reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2021

@kamiśka - a jeśli wyniki wyjdą złe, to co wtedy zrobisz?

Z ubraniami ciążowymi, to polecam przejrzeć olx. Ja dorwałam darmowe spodnie ciążowe z h&m, spodnie ciążowe z h&m za 2 zł i dwie spódnice ciążowe plus bluzkę za łącznie 20 zł. Można perełki trafić za grosze.

Moja kuzynka długo nie mogła zajść w ciążę (ponad 3 lata) i już tak bardzo było jej ciężko, że się nawet na spotkaniach rodzinnych nie pojawiała, bo nie umiała na dzieci patrzeć. Jak zaszła w ciążę, to chyba cieszyłam się jej szczęściem bardziej niż gdy później sama zaszłam. Miała wiele komplikacji, ale teraz jest już na finiszu i liczę, że wszystko będzie dobrze. To są strasznie trudne dla mnie tematy, gdy ktoś bliski tak walczy o dziecko i nie może, a nam się ot tak sobie udaje.
 
reklama
Dziewczyny, po mojej wizycie w poniedziałek 16+3 nadal nie wiemy kto tam mieszka, w sumie nie jest to najwazniejsze bo najwazniejsze jest zdrowie, pewnie na następnej wizycie się dowiemy 😍 Ale głównie chodzi mi o to, ze nie wiemy bo ten dzidziuś wiecznie śpi i jest obrócony. Nie wiem na każdym usg na którym byłam te dziecko jest jakieś takie spokojne.. nie fika koziołków, smacznie śpi. Czy któraś z Was miała tez bądź teraz ma tez takie spokojne dziecko? Chciałam pójść do innego lekarza jeszcze się zbadać czy wszystko jest ok. Lekarz próbował poruszyć maleństwo żeby się obróciło, ale nic się nie zmieniło 😊 Dajcie znać 😀
 
Kaarca
jak ja Cię rozumiem !!
"Kiedy dziecko" ?
"To już najwyższy czas"
"No chyba jak już się przprowadzicie do nowego domu to nie będziecie się po nim tylko we dwójkę gonić"
I tak mogłabym wyliczać.... wr.... :mad::mad::mad:

Z brzuchem rozumiem Cię doskonale.. co prawda to moja pierwsza ciąża więc wielki brzuch jeszcze przede mną...ale sama mam też około 160 cm wzrostu i delikatnie mówiąc.. no nie należę sama z siebie do najszczuplejszych.. walczę z tym od zawsze...

A dotykanie brzucha ciążowego...hmm.. nie wiem.. ale chyba nie będę chciała, żeby ktoś poza mną i mężem go dotykał.. nie wiem... tak mi się wydaje. W końcu dziewczyny... to są nasze brzuchy..i jeśli źle się z tym będziemy czuły to powinno to być uszanowane uważam. Oczywiście jeśli ktoś ne ma z tym problemu to też w żadnym wypadku nie jest nic złego i to rozumiem..
Na pierwsza córkę długo czekaliśmy i pytania mnie dobijały bardzo, szczególnie że wszystkie dziewczyny zachodziły a my się bardzo staraliśmy... Potem zaczęły się pytania o rodzeństwo. Gdy już przepracowałam dwie zeszłoroczne straty, to mówiłam wprost że bardzo chcemy rodzeństwo ale już dwie ciąże straciliśmy. Mina niektórych wścibskich ludzi bezcenna. Mam nadzieję że dzięki temu następnym razem się zastanowią zanim kogoś spytają o potomstwo...
 
@kamiśka - a jeśli wyniki wyjdą złe, to co wtedy zrobisz?

Z ubraniami ciążowymi, to polecam przejrzeć olx. Ja dorwałam darmowe spodnie ciążowe z h&m, spodnie ciążowe z h&m za 2 zł i dwie spódnice ciążowe plus bluzkę za łącznie 20 zł. Można perełki trafić za grosze.

