reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwiecień 2011

Morgaine ja pewnie czasem czkawke, czasem puls pepowiny a i czasem ruchy dzidzi czuje.Staram sie sluchac gina i nie rozmyslac nad tym poki zapewnia ze tak jest ok.Choc dzis dorwalam sie do ksiazki"ciaza poradnik-problemy plodnosci ,ciazy i porodu".Maz mi juz raz schowal te ksiazke ale dzis nie wytrzymalam ,dokopalam sie do niej i cos podczytuje . Tam glownie pisza o ciazy z powiklaniami ,wiec nie polecam bo nadmiar wiadomosci tez bywa szkodliwy:)
 
Ostatnia edycja:
reklama
dziewczyny znające się na wynikach tej całej krzywej cukrowej czyli glukozy przed którą sę broniłam,a nie była taka zła:) - chociaż cały dzień mi niedobrze po niej było!!

otóż, wynik na wstępie miałam 76 a po dwóch godzinach(obciążenie 75g) miałam 69.
jak to możliwe? lekarka powiedziała ok a ja nie poprosiłam o komentarz:( ale pamiętam że któraś z was też tak miała i to racjonalnie zostało jej wytłumaczone przez którąś specjalistke glukozową;)
i w ogóle to nie za mało? przecież wy miałyście chyba 140... moze to inna skala jest?

racjonalnie to nie wytlumacze, ale mialam podobnie. Tzn mniej po 2h i mi gin i polozna powiedzialy ze to sie zdarza. czemu nie mam pojecia
 
ja nie mam dzisiaj na nic siły. M zaraz wraca a dzieci jeszcze biegają nie wykąpane, a zwykle o 20,00 już są w łóżkach!!!
najchętniej to położyłabym się spać, ale muszę dzieciaki położyć pierwsze:(
brzuch mi twardnieje co chwilę, już dosyć mam narzekania na swoje bóle!! wiem, że zrozumiecie bo jak powiem M ze cos mnie boli, to sie mnie pyta czemu nie leżałam cały dzień?? a jak tu leżeć jak dwójeczka urwisów skacze nad brzuchem??!!
i to samo co aenye, siku, kupe, jeść, pić, co chwilę coś chcą, tyle że się nie drę po nich bo nie mam na to siły już!! bajki oglądali przez pół dnia i tyle!! nie wiem co gorsze:(
ale moja mama się śmieje jak widzi niespełna 2letnie dziecko przed laptopem:)
ała, idę do dzieciaków i spać!!może M pomoże jak wróci...
 
oj dziewuszki dziewuszki ale nadajecie :)

nadrobiłam ale już nie wiem co i jak..
na temat ktg mogę tylko powiedzieć tyle, że jak leżałam na patologii te kilka tyg temu, to na sali była babka w 32 tyg i jej 3 razy dziennie robili ktg. za któryms razem zapytałam pielęgniarki czy ja też mogę sobie to badanko zrobić bo brzuch trochę mi twardnieje, a ona na to że przed 30 tyg nie robi się ktg bo bardzo ciężko "złapać" na tym przyrządzie dziecko; ma jeszcze sporo miejsca i co chwila uciekałoby z pod tego sonaru, spadałoby tętno i tylko bym sie denerwowała.. więc nie nalegałam. tyle w temat.
temat czkawka znany mi i też nie uważam że przyjemne uczucie..
temat cukru nie znany bo miałam tylko jedno kłucie a wynik w normie.

napier... mnie ten żylak. odbiera mi on radość ciąży. rano jeszcze ok, po całym dniu jak kaleka sie czuje. ide żeby nie mulić.
 
hej Babeczki!!
dotarłam dziś w końcu do lekarza, mojego nie ma cały tydzień, więc inny mnie oglądał.
stwierdził, że te piekielne bóle, które mam to efekt wciskania się główki, a szyjka jest w najlepszym porządku:-)
bobas jest duuuży, tylko mnie po brzuchu macał, więc nie wiem ile może ważyć, ale klocek z niego jest.
kazał mi wybić sobie z głowy SN. stwierdził, że macica nie wytrzyma nawet 4 kg. dlatego jadę w następnym tygodniu do szpitala porozmawiać o terminie cc. jeśli szanowny pan ordynator będzie miał inne zdanie, pozostanie mi znowu Wyszków.

KTG - leżałam w szpitalu 27/28 tc. robili mi to badanie raz dziennie. 3 razy dziennie badali tylko chwilę tętno detektorem. faktycznie czasem mały uciekł spod "czujnika" ale wtedy pani od nowa go szukała

poza tym, dopiero miałam czas żeby usiąść, mimo że bb włączyłam parę godzin temu.
 
Ostatnia edycja:
Hej babeczki!

Ale miałam jednodniowy odwyk od bb. Ale się za Wami stęskniłam;-) Mąż pożyczył wczoraj kompa szwagrowi , myślałam że przyniesie z rana, ale się coś nie poczuwał(nie wie jak silnie uzależniona jestem) i dopiero teraz mi P przyniósł.
Pewnie mam do czytania setki stron :p a rano na 7 rano wstaje na jazdy :szok: ale uzależnienie zwycięża muszę poczytać:)

edit: doczytałam, bo czytam od tyłu :p morgaine ja też tak miałam, tzn na czczo miałam wyższą niż po obciążeniu i lekarka mi wytłumaczyła że niektóre osoby mają tai nagły wyrzut glukozy z organizmu, ale to nic złego. Także się nie martw:)

Idę czytać dalej;)
 
Ostatnia edycja:
Hej

Gratuluje dziewczynki udanych wizyt, widze ze nam rosna te nasze maluchy:tak:

Ja wpadlam sie tylko zameldowac i uciekam do wyrka odpoczac po ciezkim dniu.

Spokojnej nocki
 
reklama
i to wszystko??
jakos nie naprodukowalyscie duzo od wczoraj :(
dzien dobry, piekny mrozny sloneczny dzien sie szykuje. maz zaraz do pracy a ja hm... no wlasnie a co ja bede robic??
 
Do góry