reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwiecień 2013

Fel - ja chyba wolę jednak szelki do nauki chodzenia

Phel, Nef - u mnie chyba też będzie chrzestna po 40-tce:-D, z rodziny ona jest najbliżej bo w Płocku, więc to daje szanse na częsty kontakt, no i nie ma swoich dzieci, to może jakoś przeleje te swoje uczucia na Szymonka;-)


Mój śpi krócej (kilka minut) lub dłużej (cały czas od karmienia do karmienia)pomiędzy każdym dziennym karmieniem, co nie zmienia faktu, że czasem sobie pojęczy, czy nawet popłacze przez sen. Cichy sen ma tylko po kąpieli, no i jak śpi u kogoś z nas na brzuchu:-D
 
reklama
Zozzolka ma chyba Déjà vu!!! Dzisiaj miałam koszmarny dzień mały prawie cały czas na rękach! podaje espunisan i dzisiaj znowu zakupiłam dicoflor. A myślałam, że wy gotujecie "świeżą wodę" za każdym razem. Uff bo ja gotuje rano na cały dzień. Co do chrzcin to ja zrobiłam najlepszy numer: Pojechałam do księdza załatwić chrzciny ustaliliśmy datę pogadaliśmy i pojechałam. Nie dałam mu kasy!!! Na śmierć zapomniałam. http://mxf02.bbstatic.pl/images/smilies/square/embarrassed.gif Nie upomniał się czeka mnie jeszcze jedna wizyta. Phel mam pytanko jak rozpoznasz, że synek ma jakąś bakterie w moczu, albo zapalenie pęcherza? Mój maluszek ma podwójny układ kielichowo-miedniczkowy i musimy uważać na takie przygody. Ktoś ma jakieś pomysły na te bolące brzuszki bo mój kręgosłup nie zniesie kolejnego takiego dnia?
 
lenka - my mamy to samo wlasnie, oprócz uszek... te ma ok, za to na nozkach i dloniach ma takie,jak na buzi... dermatolog twierdzi, ze to zablokowane gruczoly,pediatra kazal ostawic nabial i prac w platkach mydlanych... jak bedziesz wiedziala,co ma Twoje szczescie- daj znać... U nas utrzymuje sie to juz miesiac, z tymze po kremach robionych w aptece widze poprawe, ale nie jest jeszcze idealnie...
 
Olk86a; na brzuszek największą poprawę przyniósł nam jedynie subsimplex... Dopiero po nim brzuszek zrobił się w pelni rozluźniony.
 
Nef - rozm. 68 na sierpien? Ja teraz juz niektore 62 odkladam, a 68 zakladam.. a nam mowili, ze Franek bedzie mniej przybieral na wadze i wolniej rosl niz jego rowiesnicy ;)

Wy tutaj o kasie dla ksiedza piszecie. U nas byla komedia przy slubie. Slub w mojej parafii.. rodzice chcieli dac ksiedzu kase, ale ten nie chcial, bo moj tato duzo pomagal przy remoncie elewacji kosciola. No to nie dali. Ja myslalam, ze na tym sie skonczylo placenie za slub.. a tu kilka dni po wszystkim wpada tesciowa z wielkim zalem, ze maz nie byl u miejwcowego ksiedza zlozyc ofiary ^^. W ogole nie mial nic wspolnego z naszym slubem, bo ten sie odbyl 150km stad, ale tesciowa uwazala, ze nie wypada nie dac. Nie wiem ile maz wtedy dal, ale na pewno nie malo. Za zapowiedzi mu tutejszy ksiadz policzyl 300zl!

My poki co daty chrztu nie mamy. Ja bym chciala juz w nowym domu, ale to by byl wrzesien najwczesniej.. a tak dlugo znow nie chce czekac. Nie wiadomo jak bedziem Franek i tak juz mial chrzest w szpitalu z wody, wiec ten koscielny bedzie niepelny czy jakos tak.
 
smile nic mi nie mów, sama sobie w brodę pluje, tym bardziej, że już przy Gosi przekonałam się, że cocodrillo ma małą rozmiarówkę pajaców i bodziaków, a dużą kombinezonów, kurtek czy swetrów.
No i sobie wyobraź, że wyprałam... i jeszcze się pokurczyły:wściekła/y:
z metkami to mogłam to chociaż wystawić na allegro... grr... zamówiłam już body 74, większego i tak nie było, mam nadzieję, ze będzie dobre...
to teraz na co dzień będzie na elegancko, a co! musi się jakoś zamortyzować:sorry2:



