reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kwietniowe mamy 2019

A powiedzcie mi kiedy najlepiej wykonać usg genetyczne?
Moja gin mówiła że od 11 do 13+6 trzeba zrobić usg prenatalne, ja będę miała 13+0. A jeśli chodzi o skierowanie na usg to trzeba ściśle warunki spełnić np. wiek. Są tez różne programy które refunduja takie badania można popytać się lekarza czy coś wie na ten temat. Ja robię prywatnie.
 
reklama
Dziewczyny ja leżę przeziębiona po 4 nocach nie przespanych z zatkanym nosem :( Ratuje się czosnkiem, cebulą, miodem i imbirem. Mam nadzieję, że szybko przejdzie. Normalnie leków nie brałam i zawsze wzbraniałam się a co dopiero teraz...
Później Was doczytam jak nabiorę siły!
 
Dzień dobry:)
U mnie brak jakichkolwiek objawów przez co mega się stresuje, że coś jest nie tak :(
Na szczęście wizyta już w poniedziałek i mam nadzieję że się uspokoje;)
U mnie wiedzą w pracy, sąsiedzi i moje siostry reszta się dowie po wizycie jak będzie ok i o ile mój się jutro nie wygada na 40stce jego brata, ale będę mówić żeby nic nie mówił
No i mój mały za mały żeby mu tłumaczyć że będzie dzidziuś może pod koniec ciąży zakuma ;)
 
Dziewczyny ja leżę przeziębiona po 4 nocach nie przespanych z zatkanym nosem :( Ratuje się czosnkiem, cebulą, miodem i imbirem. Mam nadzieję, że szybko przejdzie. Normalnie leków nie brałam i zawsze wzbraniałam się a co dopiero teraz...
Później Was doczytam jak nabiorę siły!
Ja jakieś 2 tyg temu obudziłam sie z bólem gardła. No i standardowo: mleko, miód (ehh nienawidzę miodu), jakieś płukanki i *spam* do ssania. Ból gardła sie skończył a pojawiła się... wielka klucha w gardle. Czuje jak boli, opuchnięta szyja. Dobrze jest jak śpię i jak jem. W pon idę do gina jak nic nie wymyśli to internista.
 
Dziewczyny czy Wy też czujecie permanentny strach? My staraliśmy sie o dziecko rok. Rok, gdzie mój ginekolog powiedział, że statystyczna para się tyle stara. Zero badań, nic. Gdy postanowiłam zmienić lekarza okazało się, że jestem w ciąży. Po pierwszych badaniach okazało się, że mam niedoczynność tarczycy i wysoki cukier na czczo. Byłam wściekła na poprzedniego lekarza i na siebie! A teraz wpadłam w panike, że już musze leki brać. Boję się czy wszystko bedzie ok. Dopiero w poniedziałek idę słuchać bicia serca. Nawet nie wiem, czy wszystko jest dobrze. Niepewność mnie dobija.
Wiem, że łatwo sie mówi, ale wyluzuj. Ja mam zdiagnozowane hashimoto, też jestem w ciąży..wiem jakto jest. Po prostu pilnuj wizyt u endokrynologa. Badaj raz w miesiacu tsh, lekarz dobrał ci już tabletki?
 
Nie mam swojego endokrynologa. Nigdy nie chorowalam. Gin przepisał mi l etro x 50 i jak narazie kazał mi brac 1 dziennie. Także się stosuję. Zobaczymy dalej.
 
Nie mam swojego endokrynologa. Nigdy nie chorowalam. Gin przepisał mi l etro x 50 i jak narazie kazał mi brac 1 dziennie. Także się stosuję. Zobaczymy dalej.
Ja tez biore ten sam. Tez 50 dziennie. Ale tsh mam pilnowac i zwiekszac prawdopodobnie dawke. Moja endo powiedziala ze tsh bedzie raczej rosło i zeby utrzymac do 2,4.
 
Nie mam swojego endokrynologa. Nigdy nie chorowalam. Gin przepisał mi l etro x 50 i jak narazie kazał mi brac 1 dziennie. Także się stosuję. Zobaczymy dalej.
Zrob sobie badanie krwi przeciwciała anty TPO. Jesli masz jakas chorobe tarczycy ( a masz niedoczynność wykryta, wiec tym bardziej) to warto zrobić, ten wynik krwi Ci ja wykaże. Hashimoto to najczęstsza choroba autoimmunologiczna na świecie. Warto to zrobić i sie leczyć...wierz mi. Zobaczysz wyniki, jak cos bedzie nie tak to wybierz sie do endo, wtedy napewno wysle Cię też na usg.
 
Zrob sobie badanie krwi przeciwciała anty TPO. Jesli masz jakas chorobe tarczycy ( a jesli masz niedoczynność) to warto zrobić, ten wynik krwi Ci ja wykaże. Hashimoto to najczęstsza choroba autoimmunologiczna na świecie. Warto to zrobić i sie leczyć...wierz mi. Zobaczysz wyniki, jak cos bedzie nie tak to wybierz sie do endo, wtedy napewno wysle Cię też na usg.
Wyszło mi w badaniach tsh 4.7 w 6tc. Porozmawiam z ginem w poniedzialek jak on to widzi. Także dzięki za informację podpytam go o to.
 
reklama
Dzień dobry:)
U mnie brak jakichkolwiek objawów przez co mega się stresuje, że coś jest nie tak :(
Na szczęście wizyta już w poniedziałek i mam nadzieję że się uspokoje;)
U mnie wiedzą w pracy, sąsiedzi i moje siostry reszta się dowie po wizycie jak będzie ok i o ile mój się jutro nie wygada na 40stce jego brata, ale będę mówić żeby nic nie mówił
No i mój mały za mały żeby mu tłumaczyć że będzie dzidziuś może pod koniec ciąży zakuma ;)
Moimi jedynymi objawami jest ból piersi i brzucha. Też się obawiam. Ale podobnie jak ty mam wizytę w poniedziałek więc oby lekarz rozwial moje wątpliwości
 
Do góry