reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2016

reklama
Beata1808 gratuluję udanej wizyty, kolejny chłopczyk u kwietniowych mam :-)
Szczęśliwa Aga w pierwszej ciąży takie delikatne muśnięcia poczułam w 14tc a lekkie kopniaczki w 16tc. Ale wtedy miałam mniejszy brzuch niż teraz w 12tc. Myślę, że to sprawa indywidualna...
U mnie za tydzień USG genetyczne wiec też mam nadzieję poznać płeć. Mój gin. ma dobry sprzęt... i rozmawiałam ostatnio z koleżanką, ktora jest w ciąży i jej właśnie rozpoznał płeć na pierwszych badaniach genetycznych :-)
 
No lekarz po usg mierząc poszczególne narządy dziecka może wykluczyć lub wykryć w pewnym stopniu czy nie ma wad genetycznych i ogólnie czy dobrze się rozwija a takie badania 3 są obowiązkowe ok 12, 22 i 32 tc ciąży :)
A co do ruchów z Damianem ja miałam idento jak kasiunia
 
SzczesliwaAga to pierwsze genetyczne usg robi sie do 13t6d wiec może sprawdź na tym poprzednim co lekarz napisal, przy pierwszym najwazniejsza jest przeziernosc karkowa i kość nosowa.

Ja mam jutro usg, to będzie początek 16 Tc i chciałabym juz się dowiedziec jaka Plec, ale pierwszy raz idę do tej przychodni na usg i nie wiem nawet jaki maja sprzęt.
 
Cześć dziewczyny, jestem już w 15 tygodniu ciąży, ale dopiero teraz pomyślałam o zapisaniu się na forum :) To jest moje drugie dzieciątko, niestety nie znam jeszcze płci (czytałam, że na forum przeważają chłopcy i mam nadzieję, że dołączę do grona szczęśliwych mam chłopców ;) ) Dlaczego zależy mi na chłopczyku? Mam już dwuletnią córeczkę i chciałabym teraz dla odmiany pobawić się samochodami :) W 13 tygodniu ciąży miałam robione badanie genetyczne z pobraniem krwi i na dzień dzisiejszy wiem, że dzidziuś jest zdrowy. Termin porodu mam na 1 kwietnia, chociaż według innego lekarza to będzie 31.03. Wiem już, że będę miała cesarskie cięcie, ponieważ poprzedni poród również zakończył się cc mimo pełnego rozwarcia i kilku prób wypchnięcia dziecka - podobno szyjka się nie skróciła i nie zmiękła mimo masażu. Cesarkę miałam robioną pod pełną narkozą, bo dziecku zaczęło spadać tętno i nie było czasu na wkłucie się w kręgosłup. Tym razem chciałabym tego uniknąć, ponieważ po narkozie nie pamiętam pierwszego dnia z życia mojej Mai. Problem polega na tym, że cc wykonuje się zazwyczaj na tydzień przed planowanym terminem, a 27-28.03 są Święta Wielkanocne i jestem ciekawa, czy spędzimy je już w domu...
To chyba tyle jak na pierwszy post ;)
 
reklama
Do góry