W ogóle to dziwaczne te rozmiary. Bartek dostał ładny komplet ze smyka, spodenki ogrodniczki z bodziakiem r.62. Body już ma przykrótkie rękawki, a spodenki jeszcze mocno przydługie. A dziecko nie ma krótkich nóg, wręcz przeciwnie - jest długi. Nie wiem dla kogo oni te ubranka szyją...:baffled:



a z dzisiejszej wizyty u pediatry - mały waży 6 kg... lekarka mi mówi, żebym go przypadkiem nie budziła w nocy na karmienie, bo chyba myślała, że przekarmiam.... a on mi śpi 7 godzin po kąpieli:-D
 
Nef - ale Ci zazdroszczę tych 7 godzin... Ja własnie odstawiłam K od cyca, jadł przed 21 po kąpieli...Teraz pobudka będzie (mam nadzieję) o 4, później 6/7 czasem nawet 8. Nad ranem kładziemy się u mnie w łóżku, bo mi się oczy zamykają, a K pogadać by chciał, więc chwilę gadamy, ja zasypiam pierwsza, a czy K zasypia od razu, nie wiem. :) Tak godzinkę, półtora drzemiemy i wstajemy najpóźniej po 10tej. :)

Ale chyba nie mam jeszcze tak źle... W nocy budzi się tylko na karmienie. :) A jak jest u Was?
 
U nas ze spaniem mozna by rzec, że jest super. Karmimy się raz w nocy około 2 potem o 6:30 :szok: Pół godziny się bawimy i Hania idzie spać na godzinę. Potem ma przerwy 2-3 godziny na zabawę i zasypia na godzinę półtora, ale obowiązkowo musi mieć pieluchę, którą rzuca sobie na twarz:-D. Teraz jest już fajnie na spacerach, bo podnoszę zagłówek w wózku i się rozgląda, ale wcześniej to po obudzeniu się był jeden ryk.

Lenka, mi to wygląda na alergię, tym bardziej, że Hana ma takie same objawy (sądząc z opisu) i u nas właśnie to alergia :baffled: od póki mamy mleko HA, to zmiany są, ale się nie nasilają.
Ja chciałabym chrzcić w sierpniu, chrzcić będzie kapelan (z racji naszej pracy :happy:) więc chyba kasy chcieć nie będzie. Mam tylko problem, bo w dalszym ciągu nie wiem kogo chcę na chrzestnych :-D
 
reklama
Bishopka dla mnie to też wygląda alergicznie, bo jest podobne do tego co miał Antek, tylko teraz kwestia na , wczoraj wykapałam w płatkach owsianych, lepsze to niz te wszystkie emulsje, tylko muszę teraz poszukać jakiejś duzej paczki

Nef ja ba teraz kupiłam 68 zeby sobie jeszcze ponosił, i żałuje ze nie wzięłam 74, bo teraz jest na styk:dry:

Moj się dzisiaj budził o północy, 2.30, 4.30 i 6.40, własnie teraz zasnął po wygłupach, a wieczorem zasnął o 20.30, i też pielucha przydatna, chociaż nie chciałam do tego przyzwyczaja c bo przy pierwszym mieliśmy potem z tego powodu cyrki

Szczeoienie dopiero o 13.40, zdązy mie się po drodze trzy razy zgrzać, a po południu jeszcze zebranie dla pierwszoklasistów w szkole. Jutro Antka urodziny, będzie tort bezowy, taki chciał, oczywiscie prezent, zadnych imprez nie robimy, miał zaprosic tylko jednego kolege, a on mu powiedział ze nie chce przyjsc, w sumie załuje ze mówiłam w ogóle jego mamie, bo jak bym wiedziała ze nie bedzie chciał to bym wcale go zapraszała, no cóż, on jeździ do swoich kolegów na urodziny do sali zabaw, gdzie są kulki itd, więc moze mu to nie odpowiada, a ja takich imprez nie organizuje, nie podoba mi się to, moze inna jestem, tylko Antkowi teraz przykro i nie wiem czy w końcu ten kolega przyjdzie, obiecałam mu ze tak to coś fajnego wymyslimy a to jedyne zdjecie na którym coś widac, później usune bo za dużo tu postronnych osób, innego zdjecia olo nie ma bo do razu przebrałam po kosciele 2013-06-09 11.51.48.jpg
 

Załączniki

  • 2013-06-09 11.51.48.jpg
    2013-06-09 11.51.48.jpg
    36,3 KB · Wyświetleń: 60
Ostatnia edycja:
Do góry