Moja kuzynka długo nie mogła zajść w ciążę (ponad 3 lata) i już tak bardzo było jej ciężko, że się nawet na spotkaniach rodzinnych nie pojawiała, bo nie umiała na dzieci patrzeć. Jak zaszła w ciążę, to chyba cieszyłam się jej szczęściem bardziej niż gdy później sama zaszłam. Miała wiele komplikacji, ale teraz jest już na finiszu i liczę, że wszystko będzie dobrze. To są strasznie trudne dla mnie tematy, gdy ktoś bliski tak walczy o dziecko i nie może, a nam się ot tak sobie udaje.
To zależy od tego jak złe tzn. jaka wada wyjdzie. Wtedy na pewno konsultacje z lekarzami i będziemy myśleć. Na razie nie zakładam najgorszego i staram się myśleć , że się wszystko poukłada , tylko zamiast 9 miesięcy radości ja będę miała tylko 4 ale za to skoncentrowane tylko i wyłącznie na tej małej istocce [emoji3590][emoji3590]
 
Dziewczyny, po mojej wizycie w poniedziałek 16+3 nadal nie wiemy kto tam mieszka, w sumie nie jest to najwazniejsze bo najwazniejsze jest zdrowie, pewnie na następnej wizycie się dowiemy [emoji7] Ale głównie chodzi mi o to, ze nie wiemy bo ten dzidziuś wiecznie śpi i jest obrócony. Nie wiem na każdym usg na którym byłam te dziecko jest jakieś takie spokojne.. nie fika koziołków, smacznie śpi. Czy któraś z Was miała tez bądź teraz ma tez takie spokojne dziecko? Chciałam pójść do innego lekarza jeszcze się zbadać czy wszystko jest ok. Lekarz próbował poruszyć maleństwo żeby się obróciło, ale nic się nie zmieniło [emoji4] Dajcie znać [emoji3]
Mój na prenatalnych też leniuszek ale akurat dobrze leżał [emoji6] mam nadzieję , że na amnio też trafimy na porę drzemki i chwila moment będzie po wszystkim.
 
Dziewczyny, po mojej wizycie w poniedziałek 16+3 nadal nie wiemy kto tam mieszka, w sumie nie jest to najwazniejsze bo najwazniejsze jest zdrowie, pewnie na następnej wizycie się dowiemy 😍 Ale głównie chodzi mi o to, ze nie wiemy bo ten dzidziuś wiecznie śpi i jest obrócony. Nie wiem na każdym usg na którym byłam te dziecko jest jakieś takie spokojne.. nie fika koziołków, smacznie śpi. Czy któraś z Was miała tez bądź teraz ma tez takie spokojne dziecko? Chciałam pójść do innego lekarza jeszcze się zbadać czy wszystko jest ok. Lekarz próbował poruszyć maleństwo żeby się obróciło, ale nic się nie zmieniło 😊 Dajcie znać 😀
Jak ja poszla. na 12 tygodniowe i pani mi pokazala to moje pierwsze pytanie to bylo czy dziecko zyje bo sie nie rusza,ona mowi ze sie rusza ale tak bardzo nie widac.pozniej troche potrzaslam brzuchem i sie obrocilo o 180 stopni ale tez nie bylo jakos szalu ze skakaniem machaniem raczkami,takie spokojne bardziej
 
Cześć przyszłe Mamusie! Ja dziś 12+6. Jutro pierwsze prenetalne! :) Oprócz zdrowia na maksa ciekawi nas kto tam sobie rośnie, myślicie ze jest szansa coś zobaczyć w 4D?
Ooo hey chyba sie nie widziałysmy jeszcze albo ja nie kojarze 🙈, nie mniej miło, że sie pojawiłas, zostań z nami 👍! Napisz jutro co u Dzidzi ❤! Szansa na płeć jest, ale zależy jak Dzidzia ❤ się ułoży.
 
reklama
Dziewczyny ja wczraj byłam na prenatalnych.. ogólnie szybko poszło mam wrażenie... jakieś 20 minut... wszystko z Maleństwem w porządku 💓 ma 62 mm (12tyg. +4 dni), strasznie się wierci 😁

To moja pierwsza ciąża i jestem w szoku, że takie tycie dzieciątko i już wygląda jak mały człowieczek..

na wynik z testów PAPPA i HCG oczywiście muszę poczekać.. podobno mam się po to zgłosić dopiero 5 listopada.. strasznie długo..
Gratulacje, super wiadomości, Dzidzia ❤ pięknie rośnie 😍👍! Powiem Ci że mega długo, ja na NFZ mailam w tydzień.
 
Do góry