reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2019

reklama
Cześć, tez byłam w wątku szyjkowym :) dziewczyny mam pytanie czy macie jakieś sprawdzone balsamy do ciała dla maluszkow? Moja Hania ma sucha skore, po porodzie bardzo dobrze poradził sobie balsam i emulsja do kąpieli z Oilatum ale teraz nie widzę takiego efektu jak wtedy..
Cześć! Fajnie że się odezwałaś. :) mojemu Bartoszowi dosłownie schodzi cała skóra teraz i używam emolium. Smarowalam wcześniej hipp i było ok. Potem kupiłam na próbę nivea to białe i jest słabe. Ale muszę nawilzac dwa razy dziennie. Lekarka zasugerowała że to może płyn do prania podraznic bo pod pampersem skóra super a najgorzej tam gdzie przylega body.
 
Cześć! Fajnie że się odezwałaś. :) mojemu Bartoszowi dosłownie schodzi cała skóra teraz i używam emolium. Smarowalam wcześniej hipp i było ok. Potem kupiłam na próbę nivea to białe i jest słabe. Ale muszę nawilzac dwa razy dziennie. Lekarka zasugerowała że to może płyn do prania podraznic bo pod pampersem skóra super a najgorzej tam gdzie przylega body.

Ja właśnie to białe nivea używałam w ciąży na sobie bo miałam bardzo sucha skore i na mnie pomagał.. no właśnie u nas jest dziwnie, bo tak gdzie jest body to ta skóra nie wyglada aż tak zle, jest sucha ale mniej, ale właśnie w okolicy papmersa, głównie po bokach skóra schodzi mocniej. Tez się zastanawiałam ogolnie czy to nie od płynu do płukania bo wcześniej używałam bobini i było okej a niedawno kupiłam jakieś nowe coccolino dla dzieci i właśnie od tego czasu to nawilżenie skory się pogorszyło..
 
Cześć, tez byłam w wątku szyjkowym :) dziewczyny mam pytanie czy macie jakieś sprawdzone balsamy do ciała dla maluszkow? Moja Hania ma sucha skore, po porodzie bardzo dobrze poradził sobie balsam i emulsja do kąpieli z Oilatum ale teraz nie widzę takiego efektu jak wtedy..
a może masło natłuszczające z dermedic? linum się chyba nazywa :)
 
Ja właśnie to białe nivea używałam w ciąży na sobie bo miałam bardzo sucha skore i na mnie pomagał.. no właśnie u nas jest dziwnie, bo tak gdzie jest body to ta skóra nie wyglada aż tak zle, jest sucha ale mniej, ale właśnie w okolicy papmersa, głównie po bokach skóra schodzi mocniej. Tez się zastanawiałam ogolnie czy to nie od płynu do płukania bo wcześniej używałam bobini i było okej a niedawno kupiłam jakieś nowe coccolino dla dzieci i właśnie od tego czasu to nawilżenie skory się pogorszyło..
Hej :) Mi położna w ogóle odradziła używania płynu do płukania, pierzemy w samej loveli do prania. Nie wiem czy to nie przestarzała porada, ale nic nam się ze skórą (jeszcze) nie dzieje. Po kąpieli tylko zwykła oliwka i jest ok.
 
A z Marcelego się pulpet zrobił po tym jak miesiąc rozkręcaliśmy laktację. Nawet nie chcę liczyć, ile razy je na dobę, bo pewnie wyjdzie tego kilkanaście. Tydzień temu ważył 6030g, ale grubiutki jest na buzi i nóżki ma jak parówki. Ja początkowo myślałam o drugim dziecku, ale teraz się zastanawiam, ponoc te skurcze spowodowały jakies mikroniedotlenienia małego w macicy i ma lekko obniżone napięcie mięśniowe, właśnie dziś zaczynamy rehabilitację. Do trzeciego miesiąca ładnie podnosił główkę na brzuszku, a nagle przestał, teraz więcej ćwiczymy i już jest ok, ale jednak wolę żeby zajął się nim fizjoterapeuta. Jak się go ciągnie za ręce na leżąco, to za cholerę główki nie podniesie. No, ale za to mocny w gębie jest, potrafi gadać godzinami i śmiać się na całego.
Jak Wam śpią szkraby? Marceli miewa dni, że w ogóle nie zaśnie, a nocą średnio od 22.30 do 5:00, tyle mamy snu, w tym dwa karmienia.
 
Najgorsze, że spędzimy weekend u teściowej i znowu się nasłucham jaki on malutki i chudziutki, biedaczek taki... Bo dzieci muszą wyglądać jak ludziki michelina, jak jej pozostałe wnuki :dry: Skoro jest hiperaktywny to chyba znaczy, że nie jest niedożywiony?
Weź się w ogóle nie przejmuj gadaniem otoczenia, kiedyś było zupełnie inne podejście do wychowania dzieci, inne standardy. Moja mama łapie sie za głowę, jak widzi, że jem wszystko i karmię piersią. I że nie biorę małego do odbicia. Ale już chyba ochłonęła :)
 
reklama
Ja właśnie to białe nivea używałam w ciąży na sobie bo miałam bardzo sucha skore i na mnie pomagał.. no właśnie u nas jest dziwnie, bo tak gdzie jest body to ta skóra nie wyglada aż tak zle, jest sucha ale mniej, ale właśnie w okolicy papmersa, głównie po bokach skóra schodzi mocniej. Tez się zastanawiałam ogolnie czy to nie od płynu do płukania bo wcześniej używałam bobini i było okej a niedawno kupiłam jakieś nowe coccolino dla dzieci i właśnie od tego czasu to nawilżenie skory się pogorszyło..
Ola, my używamy do mycia tylko żelu (włosy + ciało) z Lansinoh - Earth Friendly Baby i nic więcej, żadnych balsamów czy oliwek, a mały też miał suchą skórę w szpitalu, całego go oliwkowali tam, nawet włoski. Płynu do płukania nie trzeba takiemu maluszkowi, po samym płynie do prania jest wszystko mięciutkie. My używamy Loveli.
 
Do góry