reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2016

Witaj mamo Lilianki :biggrin2:o

Mi póki co też się nie przytrafiło żeby ktoś w kolejce mnie przepuścił i jakoś specjalnie nigdy nie zwróciłam na to uwagi bo wiem jacy są ludzie :dry:
Ostatnio nawet jeździłam po parkingu i szukałam miejsca parkingowego i dopiero jak znalazłam jakieś na szarym końcu i tak idą do sklepu zastanowiłam się czemu nie zaparkowałam na miejscach dla kobiet w ciąży ;-) ;) Następnym razem będę już korzystać :-D
 
reklama
Schauma szkoda gadac jak zawsze idziemy z mezem do tej kolejki ja w ciazy i dwojka maluchow to ludzie wielce oburzeni...wywalone mam na nich tak jak oni na mnie.

Mamo lilianki witamy ,mam nadzieje ze z nami zostaniesz to najlepsze forum w calym internecie ;))
 
Kitki a to wspolczuje ja jakis czas temu w smyku lepiej trafilam bo jak stalam w kolejce a kasjerka otworzyla nowa kase to gosciu z tylu nawet sie niezamierzal pchac tylko mowi ,,to niech pani idzie bo pani orzedemna stala ,, gosciu z synkiem byl widac ze taki normalny ;))
 
Lusinda ja to zawsze się czaje na te miejsca dla kobiet w ciąży. Ale co z tego jak w najbliższym centrum handlowym sa cztery takie miejsca a zawsze tylko dwa samochody stoja bo panie w ciąży tak szeroko parkują jakby im się nalezaly po dwa na raz :D
 
o jak miło!! :) dziewczyny, a dokładnie taki mam problem- pracowałam rok na umowę zlecenie w Warszawie, po obronie we wrześniu nie miałam już statusu studenta, więc dostałam umowę o pracę. Dowiedziałam się w sierpniu o ciąży, ale umowa była już planowana - podpisałam ją we wrześniu. Na koniec października już czułam się tak fatalnie,że postanowiłam wrócić do rodzinnego domu na Mazury,żeby się mną zajęli -miałam odpowiednią dietę itp, a w Warszawie byłam kompletnie sama! Czekam sobie na przelew przed świętami z Zusu i o dostaje list,że wszczęli postępowanie w mojej sprawie, weryfikują moją obecność w pracy przez te 2 miesiące na umowie i do wyjaśnienia sprawy wstrzymują mi wszelkie świadczenia.. jestem wściekła! Zasłużyłam na tą umowę, pracowałam przez 2 miesiące ledwo tam wytrzymując, a oni teraz potrzebują udowodnienia,że tam byłam. Myślałam,że to proste, ale niestety nie! Akurat z tych miesięcy nie podpisywałam się na żadnych fakturach robiła to moja koleżanka-szefowa, kamery są tylko z miesiąca wstecz, aaaaaa! jedyne informacje jakie uzyskałam,że może to trwać miesiąc, dwa pół roku.. dobili mnie :D
 
termin maam na 22 kwietnia! :) właśnie z Lilą jesteśmy po badaniach połówkowych w 22 tyg i jest zdrowa jak ryba :) a u was jak badania? dużo nas tu kwietniiowych mam! Chciałabym pokrótce was poznać, szkoda,że nie ma tu żadnych bibliografii waszych, szybciej bym się wdrożyła:p
 
Ania podałam się w połowie rozpakowywania i poszłam sobie zrobić podplomyki bo mnie nagle ochota naszła ;) jutro chyba faktycznie za radą Martity zainwestuje w torebki papierowe - będzie bezpieczniej ;)

MamoLilianki witaj :) oby sprawa z Zusem się jak najszybciej rozwiązała
 
mamaLilianki kiepska sprawa :( teoretycznie ZUS ma prawo skontrolować kazda osobe na zwolnieniu ale w praktyce chyba bardziej interesują się kobietami, które podpisaly umowę bedac już w ciąży. Oby ta sprawa szybko się wyjasnila.
 
Cześć MamoLilianki :) Większość dziewczyn jest już po badaniach połówkowych, możesz podejrzeć w wątku o wizytach, tam trochę mniej wpisów, ale i tak lektury sporo i raczej trudno będzie nadrobić. Będziemy się poznawać na bieżąco ;) ZUS najczęściej kontroluje ciężarne, które tuż przed zwolnieniem w ciąży zmieniły warunki umowy na lepsze. Moją koleżankę też sprawdzają, na razie nie mam żadnych newsów od niej, jak coś więcej będę wiedzieć, napiszę.
Bluelovi, właśnie zerknęłam na naszą listę i faktycznie, z tych, co się udzielają na forum jeszcze tylko ja nie znam płci swojego Maluszka. Ciekawe, czy we wtorek się to zmieni :)
Co do kolejek, to ja się nawet nie zastanawiam nad tym, że mogłabym nie stać. Nawet do uprzywilejowanych bez interwencji kasjera ludzie nie przepuszczają ciężarnych. Na szczęście póki co czuję się nieźle i nie odczuwam wielkiego zmęczenia, może gdybym czuła się źle upomniałabym się o swoje prawa, a raczej przywileje ;)
Raz mi młody chłopak ustąpił miejsca w pociągu i trochę się zawstydziłam nawet, bo akurat mówiłam, że żałuję, że jeszcze mi brzucha mi nie widać i nikt nawet nie pomyśli, że może być mi ciężko stać w dusznym zatłoczonym pociągu. Mówiłam specjalnie szeptem, a on to usłyszał i jeszcze mnie zaczął przepraszać, że nie zauważył...
 
reklama
aniabuu masakra!!! co oni Ci w tej pracy opowiadają!! Jezus, ludzie to kompletnie nie mają wyczucia :szok: do mnie raz jedna babka powiedziala zebym nie wierzyla w usg bo ona urodzila 5 dzieci i za kazdym razem zle jej mowili no i jedna cos tam na początku wspomniala o chorobach dzieci, ale poza tym to ludzie w miare dobrze reagują. nie sluchaj ich, opitalaj za takie gadanie :/ noszzz...

marzenka i Ty masz taką nawiedzona obok siebie?? no kurcze, gdzie takich ludzi sieją? :/
dobre z tym księdzem :D

schauma no po prostu żenada z tą kobietą przy kasie... :/ chyba wyszlabym z siebie na widok takiej pokazowej bezczelnosci..

kitki normalnie usciskalabym tą dziewczynę co tak powiedziała temu fagasowi! nie rozumiem co się dzieje z tymi ludźmi :(

mamaLilianki witam bardzo :)

Fenika!!!! podplomyki!!!
 
Do góry