reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwiecień 2011

witam,
mam dylemat.Chciałabym przerwać wychowawczy i przejść na chorobowe za namową lekarza. Czy miałyście może podobną sytuację? mam umowę na czas określony. Kiedy mam przedstawić zaświadczenie o ciąży i L4? Czy muszę przepracować określony czas zeby uzyskać zasiłek chorobowy? dodam, że poprzednią ciążę zagrożoną przeleżałam.............

Witaj
Najlepiej jakbys miala mozliwosc zapytac jakas kadrowa , kiedys trzeba bylo przepracwać jakiś czas , ale te przepisy zmieniaja sie z dnia na dzień .
Także niestety ja nie pomogę
Pozdrawiam !
 
reklama
Wuyu - może zadzwoń do "swojego" zusu? Tam Ci na pewno powiedzą, co i jak. Ja się w swojej sprawie też w zusie dowiadywałam.

Cucumber - bądź dobrej myśli. :* I napisz jak najszybciej po wizycie co i jak.
 
Ostatnia edycja:
Hej kobietki!!
z wielką radością dołączam do Waszego grona a zarazem do grona szczęśliwych mamuś. niedawno dowiedzieliśmysię z mężem o naszej Małej Fasolince :) wlasnie dopadają mnie "uroki" odmiennego stanu...czy wy tez miewacie już odmienne nastroje i apatię?? pozdrawiam
 
Dzięki Krakowianka, Zadzwoniłam do Zusu i już jestem spokojniejsza. Wniosek mam jeden, niektóre kadrowe są kadrowymi z przypadku.
 
Hej dziewuszki...

Wpadlam sie przywitac i zaraz uciekam...nie bylo mnie troszke bo wyjechalam z dziecmi na pare dni do mamy,troszke odpoczelam od gotowania obiadkow i pracy...

U mnie wszystko dobrze jak narazie jak to lekarz mówi książkowo,żadnych plamien,juz nie wymiotuje,tylko w nocy raz na siusiu wstaje...ale da sie żyć,narazie chodze w ubraniach tych co i wczesniej ale za miesiac juz bede musiala zmienic spodnie bo juz sa obcisłe,ale tylko w brzuszku...ale to dobrze...

Trzymam kciuki za mamy z problemami,dziewczyny,grunt to sie nie stresować, i...
... Witam wszystkie nowe mamuśiowate

Buziaczki
 
mała_mysz piękny brzuszek:0 Dopiero dziś się zorientowałam,ze my obie ze Szczecina, ale żeśmy sobie niki nadały mała_mysz i Koot ze Szczecina :-D

Cucumber daj znać po lekarzu co i jak:)

Wuyu z mojej wiedzy wynika następująco: jeżeli masz umowę na czas określony, jesteś na wychowawczym, a umowa trwa np do 01.01.2011 r, to wówczas, przedstawiasz L4 pracodawcy. Jezeli pozostaniesz na L4 do porodu, to po porodzxie przechodzisz na macierzyński. Okres L4 oraz macierzyński powinny być wówczas pełnopłatne (czyli cały wymiar Twojego wynagrodzenia). Po macierzyńskim zostajesz bez pracy, bo założyłam termin trwania umowy do 01.01.2011 r o ile nie przedłużą Ci jej na kolejny czas.
Ale kochana jeszcze się upewnij, bo tak jak piszą dziewczyny, to sie zmienia bardzo szybko.
Swoja droga kadrowa musi udzielić Ci takiej informacji. Prawo to prawo, czego się boi?

Znalazłam infolinię Zusu:
0801 044 044- komórki
22 43 33 000 ze stacjonarnego.
 
Ostatnia edycja:
nie moge doczekac sie kiedy zobaczę moją fasolkę nausg. na ostatniej wizycie lekarz powiedzial że to za wczesnie. kiedy wy pierwszy raz widzialyście swoje maleństwo??
 
Cucumber daj znać po lekarzu co i jak:)
dam znać na pewno, już mi się czas dłuuuży...


nie moge doczekac sie kiedy zobaczę moją fasolkę nausg. na ostatniej wizycie lekarz powiedzial że to za wczesnie. kiedy wy pierwszy raz widzialyście swoje maleństwo??
Moje pierwsze usg na izbie przyjęć 5 tydzień 4 dzień. Widziałam już maluszka, który miał 4,4 mm i serduszko bijące :)
 
reklama
Do góry