliny brać? Bo już 13 i nadal bez rewelacji [emoji1751]
Moze diabetolog cos doradzi, kazdy jest inny, poza tym przeciez przy stresach tez wszystko wariuje. Pewnie dla nikogo z tymi cukrzycami nie ma jednej recepty i jedynie metoda prob i bledow mozna uregulowac.
 
To prawda. Brak jest kultury zatrudnienia [emoji17]Pewnie odezwą się na koniec miesiąca [emoji57] Generalnie to bardzo przykre, bo zarówno mój menago jak i lider wystąpili o przedłużenie tej umowy, ale decyzja w rękach zarządu. Teraz każdego miesiąca zwalniają po kilkadziesiąt osób, na początku roku zlikwidowali dwa całe działy. Jest lipnie... Najśmieszniejsze było to jak zażenowani zapewniali mnie, że po porodzie zawsze przyjmą mnie z otwartymi ramionami. Super, i znowu będę przerabiała trzy terminówki żeby łaskawie dostać to, na co zapracowałam sobie już teraz.
Cholernie nie sprawiedliwe to jest.... U mnie w firmie szef "lubi" zatrudniać młode dziewczyny i niby twierdzi , że mamy do czego wracać po macierzyńskim , ale jak redukował etaty w swojej drugiej firmie to bez mrugnięcia okiem zwolnił dziewczynę która pracowała prawie 7 lat i wróciła nie dawno z macierzyńskiego [emoji1751][emoji17] także ja bez mrugnięcia okiem poszłam na L4 nie będę się na siłę wykazywać jak nie mam pewności że nie zobaczę "papa" po powrocie.
 
Ja pitolę, naprawdę kolejny raz utwierdzam się w przekonaniu, że nie warto chodzić na NFZ. Cała wizyta trwała 10 min 🤦 USG krócej. Ok sprawdził wszystko, wszystko ok, ale bez przesady. On tam na zywkle wizyty przyjmuje co 15 min. Chyba nawet płatne też. Grrr

No nic. Teraz dobre wiadomości. Dzidziol zdrowy, kość nosowa jest, przezierność 1,7, serce biło 157, ręce i nogi na swoim miejscu (w takim tempie to moglam zapomnieć o liczeniu palców 😂). Ma ok 6 cm. Serce, żołądek, jelita i mózg ok. Płci w tym momencie nie określi. I tyle wiem. Wyniki na @ do 2,5 tyg. A dzidzia podczas badania pomachała mi i biła sobie brawo 😍
Zona kuzyna ma 2 dzieci i przed każdym staraniem szukała pracy a kiedy tylko znalazła to już w pierwszym cyklu ciąża. Jak wybrała wszystkie świadczenia to nie wracała do pracy tylko się zwalniała. Zależy wiec na kogo trafisz.
Jaka piękna fotka, pięknego maleństwa!!! 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰
 
W mojej firmie jest taki przemiał pracowników, że szok. Za każde najmniejsze przewinienie (nawet nieświadome, bo na szkoleniu naprawdę nie są w stanie wszystkiego nas nauczyć i przerobić każdego przypadku) albo chcą zaraz zwalniać, albo się pozbywają przenosząc do innego sklepu 🤦 Także każdy medal ma dwie strony, są pracodawcy którzy pracownika mają w głębokim poważaniu i jego los nie jest dla nich ważny 😄
Pracujesz w sklepie? Kochana, co się przejmujesz, rzuć to w pizdziec. W sklepach zawsze będzie praca, też kiedyś pracowałam w ogromnym supermarkecie za najniższą i przejmowałam się wszystkim. Nie warto...to zapewne nie jest twoja praca marzeń i docelową do emerytury. Nie ten sklep to inny gdybyś musiała zacząć po powrocie na rynek pracy od nowa.
 
Ja jem 6 posilkow- sniadanie, 2 sniadanie, obiad, podwieczorek, kolacje i 2 kolacje. Ale ja mam dobra sytuacje- jestem na L4 i nie mam dzieci😉 wiec wszystko mam podporzadkowane lacznie z wyjsciami z domu pod posilki i pomiary oraz leki ( zyje jak w wojsku😉) np sprzatam albo na spacer lub do sklepu wychodze w tej godzinie miedzy posilkiem a pomiarem. Ale jakbym tego nie robila to bym juz na 100% byla na dziennej insulinie. Teraz tylko nocna.
Ja mam 7 posiłków: śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja, druga kolacja, przekąska przed snem. U mnie tak samo życie podporządkowane pod posiłki. Wszystkie wyjścia z domu, spacery. Do tej pory cukry miałam dobre. Aż do ostatnich dwóch dni, gdzie mam podwyższone na czczo 😡
 
reklama
Czyli mówicie, że to musi być ktoś kto prenatalne wykonuje? Nie może być zwykły gin?
Nie, musi mieć specjalny certyfikat międzynarodowy na wykonywanie takich badań.
Lista lekarzy z uprawnieniami tutaj:
 
Do góry