reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2019

Ja mam cukrzycę typu 2 , nie jest to tylko cukrzyca ciążowa. Przed ciążą przeszłam tu w Norwegii fazę testowoą (jako jedna z pierwszych osób w tym kraju), które stosowały zamiast insuliny raz w tygodniu hormon, koprodukcji naturalnie stymuluje Twoją trzustkę do produkcji odpowiedniej ilości insuliny. U mnie to się sprawdziło i super funkcjonowało. Jednak po zajściu w uprafnioną i wymarzoną ciążę musiałam ten lek odstawić gdyż nie ma żadnych medycznych badań dotyczących kobiet ciężarnych. Przeszłam na insulinę. Biorę NovoRapid (10-12 jednostek przed śniadaniem ; 10-12 jednostek na lunch; 12-14 jednostek przed obiadem oraz 10-12 przed kolaxją) i jest to insulina szybkodzialajaca. Drugą insuliną, którą biorę między 13-15 to Lantus (dlugodzialajaca) i przyjmuję teraz 27 jednostek. Co 2 tyg mam spotkania z diabetologiem i poelgniarką cukrzycową i wiem, że w ciazy będzie wzrastać zapotrzebowanie na insulinę wiec sama muszę obserwować swój poziom cukru i mogę ewent zwiększyć lub zmniejszyć przyjmowana dawkę w zależności od tego co jem. Od tygodnia mam założona sondę, która sama co 2 min mierzy mi poziom cukru.... Jest to nowoczesna metoda ułatwiająca diabetykom kontrole na cukrem. Mam monitorów, ktory muszę cały czas mieć przy sobie i on kontroluje by cukier nie był ani zbyt wysoki ani zbyt niski. Wszystko ładnie wyświetla mi się na wykresie i widać kiedy są największe skoki cukru. Mój cukier naczczo jest w granicach 120-150. Po posiłkach czasami nawet przekraczający 200.... Wiec nie jest wesoło. Uważam na wszystko co jem. Jem tylko 4 główne posiłki dziennie i nie mogę jesc nic poza tymi posiłkami. Owoce, które uwielbiam w ciazy mogę zjesc jedynie 2 szt dziennie - dlatego pije wyciśnięty sok (ale z 3 owoców).
Dziękuję za odpowiedź. Kurcze to u ciebie cukry szaleją. Jakie masz dozwolone cukry po posiłkach? Ja wykonuję pomiar godzinę od rozpoczęcia i nie można przekroczyć 140. Ja na czczo najwyższy cukier miałam 95 jestem bez tej insuliny długodziałającej. Przeważnie 85-89. Po posiłkach kilka razy 140-150 i chyba że trzy razy 160. Ja najgorzej mam rano, po południu mogę i kawałeczek ciasta zjeść (oczywiście z insuliną) nie robię tego codziennie.
Proszę napisz coś więcej o tym hormonie który przyjmowałaś przed ciążą.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja mam wizyte w piatek, to będzie 24+2d i na pewno zleci glukoze, więc zrobie to tak, aby lrzed świętami mieć wyniki, bo jak w święta sobie pofolguje ze slodkim, to zeby mi cuda nie wyszły :D
[emoji23]
To może faktycznie lepiej zrobię tą glukozę w przyszłym tygodniu. Dziewczyny jak mam skierowanie od lekarza nfz to też mam kupić tą glukozę w aptece czy jak to wygląda?

@Anacoco i @Alcarin dopisuję jeszcze was bo widzę że was nie ma na liście ;)
Dziękuję :)
 
@Anacoco ja miałam skierowanie na NFZ i musiałam kupić glukoze. Wzięłam cytrynową i wielkiej różnicy nie poczułam ale pielęgniarka mówiła że dziewczyny sobie chwalą i jest lepsza. Także możesz spróbować z cytrynową.
 
Hej dziewczynki. [emoji4]
U mnie dziś troszkę słonka, a ja powoli sprzątam na święta. Dobrze że gotowanie mnie w zasadzie ominie bo wigilia składowa z babcią i teściową. [emoji6]
Też mnie czeka w tym tyg krzywa cukrowa... Ogólnie to wiecie może czy lekkie przeziębienie jest przeciwwskazaniem do tego badania? Chciałam zapytać mojej położnej, ale nie mogę się dodzwonić. [emoji53]
 
Hej dziewczynki. [emoji4]
U mnie dziś troszkę słonka, a ja powoli sprzątam na święta. Dobrze że gotowanie mnie w zasadzie ominie bo wigilia składowa z babcią i teściową. [emoji6]
Też mnie czeka w tym tyg krzywa cukrowa... Ogólnie to wiecie może czy lekkie przeziębienie jest przeciwwskazaniem do tego badania? Chciałam zapytać mojej położnej, ale nie mogę się dodzwonić. [emoji53]
Dziewczyny krzywą cukrową róbcie po normalnej diecie. Nie wolno dzień wcześniej być na diecie. Cukier jak ma wyjść zły lepiej teraz. Należy pamiętać że gospodarka insulinowa pogarsza się z tygodnia na tydzień.
 
Cześć dziewczyny , apropo krzywej cukrowej , ja jestem w Holandi i się zastanawiam czy to jest bardzo grozne jeśli tego nie sprawdzę , , tutaj nie robią krzywej , glukozę na czczo miałam jedynie sama
 
Ja tez nie wiem kiedy ta glukozę zrobić, bo przed ciaza jak robiłam krzywa to po mi było strasznie niedobrze caly dzien. A teraz w pracy dużo roboty przed swietami i nie mogę sobie pozwolić na slaba forme. A po swietach po tych wszystkich ciastach itd. to boje się ze będzie lipny wynik :/ chyba poczekam do po nowym roku, ale to już będzie skończony 26 tydzień i nie wiem czy nie za pozno?
 
reklama
Do góry