reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2021

reklama
To powiem wam, że ja trafiłam do cudownego miejsca. Na rozmowie wstępnej zaznaczyłam, że zamierzam starać się o dziecko, ale na razie się wstrzymamy i poczekamy, bo przychodziłam za 2 dziewczyny, które miały za kilka miesięcy rodzić. I jak jedna urodziła to stwierdzimy, że zaczniemy się starać, bo z moimi problemami i wiekiem to potrwa kupę czasu. No i potrwało miesiąc. Wyrzuty sumienia w stosunku do dziewczyn i szefowej miałam i mam ogromne, bo tego się nie spodziewałam i nie chciałam ich stawiać w takiej sytuacji, ale wszyscy okazali mi tyle wsparcia i mam się nie martwić, bo miejsce dla mnie zawsze będzie, że jestem w szoku, że faktycznie taki pracodawca istnieje (poprzedni zwolnił mnie 3 tyg po powrocie z macierzyńskiego). Dlatego jak mi warunki pozwolą, to chcę pracować do końca lutego, by pomóc jak najdłużej dziewczynom.
 
Związki wystosowały pismo do pracodawcy. Ze strony pracodawcy narazie cisza. Fundacje analizują sprawę i wrócą z decyzją czy podejmą się interwencji czy nie.
I długo musisz czekać? Ile już czasu minęło? Pamietam, ze kiedys wspominałaś o tej sytuacji, że nie dostałaś normalnej umowy, minął już kawalek czasu, nie?

Powiem Wam, że coraz mniej szanują pracowników 😐
 
Dokładnie ;) tak jak pisałam to jest w przypadku umowy zlecenia z dobrowolnym chorobowym lub własnej działalności z której można opłacać składkę chorobową. Przy umowie o pracę jest 30 dni wyczekiwania.
Miałam tylko UoP.
Musze to sprawdzić i też ide na L4 muszę z kadrami pogadać
Dobrze że tu rózne tematy się przewijają.

Ten okres 30 dni ,że musi być ciągłość od ostatniego zatrudnienia - własnie tak rozumiem , ze jesli nie ma ciągłości to przy nowym zatrudnieniu musze przepracować 90 dni - i tak mi nawet babka w ZUS powiedziała na pocżatku roku.
 
Nie nadążam za Wami - piszecie jak szalone - albo jest nas tak dużo - jakiś wyż wakacyjny ? :)
Jeszcze dzien piszę ale popo przechodzę na telefon i tylko podczytuje, a rano znowu kilkadziesiat stron do nadrobienia :)

@kamiśka - wiadomo co z zamknięciem watku na prywatny?



jesli potrafi, mimo braku certyfikatu to ok. Ale nie każdy ma dobry sprzęt.
np. w poniedziałek miałam prenatalne i przezierności sprawdzona itd, we wtorek wizyta na nfz - pani doktor nie widzi przeziernosci - za wczesnie ... takze sprzęt i doświadczenie ma znaczenie.

CUKRZYCOWE dziewczyny - jak ogarniacie np. 7 posiłków?
Dostałam 23 WW - nie jestem w stanie zjesc tyle posiłków. A to się pewnie przełozy na ketony w moczu
np wstałam dziś o 9:30, wziełam leki na NT, odwiozłam Starszaka do szkoły, jak zjadłam była 11:15 - zeby zjesc tyle posiłków co 2,5 godziny powinnam jesc jeszcze po północy. a wtedy już spię :(
Albo jak z chlebem - sniadanie 2 kromki chleba, pozniej mam też 2 kromki chleba, i na kolacje kromki chleba - ja od lat nie jem tyle chleba - zwykle tylko na sniadanie.
Wczoraj cukry ok, Dziś na czczo i po sniadaniu tez ok .

Co do wydatków, poszukuję juz wózka uzywanego - ceny w sklepach mnie powalają :( Łóżeczko pewnie tez uzywkę kupie jedynie materac nowy dokupię.
Zastanawiam się czy wziąc 140x70 z mozliwoscią przerobienia na łózko, czy standard 120x60. Nowy lokator będzie rezydował u Nas.
Ja jem 6 posilkow- sniadanie, 2 sniadanie, obiad, podwieczorek, kolacje i 2 kolacje. Ale ja mam dobra sytuacje- jestem na L4 i nie mam dzieci😉 wiec wszystko mam podporzadkowane lacznie z wyjsciami z domu pod posilki i pomiary oraz leki ( zyje jak w wojsku😉) np sprzatam albo na spacer lub do sklepu wychodze w tej godzinie miedzy posilkiem a pomiarem. Ale jakbym tego nie robila to bym juz na 100% byla na dziennej insulinie. Teraz tylko nocna.
 
Zmienię trochę temat... Czy jest możliwe, że czuję ruchy dziecka w 14 tygodniu? Dzisiaj miałam wrażenie, że coś mnie łaskocze w środku i później jak sprawdzałam detektorem tętno to mniej więcej właśnie w tym miejscu była dzidzia. Dzisiaj w ogóle jakaś szalona, cały czas mi uciekała 😅 No i jest już wyżej niż była poprzednio. Niby w drugiej i każdej następnej ciąży można szybciej wyczuć ruchy, ale czy aż tak? 🤔
Możliwe. Ja jestem w 16 tyg i czuje szkraba wybryki już. W kolejnej ciąży jesteś bardziej świadoma i łatwiej jest rozróżnić ruchy 😁
 
Zmienię trochę temat... Czy jest możliwe, że czuję ruchy dziecka w 14 tygodniu? Dzisiaj miałam wrażenie, że coś mnie łaskocze w środku i później jak sprawdzałam detektorem tętno to mniej więcej właśnie w tym miejscu była dzidzia. Dzisiaj w ogóle jakaś szalona, cały czas mi uciekała 😅 No i jest już wyżej niż była poprzednio. Niby w drugiej i każdej następnej ciąży można szybciej wyczuć ruchy, ale czy aż tak? 🤔
mozna, zwlaszcza jak masz łożysko na tylnej ścianie :)
 
Miałam tylko UoP.
Musze to sprawdzić i też ide na L4 muszę z kadrami pogadać
Dobrze że tu rózne tematy się przewijają.

Ten okres 30 dni ,że musi być ciągłość od ostatniego zatrudnienia - własnie tak rozumiem , ze jesli nie ma ciągłości to przy nowym zatrudnieniu musze przepracować 90 dni - i tak mi nawet babka w ZUS powiedziała na pocżatku roku.
To nie wiem skąd ta babka w Zusie się urwała [emoji14] napisałam Ci w jakich przypadkach jest 90 dni wyczekiwania [emoji6]
 
reklama
Ja jem 6 posilkow- sniadanie, 2 sniadanie, obiad, podwieczorek, kolacje i 2 kolacje. Ale ja mam dobra sytuacje- jestem na L4 i nie mam dzieci😉 wiec wszystko mam podporzadkowane lacznie z wyjsciami z domu pod posilki i pomiary oraz leki ( zyje jak w wojsku😉) np sprzatam albo na spacer lub do sklepu wychodze w tej godzinie miedzy posilkiem a pomiarem. Ale jakbym tego nie robila to bym juz na 100% byla na dziennej insulinie. Teraz tylko nocna.
U mnie zaczynam temat.
Nawet pies ma bonus bo chodzę na dwa spacery, dłuższe - kroki robię :)
 
Do góry